Hahn János duplázott, a Paks három góllal legyőzte a DVTK-t

DOROS LÁSZLÓ (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)DOROS LÁSZLÓ (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)
2021.04.11. 14:20
A labdarúgó NB I 28. fordulójának vasárnapi játéknapján a 10. perctől kezdve emberhátrányban játszó Diósgyőri VTK hazai pályán 4–1-re kikapott a Pakstól.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
A Paks a duplázó Hahn János vezérletével nyert a DVTK otthonában (Fotó: Meder István) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ

Diósgyőri VTK–Paksi FC 1–4 (Molnár G. 86., ill. Hahn 10., 16. – az első 11-esből, Sajbán Máté 68., Szakály D. 87.)
Kiállítva: Zivulic (10., DVTK)

SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Az már szombaton délután kiderült, hogy a Diósgyőr Paksi FC elleni győzelme esetén sem tud elkerülni a táblázat utolsó helyéről. A Budafok gól nélküli döntetlent játszott az MTK ellen, ezzel négy pontra növelte előnyét a miskolci alakulattal szemben.

A piros-fehérek gyötrelmes tavasz kellős közepén járnak. Hetek óta sereghajtók, hazai környezetben sem sikerül győzelmet összehozniuk, ráadásul legutóbbi négy mérkőzésükön egyetlen gólra sem futotta erejükből. Zoran Zekic vezetőedző jól tudja, milyen nehéz feladatra vállalkozott, de mivel csökken a javítási lehetőség, a horvát szakemberről sem lehetne megmintázni a nyugalom szobrát.

A tréner a Paksi FC elleni találkozót megelőzően a csapategység fontosságát hangsúlyozta. Való igaz, nélküle dőreség várni a sikert, alapvető gondot jelent viszont, hogy egyetlen csapatrész sincs, amely megnyugtató módon teljesítene. Ráadásul a Paks egyike azoknak a csapatoknak, amelyek ellen az idei bajnokság során babér sem termett. A 6. fordulóban Diósgyőrben találkoztak a felek, a vendégek Windecker József és Szakály Dénes találataival nyertek 2–1-re, a hazaiaktól Molnár Gábor csak szépíteni tudott. Januárban, Pakson sem futotta többre a diósgyőrieknek, ismét jött a 2–1-es vereség (Papp Kristóf és Gheorghe Grozav öngóljára Mirko Ivanovszki válaszolt).

Nos, most a hazaiak a középpályára koncentrálták fő erőiket, a három védő előtt öt játékos jutott szóhoz, elől pedig Drazsics és Grozav igyekezett riogatni a jól megszervezett paksi védelmet. Utóbbi már két perc elteltével életerős lövést eresztett meg, de labdája kipattant az egyik hazai védőről. A hazaiak nem állhattak be, a vendégek pedig nem álltak be védekezni, mindkét csapat a támadásokra koncentrált. Tíz perc elteltével diósgyőri szempontból rossz irányba fordultak a dolgok, ugyanis Hahn János tizenegyesből a bal felső sarokba bombázta a labdát (0–1), sőt hat perccel később akciógóllal növelte a vendégcsapat előnyét. 0–2

A kiállítás és Hahn János első gólja

A meccskezdés előtt mindenre gondoltak Diósgyőrben, de ez a „gyors dupla”-verzió aligha szerepelt az elképzelések között…

Mint ahogyan az sem, hogy tíz játékosnak kellett felvenni a harcot tizenegy ellen, s bár igyekezett tartani a tempót a DVTK, de a nagy darálásban képtelen volt helyzetet kialakítani, döcögős volt az összjáték, könnyen kiismerhetők voltak az akciók. A Paks átgondolt, veszélyesebb játékot nyújtott, kézben tartotta az irányítást.

A fordulás után a Diósgyőr mindent egy lapra tett fel és tíz emberrel is többet kezdeményezett.

A hazai nekibuzdulás csaknem rosszul végződött, de az egyedül kilépő Haraszti Zsolt hét méterről a kimozduló Marko Malenica testét találta el. Akart, igyekezett, rohamozott és folyamatosan támadott a hazai gárda, védekezésre kényszerült a Paksi FC, igaz, a szórványos megugrásokban több volt a veszély. A 68. percben aztán következett az újabb „övön aluli ütés”, Sajbán Máté közelről sodorta a kapuba a hazai kapus által csak kiütni tudott labdát (0–3). Ez a gól húsz perccel a vége előtt gyakorlatilag lezárta a találkozót, nem maradt nyitott kérdés. A hazaiakból elpárolgott a meggyőződés, maguk sem hittek abban, hogy itt valamiféle fordulat is bekövetkezhet. Márpedig így nehéz eredményesnek lenni, igaz, Molnár Gábor góljával a szépítésre futotta (1–3), de jött az újabb paksi találat Szakály Dénesnek köszönhetően. 1–4

A DVTK az első tizenöt percben elveszítette a találkozót, helyzete pedig most már valóban átlépte a kritikus szintet, lassan tényleg csoda kellene, hogy az alakulat ki tudja harcolni a bennmaradást. A Paks a játék minden elemében felülmúlta ellenfelét, megérdemelt győzelmet aratott.

NB I, 2020–2021, 28. FORDULÓ

HELYSZÍNJÁTÉKVEZETŐ
ÁPRILIS 9., PÉNTEK
Mezőkövesd–Kisvárda 0–1
Mezőkövesd, Városi StadionIványi Zoltán
ÁPRILIS 10., SZOMBAT
MTK Budapest–Budafoki MTE 0–0 Budapest, Új Hidegkuti Nándor StadionSolymosi Péter
Mol Fehérvár FC–Újpest FC 4–0 Székesfehérvár, Mol Aréna SóstóBerke Balázs
Ferencvárosi TC–Puskás Akadémia 1–1 Budapest, Groupama ArénaBognár Tamás