Pogacsics-potya, 0–1-ről nyert a Paks a Kaposvár ellen

2019.10.05. 16:55
Megszerezte második hazai győzelmét a Paks a labdarúgó NB I 8. fordulójában. Tomiszlav Szivics együttese a szünetben még hátrányban volt, miután Hegedűs Dávid fejesével a Kaposvár szerzett vezetést. A szünet után Remili révén gyorsan egyenlített a Paks, majd nyolc perccel később Pogacsics kapus hatalmasat hibázott Windecker távoli lövésénél, és ez eldöntötte a három pont sorsát.
Hiába vezetett a Kaposvár, pont nélkül maradt Pakson (Fotó: Mártonfai Dénes) – GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

A paksi szurkolók joggal tették fel a kérdést a mérkőzés előtt: melyik riválist verjék meg, ha nem az újoncot hazai pályán? Csakhogy tisztában kellett lenniük azzal, hogy kedvenc csapatuk cseppet sem örvend jó formának. A Tomiszlav Szivics vezette együttes a legutóbbi négy bajnokijából hármat elveszített, és ez bizony akkor is soknak tűnik, ha a két aranyesélyes, a Mol Fehérvár (0–2) és a Ferencváros (0–4) is az ellenfelek között volt. Az előző fordulóban, Zalaegerszegen nem futballozott rosszul a gárda, ám vezetés után 3–1–re kikapott, ráadásul kapitányát, Böde Dánielt kiállították, így újabb alapembert kellett nélkülöznie a szakmai stábnak.

A Kaposvár ellentétes utat járt be, hiszen négy vereséggel nyitott, azóta viszont Debrecenben (1–0) és hazai pályán a Diósgyőr (2–0) ellen is megszerezte a három pontot. S bár e két találkozó között elveszítette a Puskás Akadémia (0–2) elleni bajnokiját, akkor sem futballozott rosszul, legalábbis a mérkőzés első felében nem.

A hazaiak második szöglete azonnal ígéretes lehetőséget hozott, Remili Mohamed azonban hiába tekerte nagyszerűen Fejes András fejére a labdát, a védő bátortalanul bólintott, így Pogacsics Krisztiánnak nem kellett védenie. A 13. percben meghűlt a hazai szurkolókban a vér: Nagy Richárd jobb oldali beadására Csiki Norbert robbant be, az öt és felesről kapura perdítette a labdát – Holczer Ádámnak bravúrra volt szüksége ahhoz, hogy védeni tudjon.

Aki azt gondolta, a Rákóczi csak véletlenül jutott el a Paks kapujáig, tévedett. Két perccel később Nagy Richárd vállalkozott ballal lövésre, a labda a bevetődő Fejes Andráson felpattanva tartott kapura, Holczer Ádámnak megint reflexből kellett védenie. Rögtön ezt követően Ádám Martin gyanús körülmények között esett el a büntetőterületen belül, nekünk úgy tűnt, Windecker József megráncigálta a mezét, Bogár Gergő játékvezető azonban nem látott szabálytalanságot.

Egy cseppet sem játszott alárendelt szerepet az újonc, és ez még akkor is igaz, ha a játékrész közepénél Remili Mohamed éles szögből leadott lövése csupán kevéssel kerülte el a jobb alsó sarkot. Jelzésértékű volt a vendégeknek, hogy nem lazulhat fel a védelmük akkor sem, ha támadnak. A Rákóczi szöglete után a Paks villámgyors kontrával ért fel a Rákóczi kapujához és centimétereken múlt, hogy Balogh Balázs beadása után Könyves Norbert nem szerezte meg a vezetést. Csaknem félórai futballt követően Szabó János teremtett magának helyzetet egy nagyszerű labdaátvétellel, ám kapu fölé bombázott – jött is a büntetés. Nagy Richárd nem először kanyarított a kapu elé, Hegedűs Dávid pedig előnyhöz juttatta a vendég újoncot.

Mindössze másfél perc telt el azonban a második félidőből, és már nem vezetett a Kaposvár. Remili Mohamed könyörtelenül a jobb alsó sarokba vágta a büntetőterületen belül elé pattanó labdát, nem sokkal később pedig Nagy János Osváth Attila elleni szabálytalansága borzolta a kedélyeket; bizony, hasonló „könyökösért” láttunk már piros lapot kapni.

Az elmúlt hetekben remekül védő Pogacsics Krisztián hibája is kellett a hazaiak vezető góljához. Maradjunk annyiban, Windecker József távoli lövését illett volna védenie... Tíz perc alatt megváltozott minden, és ha a 70. percben Könyves Norbert önzetlenebb – de fogalmazhatunk úgy is: ha Pogacsics Krisztián nem véd bravúrral –, nem maradt volna izgalom a hajrára. Hat perccel a befejezés előtt Nagy Krisztián egyenlíthetett volna, ám lövése a kapufán csattant, majd Matej Poplatnik fejelhetett volna gólt, ám a lehetőségek kimaradtak. Így a Paks nagy küzdelemben végül legyőzte ellenfelét.