MLSZ: tavaszig nem játszhat az Újpest ellen kiállított kispesti

K. T. I.K. T. I.
2021.11.30. 21:01
Batik Bencét négy meccsre elvesztette a Honvéd (Fotó: Török Attila)
A szándékos ütés miatt kiállított Batik Bence négymeccses eltiltást kapott a Magyar Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottságának keddi ülésén. A Honvéd játékosa az Újpest elleni presztízsmeccs 49. percében kapott azonnali piros lapot, miután odacsapott Jorgosz Kutrumbisz fejére.

„Batik Bence a fordulás után átírta a várható forgatókönyvet, a védőt négy perc után kiállította Vad II István játékvezető. Az eset azért volt különösen nagy felelőtlenség a Honvéd játékosától, mert a szöglet elvégzése előtt a bíró fél percig kérlelte, ne civakodjon az ellenfél játékosaival – erre, amint befelé szállt a labda, kezét magasra emelve csapott oda Jorgosz Kutrumbisz fejére” – írtuk a Honvéd–Újpest mérkőzés tudósításában. Akkor még csak annyi volt biztos, Batik fegyelmezetlensége a kispestiek győzelmébe került: az észak-pesti rivális a hajrában fordítani tudott a Bozsik Arénában, kihasználva a több mint 40 percnyi emberelőnyt.

A fegyelmi bizottság keddi ülését követően az is eldől, az ebben az idényben 15 tétmeccsen két gólnál járó csapatkapitányt egészen a 19. fordulóig, azaz 2022 februárjáig lesz kénytelen nélkülözni a Honvéd vezetőedzője – legyen bárki is az. A tervek szerint a magyar „futballtavasz” második fordulója lesz majd akkor.

Az MTK-ból a Kisvárda elleni idegenbeli bajnokin (5–0) második sárga lap után kiállított Palincsár Martin kétmeccses eltiltás kapott. A Mol Fehérvárból a Gyirmót elleni hazai bajnokin kiállított (3–2) Viszar Muszliu ügyében még nem született fegyelmi határozat.

Az MLSZ honlapján megjelent határozatsorból kiderül, az NB II-ben futballozó Király Patrik (Békéscsaba) egy soron következő férfi felnőtt nagypályás bajnoki mérkőzésre szóló eltiltást kapott.

A további határozatok ide kattintva böngészhetőek.