FTC: Lauth kedden érkezik orvosira, majd aláír

Vágólapra másolva!
2014.06.15. 22:05
null
Lauth kedden érkezik Budapestre, a Ferencváros játékosa lesz
Egyre inkább biztos, hogy Benjamin Lauth a Ferencvárosban folytatja pályafutását. Az 1860 Münchentől távozó csatár kedden érkezik Budapestre, ahol átesik a kötelező orvosi vizsgálatokon.

Az abendzeitung-muenchen.de írásából kiderül, hogy a Sky újságírója, Torben Hoffmann (aki korábban az 1860 Müchen játékosa volt) a Twitteren közölte, hogy Lauth a Ferencvároshoz utazik orvosira. Ha minden rendben lesz, a korábbi német válogatott csatár aláír a zöld-fehér klubhoz.

A német újság szerint Lauth is elismerte, hogy Magyarországra utazik.

Korábban megírtuk, hogy Lauthnak több ajánlata is van, de a Ferencvárosét izgalmasabbnak találja, mint a többit. A német csatárt pedig a Ferencváros még az El-selejtezők kezdete előtt meg akarja szerezni, ezért felgyorsultak a tárgyalások.

A müncheni nevelésű Lauth a helyi 1860-ban lett profi labdarúgó, majd 2004 és 2008 között, már ötszörös válogatottként vándorútra kelt. Megfordult a Hamburg, a Stuttgart és a Hannover gárdájában, a mutatói azonban elmaradtak a várakozásoktól.

Ami nem sikerült a három klubban az élvonalban, összejött a másodosztályban a nevelőegyesületénél: gólerőssége éveken át ismét meghatározta a csapat termelékenységét. Az eltelt hat szezonban csak kétszer maradt 11 gól alatt – egyéni csúcsa a 2010–2011-es 16 találat –, míg a legutóbbi idényben 27 bajnokin háromszor volt eredményes Király Gábor klubtársa, akinek a szerződése június végén jár le az „oroszlánoknál”.

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A FERENCVÁROSNÁL
Érkezők: Batik Bence (MTK – kölcsönből vissza?), Bosnjak Predrag (Haladás), Nagy Dániel (Osnabrück – Németország), Michal Nalepa (lengyel, Wisla Kraków – Lengyelország), Tomislav Havojic (horvát, NK Istra 1961 Pula – Horvátország), Orosz Márk (Lombard Pápa – kölcsönből vissza?)
Távozott/távozhat: Ulysse Diallo (mali, ?), Józsi György (?), Julian Jenner (holland, ?), Aleksandar Jovanovic (bosnyák, DVSC), Laczkó Zsolt (?), Mark Otten (holland, ?), Jack Tuijp (holland ?), Arsenio Valpoort (holland, ?)
Kiszemeltek: Benjamin Lauth (német, 1860 München – Németország), Jasmin Mesanovic (bosnyák, Celik Zenica – Bosznia-Hercegovina), Kenan Piric (bosnyák, Gent), Vadász Viktor (DVTK)

 

Legfrissebb hírek

Robbie Keane kekeckedő kérdések kereszttűzébe került

Bajnokok Ligája
1 perce

ZTE: Dénes áráról megegyeztek a belgákkal, megjött a brazil csatár – NS-infó

Labdarúgó NB I
58 perce

„A Qarabag másodszor a BL főtábláján!”– azeri lapszemle a Ferencváros kiesése után

Bajnokok Ligája
3 órája

A Qarabag edzője: A szurkolóink érdemelték meg leginkább ezt a sikert

Bajnokok Ligája
4 órája

Elitligás csapatok jöhetnek az Üllői útra – ez vár a Ferencvárosra az Európa-ligában

Európa-liga
12 órája

Robbie Keane: A többi versenyben lévő együttes hozzánk képest nagy költségvetéssel dolgozik

Bajnokok Ligája
13 órája

Több helyen belenyúlt a kezdőbe Robbie Keane a Qarabag elleni BL-selejtező visszavágójára

Bajnokok Ligája
18 órája

Kozármisleny: csapatot és osztályt is vált a nyáron érkezett volt U-válogatott szélső

Labdarúgó NB II
22 órája
Ezek is érdekelhetik