Hiába a Grozav-gól, ismét nyerni tudott a Kisvárda!

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.08.13. 19:50
A labdarúgó NB I 3. fordulójának nyitó mérkőzésén az MTK a volt kisvárdai Gheorghe Grozav találatával megszerezte a vezetést a remek formában lévő Kisvárda ellen, de a rétköziek fordítani tudtak, és 2–1-re nyertek.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
A piros mezes kisvárdaiak a szünet után megfordították meccset (Fotó: Dömötör Csaba) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
3. FORDULÓ

MTK Budapest–Kisvárda 1–2 (Grozav 32., ill. Hej 69., Mesanovic 75.)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1500 néző. Vezette: Antal P.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Három belső védős rendszerben, 3–5–2-es felállásban kezdte a mérkőzést az MTK Budapest, a Kisvárda is a már megszokott 4–2–3–1-es szisztéma mellett tette le a voksát, így a vezetőedzők nem szolgáltak meglepetéssel.

Illetve… Aki meglepetésre vágyott, annak a Hidegkuti Nándor Stadion büféjébe kellett mennie, ahol is minden pohárról a tavasszal visszavonult Kanta József mosolygott az augusztus közepi kánikulában megszomjazó szurkolókra.

Egy miniadatbankhoz is hozzá lehetett így jutni, a poharat kézbe véve ugyanis megtudhatjuk a kék-fehéreket 1998 és 2021 között szolgáló játékos legfontosabb mutatóit – a vérbeli MTK-drukker el sem gondolkodna rajta, hogy visszavigye-e a poharát a meccs végén hatszáz forintért, az ilyen ereklyének odahaza a konyhában a helye. S volt is idő művelődni a pohár révén, mert az első húsz percben lényegében nem történt semmi.

Ami először megtörte a játék monoton ritmusát, az – stílszerűen – a játékrész derekán elrendelt ivószünet volt… Kiegyenlített volt a játék, amely lényegében a két tizenhatos közötti területre szorítkozott. A Kisvárda védőnégyesét egyáltalán nem lehetett zavarba hozni, a hazaiakét olykor igen, de gólhelyzeteket a szabolcsi együttes sem tudott kialakítani, a tizenhatos előterében elbizonytalanodtak a támadók. A 31. percben unta meg Jasmin Mesanovic a lagymatag labdázást, és 22 méterről kapura lőtt – ez volt a meccs első kaput eltaláló lövése, de ez is gyengécske, Milan Mijatovics könnyedén védett. Viszont ettől a másik oldalon is kedvet kaptak az átlövéshez – és milyen jól tették!

Gheorghe Grozav, a korábbi kisvárdai kedvenc addig tulajdonképpen semmit sem csinált, ekkor azonban remek lövéssel vette be excsapata kapuját, mesterien kilőve a bal alsó sarkot.

Megélénkült a meccs, felpörgette magát az első két mérkőzését megnyerő Kisvárda, érezvén, ez így nem mehet tovább. Jött is két helyzet rövid időn belül (Szlobodan Szimovicsé volt a nagyobb, kapáslövését hárította honfitársa, Mijatovics), de a szünetre megőrizte előnyét az MTK. Sőt, a 43. percben majdnem növelte is Bojan Miovszki révén, aki középütt berobbanva 12 méterről küldte a labdát épphogy a kapu fölé.

A második félidő is rögtön ígéretes MTK-lövéssel indult: védelmi hiba után Palincsár Martin nézte meg magának a bal alsó sarkot, és csak néhány centit tévedett. Azt lehetett várni, hogy a Kisvárda nagy erőket mozgósít az egyenlítés érdekében, az MTK pedig visszaáll, de nem ez történt, inkább a hazaiak játéka vált felszabadultabbá, és egyáltalán nem adták át a területet a vendégeknek, veszélyesebbek is voltak. Az akadémiáról felhozott, 18 éves Czérna Erik lehelt életet a Kisvárda játékába, becserélése után egy perccel máris helyzetbe került, fejesét védenie kellett az MTK kapusának, aztán pedig kiharcolt egy szabadrúgást a tizenhatos előterében.

Azt a szabadrúgást, amelyből egyenlített a Kisvárda! Matheus Leoni ívelte be ballal a labdát, középen pedig megfeledkeztek a védők Hej Viktorról, aki négy méterről gólt fejelt. Néhány perccel később pedig kísértetiesen hasonló gólt szerzett a Kisvárda: Czérna kiharcolta, Matheus Leoni ballal beívelte, a különbség annyi volt, hogy Hej helyett Jasmin Mesanovic fejelte a hálóba a labdát!

Az MTK-nak erre már nem volt válasza, kicsit hitét is veszítette a hajrában.

A harmadik meccsét is megnyerte így a Kisvárda, és a péntek éjszakát az OTP Bank Liga tabellájának élén tölthette. 1–2