MK: Puskás Akadémia–Újpest és Vasas–Honvéd a nyolcaddöntőben

2022.10.20. 20:34
A trófea, amelyért a Magyar Kupa résztvevői évről évre versenybe szállnak (Fotó: Árvai Károly)
Csütörtök este, az M4 Sport műsorában sorsoltak a labdarúgó Mol Magyar Kupában. Az FTC-t kiejtő harmadosztályú Iváncsa a Budafokot látja vendégül. Az élvonalbeli csapatok közül a Paks és a Kisvárda is NB III-as ellenfelet kapott, és megismétlődik a 2018-as döntő. A Vasas a Honvéddal csap össze, de biztosan lesz alsóbb osztályú továbbjutó. Íme a párosítások.

A legjobb tizenhat között három NB III-as, négy NB II-es és kilenc élvonalbeli együttes maradt bent – ebben a körben (ahogy már az előző fordulóban sem volt) nincs kiemelés.

MAGYAR KUPA
5. FORDULÓ, NYOLCADDÖNTŐ

Monor (NB III)–Paksi FC (NB I)
Vasas FC (NB I)–Budapest Honvéd (NB I)
Békéscsaba 1912 Előre (NB II)–Zalaegerszegi TE FC (NB I)
Iváncsa (NB III)–Budafoki MTE (NB II)
MTK Budapest (NB II)–Mezőkövesd Zsóry (NB I)
ESMTK (NB III)–Kisvárda (NB I)
Puskás Akadémia (NB I)–Újpest FC (NB I)
ETO FC Győr (NB II)–Debreceni VSC (NB I)

A mérkőzéseket 2023. február 8-án játsszák le.
A továbbjutás egy mérkőzésen dől el; ha 90 perc után döntetlenre állnak a csapatok, 2x15 perces hosszabbítás következik; ha akkor sincs döntés, a felek tizenegyeseket rúgnak.

A pályaválasztásról
• ha osztálykülönbség van a csapatok között, akkor az alacsonyabb osztályú csapat a pályaválasztó;
• ha azonos bajnoki osztályban szerepelnek, akkor az a pályaválasztó, amelyik a korábbi fordulókban kevesebbszer játszott otthon;
• ha az előző pontok alapján nem lehet dönteni, akkor a sorsoláskor előbb kihúzott csapat a pályaválasztó.