A várt csata elmaradt: az FTC 4–0-ra kiütötte a Fehérvárt

SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), CSELŐTEI MÁRK (percről percre)SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), CSELŐTEI MÁRK (percről percre)
2022.08.14. 19:49
A címvédő Ferencváros felforgatott kezdőcsapattal is könnyedén, 4–0-ra legyőzte a Mol Fehérvár FC-t a labdarúgó NB I 3. fordulójában vasárnap.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Nagyszerűen játszott az FTC, a félidőig három gólt szerzett (Fotó: Dömötör Csaba) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
3. FORDULÓ

Ferencvárosi TC–Mol Fehérvár FC 4–0 (3–0)
Budapest, Groupama Aréna, 9795 néző. Vezette: Berke
Gólszerző: Auzqui (14.), Mercier (38.), A. Traoré (45+2.), Boli (90+1.)

ONLIVE SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Összebeszéltek az edzők? Miután mindkét csapat, a Ferencváros és a Mol Fehérvár FC is nemzetközi kupamérkőzést játszott, érdekes volt megfigyelni, a vasárnap esti kezdőcsapatokban hányan maradtak olyanok, akik hét közben is az első perctől a pályán voltak. Nos, talán érdekes, de a Fradiban és a Vidiben is négy-négy ilyen játékos volt, hat „hétközi” kezdő a kispadon kapott helyet. A hazai oldalon Dibusz Dénes, Eldar Civic, Rasmus Thelander, Adama Traoré, míg a fehérváriaknál Dárdai Pál, Fiola Attila, Loic Nego, Stopira; hatan-hatan a kispadra kerültek (Botka Endre, Adnan Kovacevic, Anderson Esiti, Aissa Laidouni, Tokmac Nguen, Franck Boli, a vendégeknél pedig Emil Rockov, Peter Pokorny, Michael Lüftner, Hangya Szilveszter, Funsho Bamgboye és Budu Zivzivadze).

A zöld-fehéreknél Kristoffer Zachariassen (aki a hírek szerint megsérült), a fehérváriaknál Jevhen Makarenko nem került be a meccskeretbe. A rotáció a mai modern futball fontos eleme, de a meccs előtt az is kérdéses volt, mennyit számít vasárnap este, hogy a két csapat nem ugyanolyan lelkiállapotban várta az összecsapást. Amíg a vendég fehérváriak a két meccsen összesen hét gólt szerezve, az önbizalmukat megerősítve simán továbbjutottak a moldovai Petrocub ellen, addig a ferencvárosiak némileg váratlan, de a látottak alapján teljesen megérdemelt vereséget szenvedtek az azeri Qarabagtól, s kiestek a Bajnokok Ligája selejtezőjéből, így inkább arra voltak kíváncsiak a szurkolók, túltette-e magát a csalódáson a zöld-fehér együttes.

Elsőre talán az tűnt furcsának, hogy a korábban mindig a védelem bal oldalán szerepeltetett Pászka Lóránd ezúttal jobbhátvédként játszott, és Ivan Petrjak semlegesítése volt a feladata, a túloldalon Eldar Civic Dárdai Pállal harcolt. Az első percekben úgy tűnt, utóbbi csatát a korábbi szövetségi kapitány, Dárdai Pál legidősebb fia nyeri meg, többször is megzavarta a hazai védelmet, de a beadásaiból nem tudott gólhelyzetet kialakítani a piros-kék együttes. Középen Vécsei Bálint és Muhamed Besic próbálta szervezni a Fradi játékát, és a sérülésből visszatérő Ryan Mmaee előtt adódott az első helyzet.

A Fradi kicsit hátrébb húzódott, átengedte a területet a fehérváriaknak, majd a játékosok a megszerzett labdát azonnal a vendégvédelem mögé ívelték – Ryan Mmaee ezzel az indítással tudott kilépni már a felezővonaltól, de lövése után Kovács Dániel szögletre mentett. Néhány perccel később már a kapus sem tehetett semmit, Vécsei Bálint lövése után a kapufa tövéről kipattanó labdát nem tudták lefülelni a vendégek, Traoréhoz került, akinek középre adását Carlos Auzqui gólra váltotta. Hátrányban a Vidi megpróbált gyorsítani a játékán, míg a ferencvárosiak nyugodtan adogattak, majd egy sérülést követően Rasmus Thelander helyett Adnan Kovacevic állt be a Fradi védelmébe; néhány másodperccel később Kenan Kodro a mellkasát fájlalva sétált a kispadhoz, némi ápolás után visszatért a pályára, de Budu Zivzivadze azonnal melegíteni indult, és kiderült, itt is cserére van szükség.

A Ferencváros az első félidőben meggyőzőbben futballozott, s újabb két gólja (Xavier Mercier, majd Adama Traoré) azt is jelezte, nem lehet különösebb gondja ezen a bajnokin.

Olyan volt a mérkőzés képe, mintha a Fehérvár nem készült volna fel arra, hogy a bajnok és kupagyőztes az NB I szintjén kiemelkedően gyors támadóira építi a játékát, akik akkor igazán veszélyesek, ha van területük beindulni, felgyorsulni, sprintelni... Visszatérve még az első félidő góljaihoz: amikor a Vidi nem zárt hátul, és óvatlanul, felelőtlenül feljebb tolta a védekezését, azonnal ziccerhelyzetbe került az FTC. Már ez is tekintélyes előnynek tűnt, de az első félidő hosszabbításában Marcel Heister, a Ferencváros korábbi játékosa ügyetlenül cselezgetni kezdett a saját tizenhatosának előterében, elvesztette a labdát, és ilyen hibáért góllal kell fizetni – Adama Traoré ellentmondást nem tűrően küldte a hálóba a labdát.

El lehet képzelni, milyen hangulatban, milyen lelkiállapotban mentek az öltözőbe a fehérváriak. Egyértelműnek tűnt, hogy eldőlt a mérkőzés, és a tartalékosnak tetsző Ferencváros is különösebb megerőltetés nélkül, nagy különbséggel legyőzi a Mol Fehérvárt. A második félidő aztán sok izgalmat már nem tartogatott. A Fradi nem akart, a Vidi nem tudott többet tenni, igaz, Dárdai szépíthetett volna szép akció végén, de ez nem a fehérváriak napja volt...

Máris lehet készülni a hétközi kupafordulóra, és a vasárnap este látottak alapján aggódhatnak a fehérvári szurkolók, mert a Groupama Arénában mutatott teljesítmény vélhetően nem lesz elég az 1. FC Köln otthonában. Persze ez szinte biztosan a Mol Fehérvár FC szakmai vezetői is pontosan tudják, más kérdés, hogy van-e lehetőségük olyan hatást elérni az öltözőben, hogy jobban nézzen ki a csapat a kupameccsen.

A Ferencváros az ír Shamrock Rovers ellen lép pályára, és papíron is esélyesebbnek tűnik ellenfelénél, ha pedig a tartalékos csapata is ilyen teljesítményre képes az egyik legnagyobb hazai rivális ellen, elmondhatjuk, hogy a zöld-fehérek túltették magukat a Qarabag elleni kiesésen (bár ez még hosszú ideig szívfájdalmat okoz a zöld-fehér drukkereknek).

S ha már a játékosok.

A Fradi-szurkolók közül sokan arra számítottak, hogy a tekintélyes előny lehetőséget ad arra, hogy a korábbi 49-szeres válogatott Lisztes Krisztián tizennyolc esztendős fia is beszállhat, de Sztanyiszlav Csercseszov másként döntött. Michael Boris is próbált változtatni, de ezen a mérkőzésen csak néhány percig volt esélye csapatának, a Ferencváros még mindig sokkal előrébb tart, mint a Mol Fehérvár FC. Leírható, hogy a vasárnapi a ferencvárosiak estéje volt, ráadásul a lefújás előtti pillanatokban, ugyanúgy mint az első félidőben, gólt szerzett a csapat, amely az egyik legnagyobb hazai kihívójának tartott Fehérvárt nagyon megverte. 4–0

1. Ferencvárosi TC 2 2 5–0 +5 6
2. Paksi FC 3 1 2 7–5 +2 5
2. Kisvárda 3 1 2 7–5 +2 5
4. Kecskeméti TE 3 1 2 2–1 +1 5
5. Puskás Akadémia 3 1 1 1 3–2 +1 4
6. Zalaegerszegi TE 2 1 1 2–1 +1 4
7. Mol Fehérvár 3 1 2 4–6 –2 3
8. Debreceni VSC 3 3 4–4 0 3