NB I: Bobál Dávid törött alkarral is tovább játszott

T. N.T. N.
2021.09.27. 10:04
Bobál Dávid három párharcot is megvívott törött karral, de egy földet érés után nem bírta folytatni a játékot (Fotó: Szabó Miklós)
A kiesőzóna közelében álló ZTE FC-nél csak a tulajdonos tudja, meneszti-e Waltner Róbert vezetőedzőt, mindenesetre az alkartörést szenvedő Bobál Dávid és a bordáját fájlaló Gergényi Bence egyelőre nem játszhat.

Sorozatban harmadik mérkőzésén maradt nyeretlen a ZTE FC, s továbbra is a kiesőzóna közvetlen közelében áll a tabellán. Legutóbb a Paksi FC intézte el (5–2) Zalaegerszegen a kék-fehéreket, előtte a Bp. Honvéd (3–1) vitte el a három pontot a ZTE Arénából, a két vereség között pedig az Újpest ellen huszonnégy percig emberelőnyben futballozva a hosszabbítás harmadik percében sikerült egy pontot megmenteniük (2–2). Mint az eredménysorból is látszik, a három mérkőzésen a zalaiak tíz gólt kaptak.

„Érthetetlen, mert a tavasszal, amikor Waltner Róbertet kinevezték vezetőedzőnek, hat bajnokin csupán három gólt kaptunk – mondta Gergényi Bence, a ZTE FC 23 esztendős bal oldali védője. – Könnyű lenne kizárólag a hátvédsort hibáztatni, valójában a csapatvédekezésben akadnak gondjaink. Pedig sokat gyakoroljuk az edzéseken, sőt mi, játékosok egymás között is megbeszéljük, kinek mi a feladata, de meglehet, hogy már túlságosan is rágörcsölünk a védekezésre. Nem tudom, mi lenne a megoldás.”

A védőt péntek este a Paks elleni bajnoki szünetében lecserélte Waltner Róbert vezetőedző, de nem a teljesítménye miatt: „Jeleztem az öltözőben, hogy nagyon fáj a bordám. Két hete az Újpest elleni mérkőzésen ütköztem Branko Pauljeviccsel, és már akkor éreztem némi fájdalmat. Az eltelt időszakban könnyebb edzésmunkát végeztem, de pénteken meg összecsúsztam Szélpál Norberttel, aki ugyanúgy a bal oldalamat találta el, és már a levegővételnél is nagyon szúrt az oldalam. Hétfőn röntgenvizsgálat, akkor kiderül a pontos diagnózis.”

A hét első napja egyébként is mozgalmas lehet a klubszékházban. Meg nem erősített információ szerint ugyanis az újabb vereség Waltner Róbert állásába kerülhet, bár erről egyelőre a vezetőedző sem tud. Mindenesetre tény, a kék-fehérek hét forduló alatt csupán egyszer győztek, ráadásul a bentmaradás szempontjából hatalmas „luxus”, hogy a négy hazai bajnokiból hármat elveszítettek, s csak az idénynyitón, a Mol Fehérvár ellen (1–1) szereztek egy pontot. Mivel a következő forduló után a válogatott októberi világbajnoki selejtezői miatt kéthetes szünet következik a bajnokságban, logikusabb lenne, ha a vasárnapi, MTK Budapest elleni újabb hazai mérkőzés esetleges kedvezőtlen eredményének ismeretében döntene a változtatás mellett a tulajdonos.

Ugyancsak fontos lehet a hétfő Bobál Dávidnak is, mert kiengedik a kórházból. A Paks elleni bajnoki első félidejében ütközött Ádám Martinnal, aki beletérdelt a belső védő jobb alkarjába. Fájdalommal, de fent maradt a pályán, és néhány perccel később egy szögletnél fejelhetett is, de a földet éréskor már furcsa szögben állt a karja – a harmadik párharc után aztán egyértelművé vált, hogy elengedhetetlen a csere. A csapatorvos már a mérkőzésen jelezte, irány a kórház, ahol a röntgenfelvétel egyértelműsítette az alkartörést. A védőt még péntek késő este megoperálták, legkorábban hat hét múlva játszhat. Bobál Dávidnak sem úgy alakul tehát az őszi szezon, ahogy eltervezte: egy hónappal ezelőtt, a Bp. Honvéd elleni bajnokin (1–3) részleges bokaszalag-szakadást szenvedett, akkor az Újpest elleni bajnokit és a Vác elleni Magyar Kupa-mérkőzést (4–0) hagyta ki – most hosszabb szünet következik.