Két perc alatt két gól: a Budafok legyőzte a Kisvárdát

2021.02.27. 14:35
A labdarúgó NB I 23. fordulójának szombati játéknapján a Budafok hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Kisvárdát.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!
Ihrig-Farkas Sebestyén (elöl) és Kovács Dávid (hátul) szállította a győzelmet a Budafoknak (Fotó: Tumbász Hédi) A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
23. FORDULÓ

Budafoki MTE–Kisvárda2–0(Ihrig-Farkas 69., Kovács D. 70.)
Budapest,Budafoki MTE Sporttelep,zárt kapuk mögött. Vezette:Káprály

SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Emlékezetes mérkőzést játszott egymással a két csapat a bajnokság első fordulójában, amikor az NB I-be háromnegyed évszázad után visszatérő Budafok telt ház előtt, óriási viharban győzte le a Kisvárdát 2–1-re. És mivel a kisvárdai meccs 0–0-s döntetlent hozott, az idény harmadik körének első találkozóján az esélyesebb szabolcsiak azzal a céllal léphettek pályára a Promontor utcában, hogy élvonalbeli történetük során először legyőzzék a BMTE-t.

Csizmadia Csaba, az előző fordulóban a Puskás Akadémia ellen hazai pályán sima 3–0-s vereséget szenvedő budafokiak vezetőedzője a mérkőzés előtt azt mondta:

„A korábbi erőltetett menetben a szakmai stáb követett el hibákat, időnként talán jobban kellett volna rotálni az együttest, de tanultunk belőle.”

Ennek megfelelően négy helyen is változtatott, igaz, kapusposzton kényszerből – Póser Dániel megsérült, így a 22 éves Bese Balázs bemutatkozhatott az NB I-ben.

Nekiesett a Kisvárda a Budafoknak a mérkőzés elején, már a harmadik percben a jobb kapufán csattant a labda Claudiu Bumba ballábas lövése nyomán. Miután ezt, majd a következő tíz-tizenöt percnyi nyomást is megúszták a hazaiak, sikerült levegőhöz jutniuk, és kiszabadulniuk a saját tizenhatosuk előteréből. A játék így is javarészt a budafoki térfélen zajlott, ám többször is területhez jutott a hazai együttes, és biztató kontrát tudott vezetni. Ezek közül a legígéretesebb a 38. percben futott végig, amikor Kovács Dávid remekül ugratta ki Zsóri Dánielt, aki ziccerben vezethette a kapura a labdát, ám elszúrta a nagy lehetőséget, a szögletből pedig nem lett semmi.

Valamivel több helyzete volt a Kisvárdának az első negyvenöt percben, ugyanakkor a hasonló taktikai felállásban futballozó két csapat kioltotta egymás játékát, és a hiba is sok volt mindkét oldalon.

Alig lehetett észrevenni változást a második félidő elején. Már csak azért sem, mert az edzők nem változtattak a szünetben. A Kisvárda maradt a kezdeményezőbb, ám mezőnyfölénye alig volt érzékelhető. Időnként néhány percre beszorult a Budafok, de valódi gólveszély ekkor sem volt a szabolcsiak játékában. Viana öt méterrel mellé szálló fejese ezen a meccsen már eseményszámba ment.

Az utolsó 25 percre azzal próbálkozott Csizmadia Csaba, hogy a center Zsóri Dániel helyett Kulcsár Kornélt küldte pályára, így Kovács Dávid felmehetett középcsatárnak, a helyét egy sorral hátrébb pedig átvette a cserejátékos. Ám nem ez kellett az áttöréshez a következő percben, hanem Ihrig-Farkas Sebestyén jó felismerése: a jobbszélső az alapvonal közeléből nem középre ívelt, hanem váratlanul kapura emelt, ezzel – s talán a szél segítségével is – megtréfálta Dombó Dávidot, a labda pedig a hosszú sarokba hullott (1–0). A következő percben jött a második hazai gól is: a labdát szabadon vezető, lövőhelyzethez jutó Kovács Dávid a kapu bal oldalába lőtt. 2–0

Ihrig-Farkas Sebestyén gólja

A két gyors gól sokkolta a Kisvárdát, amely ezután nem is találta a játékát, és ahelyett, hogy nagy rohamokba kezdett volna a szépítésért, inkább a Budafoknak jött meg az önbizalma: a hazaiak átvették a játék irányítását, újabb gólokat is szerezhettek volna. Győzelmüket semmilyen veszély sem fenyegette, újabb lépést tettek tehát a bennmaradás felé vezető úton.