Gól nélküli döntetlennel zárult a forduló, iksz a Honvéd–Újpesten

BORBOLA BENCE (összefoglaló), LENDVAI MARTIN (percről percre)BORBOLA BENCE (összefoglaló), LENDVAI MARTIN (percről percre)
2022.09.01. 18:48
Nem született gól a Budapest Honvéd–Újpest összecsapáson a labdarúgó NB I 6. fordulójának záró meccsén. A kispestiek kilencedikek a tabellán, míg a lila-fehérek továbbra is nyeretlenek, és az utolsó helyet foglalják el.

Ennin közel járt a gólhoz az első félidőben (Fotó: Szabó Miklós)

ONLINE SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Rohamrendőrök figyelték az utcákat... A sportprogramokból kevésbé felkészült járókelők érdeklődve forgatták a fejüket, mire fel a nagy készültség, az autósok pedig unottan várták sorukat az araszoló Ady Endre úton. Noha nem volt telt ház a stadionban, a kapu mögött a hazai ultrák szép számban buzdították kedvenceiket, és a vendégszektor is megtelt fehér mezes újpestiekkel. Szó se róla, kellett is a nézőtéri lelkesedés, hogy a pályán lévők lehetőleg jó futballal rukkoljanak ki, ugyanis a Honvéd négy, az Újpest két ponttal várta a mérkőzést – a találkozó első felét alapul véve kiderült, hogy nem véletlenül.

A játékosok ugyan harcoltak, küzdöttek (ez az alap), de annyi és olyan kínos hiba csúszott a játékba, hogy helyzet gyakorlatilag nem vagy alig-alig alakult ki a kapuk előtt. Szappanos Péternek és Banai Dávidnak nemigen kellett megfeszítenie az izmaikat, a játék zömében a mezőnyben zajlott, sok oldalfordítással, elrontott indítással, pontatlan passzal és felesleges szabálytalansággal. Az oldalvonal mellett a két vezetőedző, Tam Courts és Milos Kruscsics is gyakran csóválta a fejét, mosoly nem ült ki arcukra. Ahogy a rendőrök a környező utcákban, úgy az újpestiek is a rend biztosítására rendezkedtek be, a kispestiek ellen három belső védő állta a hazai támadók útját a kapu felé vezető úton, Lirim R. Kastrati, Marten Kuusk és Abdoulaye Diaby alig hagyták el helyüket a hátvédsor tengelyéből. Nemcsak a pályán, a lelátókon is feszült volt a hangulat, a két szurkolótábor erejének nyolcvan százalékát a másik fél zrikálása tette ki, barátinak még véletlenül sem volt mondható a hangulat.

A fordulást követően annyiban változott a helyzet, hogy a kispestiek eleinte kettesből hármas fokozatba kapcsoltak, majd – sajnálatos módon – ismét visszavettek a tempóból. A szünet utáni negyedórában úgy tűnt, szeretnék eldönteni a három pont sorsát, ám azt követően újból kiegyenlített játék zajlott a pályán, így az újpesti ultráknak arra is maradt idejük, hogy elkezdjenek hangolni a vasárnapi, Ferencváros elleni Megyeri úti derbire.

A vezetőedzők cserékkel próbáltak frissíteni a csapatokon, hátha valamelyik pályára küldött futballista életet lehel a támadójátékba, de a kapuk ezeket követően sem forogtak túlzottan sokat veszélyben. A távoli lövésekben sem igen lehetett bízni, hiszen hiába eresztettek el a futballisták egy-egy lövést húsz-huszonöt méterről, a labda a kapu mögötti hálóban kötött ki... Érezhető volt, amelyik csapat a kapuba talál, az ezen a napon három pontot szerez, de a hőn áhított találat egyik félnek sem jött össze. Hogy a gyenge játékra az eredménykényszer, a pocsék rajt miatti önbizalomhiány vagy képességbeli hiányosság a magyarázat, nehéz eldönteni, talán mind hozzájárult ahhoz, hogy a két csapat az idény eddigi (egyik) leggyengébb színvonalú kilencven percét produkálja.

Ám, hogy keressünk valami pozitívumot: egyik csapat sem kapott gólt, márpedig ilyen az idényben még nem fordult elő... 0–0