Mélyrepülésben az MTK, győzött a Kövesd Dunaújvárosban

2016.07.31. 17:50
Poór Patrik nem szívesen emlékszik majd vissza a Mezőkövesd elleni meccsükre (Fotó: Földi D. Attila)
A labdarúgó NB I 3. fordulójában az újonc Mezőkövesd az MTK ideiglenes otthonában, Dunaújvárosban Tarmo Kink góljával 1–0-ra győzött, így megszerezte első győzelmét. A kék-fehérek három meccs után nulla góllal és egy ponttal a tabella utolsó helyén állnak.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

LABDARÚGÓ NB I
3. FORDULÓ
MTK–Mezőkövesd 0–1 (Kink 59.)

Vasárnap délután két nyeretlen csapat találkozott egymással Dunaújvárosban, ám míg az MTK egy vereséggel és egy döntetlennel, a Mezőkövesd két iksszel várta a bajnokit.

Az MTK az első két fordulóban egyszer sem talált ellenfele hálójába, míg az Európa-ligában négy meccsen négy gólt szerzett: Torghelle Sándor kettőt, Darko Nikacs és Bese Barnabás egyet-egyet, előbbi azonban eltiltás miatt, utóbbi kettő pedig sérülés miatt nem állt Teodoru Vaszilisz rendelkezésére, aki így egyetlen megmaradt csatárát, Hrepka Ádámot jelölte a kezdőcsapatba.

Az első lehetőség azonban nem Hrepka nevéhez kapcsolódott, hanem Vass Ádáméhoz, aki huszonöt méterről eresztett meg egy bombát, amit Tomas Tujvel a lécre paskolt, a kipattanót pedig sem Gera Dániel, sem Kanta József nem tudta a kapuba továbbítani.Az első félidőben még Branko Pauljevics előtt adódott egy nagy helyzet, ám futtából eleresztett lövését Hegedüs Lajos nagyot nyújtózva szögletre tolta.

A második félidőben Pintér Attila és Teodoru Vaszilisz is kettős cserével frissített csapatán, a mérkőzés képe azonban nem változott, a játékosok leginkább a mezőnyben gyűrték egymást. Így némileg váratlanul hatott, amikor az 59. percben Tarmo Kink közelről bevette Hegedüs kapuját (0–1).

A kék-fehérek hátrányban sem tudtak veszélyesen játszani, Tujvelnek szinte csak a hazapasszolt labdáknál kellett játékba avatkoznia, így a Mezőkövesd 1–0-ra legyőzte az MTK-t, és két döntetlen után megszerezte első győzelmét. A kék-fehérek a Gyirmót után a másik újonccal sem bírtak, és három mérkőzés után egy ponttal és nulla lőtt góllal a tabella utolsó helyére csúsztak.

Az MTK a következő fordulóban újra Dunaújvárosban lép pályára, ellenfele az eddig szintén nyeretlen Haladás lesz. A Mezőkövesd a másik újoncot kiütő Debrecent fogadja a 4. körben.