Bajnokavatás elnapolva: a Fradi döntetlent játszott a Puskás Akadémiával

2021.04.10. 19:20
Hamar megszerezte a vezetést a PAFC a Fradi otthonában a labdarúgó NB I 28. fordulójában, amire csak a második félidőben jött a válasz. Mivel 1–1 lett a mérkőzés vége, egyelőre nincs bajnokavatás az első osztályú bajnokságban.
A PAFC az első félidőben megszerezte a vezetést a Ferencváros ellen, aminek köszönhetően egy pontot szerzett az Üllői úton (Fotó: Török Attila) – A FORDULÓ GALÉRIÁJÁHOZ KATT A KÉPRE!

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ

Ferencváros–Puskás Akadémia 1–1 (0–1)
Budapest,Groupama Aréna,zárt kapuk mögött.Vezette:Bognár
Gólszerző:Laidouni (77.), ill. Nunes (7.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

A kivetítőn peregtek a számok...

...huszonnyolc, huszonkilenc, harminc, harmincegy.

Nos, a harminckettesre egyelőre várni kell!

A Ferencvárosnál a kezdés előtti pillanatokban az óriáskivetítőkön rendszerint kisfilmet vetítenek, most a számok peregnek szépen sorban, a klub bajnoki címeit számlálva. Az újabbat egyelőre nem kell hozzáadni, a győzelem és a vele járó bajnoki cím egyelőre elmaradt. Az Üllői úton aligha így tervezték, így álmodták meg ezt a szombat estét.

ÉREMÁTADÁS AZ UTOLSÓ FORDULÓBAN
Noha a Ferencváros a következő fordulóban Kisvárdán teheti biztossá bajnoki címét, az éremátadás biztosan nem a várdaiak otthonában lesz. A Magyar Labdarúgó-szövetségtől azt a tájékoztatást kaptuk, hogy erre az utolsó fordulóban került sor – a zöld-fehérek akkor a Honvéd vendégeként lépnek pályára.

A hazaiak életnagyságú kabalafigurája, a sas a kezdőrúgás után még el sem tűnt a játékoskijáróban, a csapatok máris túl voltak az első kapura lövésen. Egy perc és negyvenhét másodpercet kellett ahhoz, hogy Franck Boli próbára tegye Tóth Balázst. Semmi meglepő sem volt abban, hogy jó ritmusban kezdődött a játék, elvégre a két leghosszabb, aktív veretlenségi sorozattal büszkélkedő csapat ugrott egymásnak: a forduló előtt a Ferencváros tizenkettő, a Puskás Akadémia négy forduló óta nem talált legyőzőre. A vendégek nem hazudtolták meg önmagukat, bátran, támadólag léptek fel, és ha úgy hozta a helyzet, az ellenfél tizenhatosának környékén támadták le a listavezetőt. A zöld-fehéreknek akadtak is ebből kellemetlen pillanatai, s miután a felcsútiaknak az első játékrészben több ziccerük is volt, érdemtelennek semmiképpen sem lehetett nevezni, hogy a szünetre egygólos előnnyel vonultak – sőt, akkor sem szólhatott volna senki egy szót sem, ha 3–0-ra vezetnek (0–1)...

Hornyák Zsolt vezetőedző az elpuskázott lehetőségek után nem véletlenül vakargatta a feje búbját, az ezüstéremre hajtó vendégek negyvenöt perc alatt le is zárhatták volna a lényegi kérdéseket. Volt esemény bőven a gyepen, hol az egyik, hol a másik kapu forgott veszélyben – alighanem Marco Rossi szövetségi kapitány is élvezettel figyelte a NB I két élcsapatának lüktető futballját.

Izgalmakból a fordulás után sem volt hiány.

A Ferencváros felpörgette a ritmust, ahogy telt az idő, a zöld-fehér szerelésben futballozók úgy mentek egyre bátrabban rá a felcsútiakra. A vendégek a vezetés tudatában egyértelműen a kontratámadásokra rendezkedtek be, láthatóan nem akartak túlzottan kinyílni, de miért is tették volna, egygólos előnyben voltak az első helyezett otthonában...

Csakhogy a Fradi nem hagyta annyiban!

Szerhij Rebrov frissített csapatán, és amikor ketten (Franck Boli és Lasa Dvali) még az oldalvonal mellett ballagtak a kispad irányába, jött a hazai egyenlítés. A tunéziai válogatott Aissa Laidouni addig is erőszakosan, keményen futballozott, s jókor volt jó helyen, a lepattanó labdára ő reagált a leggyorsabban. Érthető volt a hazaiak öröme, sorban ugráltak az ünneplő légiós nyakába, ám már indultak is a középkezdéshez, hiszen ekkor még tizenhárom perc hátra volt a rendes játékidőből, annyi idejük maradt, hogy eldöntsék a bajnoki cím sorsát.

A Ferencváros a hajrában hiába tett meg mindent a győzelem érdekében – Bognár Tamás játékvezetőn tizenegyest kértek számon –, a két együttes találkozója döntetlennel zárult. A Puskás Akadémiánál ezt aligha bánták, pedig történelmet írhattak volna, hiszen nem nyertek még a Ferencváros vendégeként.

ÁPRILIS 10., SZOMBAT
MTK Budapest–Budafoki MTE 0–0 Budapest, Új Hidegkuti Nándor StadionSolymosi Péter
Mol Fehérvár FC–Újpest FC 4–0 Székesfehérvár, Mol Aréna SóstóBerke Balázs
Ferencvárosi TC–Puskás Akadémia 1–1 Budapest, Groupama ArénaBognár Tamás