Magyar Kupa: a ZTE már a 16 között a Honvéd-MFA legyőzésével

2010.10.06. 16:30
Bejutott a labdarúgó Magyar Kupa legjobb tizenhat csapata közé a 2009–2010-es sorozatban döntős Zalaegerszeg, miután idegenben 2–1-re legyőzte a Budapest Honvéd második csapatát.

A ZTE már az első percben megszerezte a vezetést: Simon Attila tálalt Balázs Zsolt elé, és az utánpótlás-válogatott támadó a jobb fölsőbe helyezett.

A kispestiek második csapata kiegyenlítetté tudta tenni a mérkőzést, de nem használta ki kisebb lehetőségeit, ezt pedig a második félidő elején is góllal büntette Csank János csapata – a 48. percben Horváth András lőtt látványos, kapufás gólt. A Honvéd-MFA mindent megtett az egyenlítésért, Bajner Bálint révén szépített, és a 89. percben kihagyott egy nagy helyzetet is – így a ZTE ment tovább.

LABDARÚGÓ MAGYAR KUPA
4. FORDULÓ
BP. HONVÉD-MFA–ZALAEGERSZEG 1–2 (0–1)
Bozsik-stadion, 500 néző. Vezette: Pintér Cs. (Király K., Huszár)
HONVÉD-MFA: Kunsági  – Tavars, Baráth, Varga P., Botos – Nagy A. (Haruna, 58.) – Asztalos (Azevedo a szünetben), Nagy G., Tisza K. (Hidi a szünetben), Vernes – Bajner, Edző: Gabala Krisztián
ZTE: Sipos G. – Turcsik, Miljatovic, Varga R., Panikvar (Szalai T., 48.)  – Horváth A., Kamber, Máté P. – Balázs, Delic (Illés a szünetben), Simon A., Vezetőedző: Csank János
Gólszerző: Balázs Zs. (0–1) a 2., Horváth A. (0–2) a 47., Bajner (1–2) a 74. percben
Kiállítva: Turcsik (Vernes meglökéséért) a 49. percben
Jó: Bajner, Nagy G. ill. Horváth A., Miljatovic, Máté P.
Gabala Krisztián: – Igazi kupacsatát láthattunk, amelyben benne volt az iksz is. A nagyobb rutin győzött.
Csank János: – Izgalmasra sikerült a meccs. A kiállítás megváltoztatta a játék képét, ennek hatására a hazaiak még lelkesebben futballoztak. A továbbjutás volt a lényeg.

A TOVÁBBI PROGRAM (JÁTÉKNAPOK: OKTÓBER 20., 27., NOVEMBER 2.)