Gazdag-duplával sikerült fordítania a Honvédnak a Puskás Akadémia ellen

ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)
2021.02.27. 16:48
Bár megszerezte a vezetést a Puskás Akadémia a Honvéd ellen az NB I 23. fordulójában, Gazdag Dániel előbb egy fejessel kiegyenlített, majd büntetőből rúgott góllal megszerezte a második, győzelmet jelentő gólt is csapatának (1–2).
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Gólöröm a Honvédnál: az egyenlítő és győztes találatot is Gazdag rúgta be (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
23. FORDULÓ

Puskás Akadémia–Budapest Honvéd 1–2 (1–1)
Felcsút,Pancho Aréna,zárt kapuk mögött.Vezette:Berke
Gólszerző:Knezevic (18.), ill. Gazdag (33., 73. – a másodikat 11-esből)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Több mint két esztendő telt el azóta, hogy Horváth Ferenc vezetőedzőként csapatával legutóbb a Pancho Arénában járt. A 2018. november 24-én lejátszott találkozó aligha szép emlék, ugyanis a Haladás már a 17. percben kétgólos hátrányban volt (Kiss Tamás és Josip Knezevic szerezték a gólokat), és 2–0-ra elveszítette a párharcot. Érdekes párhuzam, hogy Horváth Ferenc az akkori felcsúti meccset megelőző fordulóban éppúgy a Ferencváros ellen vezette a szombathelyi csapatot, mint most, a Budapest Honvéd élén, ám jelentős eltérés, hogy a Halival 1–0-s győzelmet aratott, a kispesti együttessel viszont a jó játék ellenére is 1–0-s vereséget volt kénytelen elkönyvelni. Noha a Honvéd labdarúgói közül többen is elmondták, a szakemberrel a kispadon jó irányba indult el a csapat, mindenki tisztában van vele, ezt eredménnyel kell megerősíteni.

A hétközi 120 perces Magyar Kupa-mérkőzés Zalaegerszegen már csak azért is vett el sok energiát Gazdag Dánieléktől, mert végül kilenc emberrel fejezték be a párharcot, ugyanakkor a Puskás Akadémia elleni presztízsmeccsre hangolva nyilván nem kellett külön motivációs beszédet tartani. Némi meglepetésre a házigazdánál nem Antonio Mance és nem is Géresi Krisztián kezdett támadóként, hanem az alapvetően középpályás Alexandru Baluta.

Jó iramban indult a mérkőzés, Nagy Dominik passza után Gazdag Dániel került helyzetbe, ám éles szögből leadott lövésére Tóth Balázs le tudott érni. Szó sem volt langyos játszadozásról, mindkét oldalon motiváltan vetették küzdelembe magukat a játékosok, hogy aztán még a huszadik perc előtt szerencsés találattal (Josip Knezevic szabadrúgásánál a labda megpattant a sorfalban álló Hidi Patrikon, és irányt változtatva becsapta a kapust) a Puskás Akadémia szerezze meg a vezetést. Nem kérdés, járt a hazai csapatnak a szabadrúgás, ám nekünk úgy tűnt, előtte Nagy Zsolt kezezett, vagyis a játékvezetőnek kifelé kellett volna szabadrúgást ítélnie…

Félórányi futballt követően jöhetett volna az egyenlítés – kapitális hiba után. A hazaiak kapusa, Tóth Balázs a tizenhatoson belülről lapos passzal próbálta megjátszani a labdát, ám a vendégek kapitánya, Hidi Patrik lefülelte az átadást, s bár a jobbik lábával lőhetett, nem tudott az üres kapuba emelni. Még fellélegezni sem volt idejük a hazaiaknak, jött Tamás Krisztián beadása, Gazdag Dániel pedig Deutsch Lászlót megelőzve eltüntette a hátrányt.

A két vezetőedző közül a szünetben Hornyák Zsolt érezte úgy, hogy változtatnia kell (bár nem zárható ki, hogy kényszerből): a jobbhátvéd Szolnoki Roland helyett Luciano Slagveer jött ki a folytatásra. Majd negyedórai játékot követően Deutsch László bal oldali beadása után középen Kiss Tamás csúsztatott a labdába, ha nem teszi, a mögötte érkező Alexandru Baluta kerülhetett volna ziccerbe. Hamar jött a válasz, Tamás Krisztián bal oldalról remekül tekert középre, Gazdag Dániel úgy fejelte meg a labdát, ahogy kell, Tóth Balázs azonban földöntúli bravúrral védett. Jakub Plsek lövésénél a házigazda közel járt a vezetés megszerzéséhez, ám ez végül a Honvédnak sikerült.UrblíkJózsef a büntetőterületen belül szabálytalankodott, Gazdag Dániel pedig gólra váltotta a jogosan megítélt tizenegyest. Ez az összecsapás nem hozott olyan drámát, mint a csapatok előző két mérkőzése az idényben (az elsőn Thomas Meissner a 90. percben, a másodikon David Vanecek a 92. percben szerzett győztes találatot): az előny a Puskás Akadémiánál volt, a Honvéd azonban fordított, és első három pontját szerezte meg Horváth Ferenc irányításával.1–2