A Kisvárda megszakította a Fehérvár veretlenségi sorozatát

BODNÁR TIBOR (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)BODNÁR TIBOR (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)
2021.01.27. 17:30
A Kisvárda hazai pályán 2–1-re nyert a Mol Fehérvár ellen a labdarúgó NB I 5. fordulójából bepótolt mérkőzésen. A hazai együttes ezzel pontot tett a Vidi négymeccses veretlenségi sorozata végére. Nem mellékesen először győzte le az élvonalban a fehérváriakat.
Küzdelmes mérkőzésen nyert a Kisvárda a Fehérvár ellen (Fotó: Szabó Miklós)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Küzdelmes mérkőzésen nyert a Kisvárda a Fehérvár ellen (Fotó: Szabó Miklós) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
AZ 5. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS

KISVÁRDA–MOL FEHÉRVÁR 2–1(Szimovics 22., Sassá 58., ill. Fiola 28.)
Kisvárda,Kisvárdai Várkerti Stadion.Vezette:Andó-Szabó

SZÖVEGES PERCRŐL PERCRE SZÓLÓ TUDÓSÍTÁS ITT!

A két csapat legutóbbi találkozásakor, alig egy hónapja a Mol Fehérvár megszakította a kisvárdaiak nyolc meccsből álló veretlenségi sorozatát (3–0). Előtte a várdaiak négy döntetlent játszottak zsinórban, vagyis a fehérvári vereséggel egy csapásra ötös nyeretlenségi szériában találták magukat, amitaz idei első meccsüköna Mezőkövesd elleni 0–0-val újabb találkozóvaltoldottak meg.

A nagyobbik baj a kisvárdaiak szempontjából, hogy ezen a hat meccsen mindössze egy gólt szereztek, miközben négyszer is 0–0-ra végeztek, abból háromszor hazai környezetben. Csak összehasonlításképpen: ugyanebben az időszakban a fehérvári csapat 16 (!) gólt szerzett, ezzelmagasan az elmúlt hat forduló legtermékenyebb csapataként látogatott szerdán az északkelet-magyarországi kisvárosba.Arra a mérkőzésre, amelyet valójában szeptember 27-én kellett volna megrendezni az ötödik forduló keretében, csakhogy a Vidi akkor a Standard Liege elleni Európa-liga-rájátszásban volt érdekelt, így halasztottak.

A mérkőzés elején látszott is, hogy melyik csapat szerepelt a nemzetköziporondon, hiszen nagy fehérvári fölényt hoztak az első percek. Ezek tetőpontjakénta 200. NB I-es meccsét játszó Stopira góllaltehette volna emlékezetessé a jubileumot, de közeli fejését követően Dombó Dávid nagyot védett. Ahogy kijött a szorításból a Kisvárda, Sassá révén nyomban ziccerbe is került, de nem is olyan rossz lövése után Emil Rockov legalább akkorát védett, mint a kollégája a túloldalon. A Fehérvár szakított az utóbbi hetekben alkalmazott három belső védős taktikájával, ésa hátsó alakzatnégy embere közül a két szélső hátvéd, Bolla Bendegúzés Fiola Attilaigyekezett támogatni az előtte játszó két villámléptű támadót, Ivan Petrjakot és Funsho Bamgboyét, míg a három középpályás a pálya belső részét igyekezett megszállni. A Kisvárda hadrendje olykorátalakult 1–4–1–4–1-re, attól függően, hogy a két szűrő közül Szlobodan Szimovics vagy éppen Lucas lépett feljebb a középpályára.A szerb játékos egyik ilyen tolódása olyan jól sikerült, hogy a kapu elé érkezve gólra váltotta Sassá beadását – nem kis meglepetésre vezetett a Kisvárda (1–0).

De nem sokáig, mert addig szállt a labda a hazaiak tizenhatosán belül, míg végül Fiola Attila a hálóba nem bólintotta (1–1). A 31 éves játékos a 2016-os Európa-bajnokság után szerződött Fehérvárra, és bajnoki mérkőzésen ez volt az első gólja, amelyet a csapat színeiben szerzett. A gól után Cornel Ene lejött a pályáról – a román belső védőmár a bemelegítés során megsérült, ám vállalta a játékot, eddig bírta. Anton Kravcsenko, Niko Datkovicés Rubus Tamás után ő a negyedik kisvárdai belső védő, aki kidőlt a sorból, a cserét követően a Hej Viktor, Lazar Csirkovics páros állt össze ahazai védelem tengelyében. Ebben az összetételben még csak nem is gyakorolhattak a várdaiak, a két játékos nagyjából tíz nappal ezelőttmég nem is tudott a másik létezéséről.

Legjobb védekezés a támadás – gondolhatták a kisvárdaiak, és olyan módon próbálták megóvnikapujukat a veszélytől, hogy aszünet utáni első tíz percben a fehérváriak térfelén tartották a labdát. A labdabirtoklás előbb-utóbb helyzetet ért,Sassá pedig a második próbálkozásából gólt szerzett, és mivel Rus Adrián az akciónál beragadt, nem volt les. A brazil szélső számára már csakazértis emlékezetes marad ez a gól, mert előző nap ünnepelte 33. születésnapját (2–1).

A folytatásban mindkét oldalon cserékkel próbáltak meg frissíteni, és ahogy várható volt, a végén a Fehérvár beszorította ellenfelét. A hazaiak azonban kivédekezték a hátralévő perceket, és november 20-a óta először nyertekmérkőzést(a Fehérvárt történetük során először legyőzve), és nem mellesleg a dobogóra is felugrottak!

1. Ferencvárosi TC 17 13 3 1 35–9 +26 42
2. Mol Fehérvár 17 9 5 3 41–19 +22 32
3. Kisvárda 17 7 6 4 19–19 0 27
4. MTK Budapest 17 7 5 5 26–23 +3 26
5. Paksi FC 17 7 3 7 31–31 0 24
6. Puskás Akadémia 17 7 3 7 21–25 –4 24
7. Zalaegerszegi TE 17 6 3 8 30–30 0 21
8. Mezőkövesd 17 6 3 8 16–22 –6 21