Hat gól, két piros, nyolc sárga, hazai siker az MTK-KTE-n

2010.07.31. 21:02
Tischler Patrik (30) megszerzi a vezetést az MTK-nak (Fotó: Németh Ferenc)
Rendkívül élvezetes, és sok helyzettel tarkított mérkőzésen az MTK 4–2-re legyőzte a Kecskemétet a labdarúgó NB I 1. fordulójában. A találkozóra kilátogató mindössze 600 nézőt nagyszerűen kiszolgálták a játékosok, remek mérkőzést láthattak a drukkerek, melyen az döntött, hogy a hazaiak többet tudtak kihasználni ziccereikből.

Az MTK fiataljai kezdték jobban a mérkőzést. A 6. percben Tischler Patrik egy kis szerencsével megszerezte a vezetést a fővárosiaknak. A jobboldali beívelés teljesen üresen találta Tischlert, aki ugyan eltörte a labdát, de az mégis a kapuban kötött ki. 1–0

Nem álltak le a csapatok, és könnyen gólzáporos találkozónak örülhetett volna a helyszínre kilátogató mintegy 600 néző, csakhogy a nagyobbnál nagyobb ziccerek is kimaradtak mindkét oldalon.

De csak egy ideig. A félidő második részében Kanta József növelte az előnyt (2–0, 28. perc), ám hat perccel később már egyenlő volt az állás, ugyanis előbb Francis Litsingi (2–1, 32. perc), majd Tököli Attila is betalált. (2–2, 34. perc)

Az első játékrészben született négy gól ellenére rengeteg helyzet maradt kihasználatlanul. Ha a játékosok csak egy picit is jobban koncentrálnak, akkor akár kétszer ennyi találat is születhetett volna.

Fordulás után sem vettek vissza a tempóból a csapatok, igaz, gól kevesebb született. Feltűnő volt, hogy Tököli Attila és Francis Litsingi mennyire remekül megértik egymást, együttműködésükből sok  helyzetet teremtettek a vendégek – eredmény, azaz gól nélkül.

Újabb gólt mégis a hazaiak szereztek, rögzített szituáció után: a 63. percben egy jobb oldali szögletet követően Pintér Ádám fejelt a kapuba a keresztléc segítségével. 3–2.

Szűk tíz perccel később (71. perc) ismét kettőre nőtt a hazai előny, a csereként beállt Könyves Norbert köszönt be, 4–2. A mérkőzés hátralevő részében az MTK magabiztosan őrizte az előnyt, amit a lefújásig meg is tartott.

Sajnos a találkozó végére eléggé elszabadultak az indulatok – a „sárgaláz" már korábban elkapta mindkét csapatot – , így a kiállítás sorsára jutott az ex-MTK-s Bori Gábor és Könyves Norbert is. Könyves könyöklésért mehetett idő előtt zuhanyozni, míg Bori Vukadinoviccsal szemben szabálytalankodott, és második sárga lappal szállt ki. Akció volt bőven – a helyzeteiket jobban kihasználó fővárosiak megérdemelten győzték le egyik mumusukat.

1. Kaposvári Rákóczi 1 1 5–3 +2  3
2. MTK Budapest 1 1 4–2 +2  3
3. DVSC-TEVA 1 1 2–0 +2  3
4. Vasas 1 1 3–2 +1  3
5. Ferencvárosi TC 1 1 2–1 +1  3
6. BFC Siófok 0 0–0 0 0
6. Győri ETO FC 0 0–0 0 0
6. Szolnoki MÁV FC 0 0–0 0 0