Futsal NB I: a Berettyóújfalu és a Nyírgyulaj ismét győzött

D. Á.D. Á.
2019.09.13. 21:36
A Berettyóújfalu az FTC-t, a Nyírgyulaj a Rubeolát győzte le a férfi futsal NB I 4. fordulójában. Mindkét csapat megőrizte veretlenségét, s a tabellán fej fej mellett haladnak. A pénteki záró meccsen a Dunaferr hetet lőtt a DEAC-nak.

Vendégként lépett pályára az FTC a férfi futsal NB I 4. fordulójában a Berettyóújfalu ellen. A Ferencváros sorsa viszonylag hamar, az első félidőben eldőlt – a hazaiak 4–1-re vezettek az első 20 perc után. A fordulást követően kapaszkodtak a fővárosiak – 4–3-ra is feljöttek –, ám 6–4-re kikaptak. A Berettyóújfalu ezzel továbbra is veretlen, 10 pontjával – jobb gólkülönbségének is köszönhetően – vezeti a tabellát. FTC a férfi futsal NB I 4. fordulójában a Berettyóújfalu ellen. A Ferencváros sorsa viszonylag hamar, az első félidőben eldőlt – a hazaiak 4–1-re vezettek az első 20 perc után. A fordulást követően kapaszkodtak a fővárosiak – 4–3-ra is feljöttek –, ám 6–4-re kikaptak. A Berettyóújfalu ezzel továbbra is veretlen, 10 pontjával – jobb gólkülönbségének is köszönhetően – vezeti a tabellát.

A Berettyóújfalut üldöző Nyírgyulaj idegenben legyőzte az eddig szenvedő Rubeola FC-t. A korai hazai vezetés után a szabolcsi egyesület megfordította a meccset, azonban így is szorosra sikerült a végjáték – a Rubeola a 36. percben egyenlített, ám két perccel később a vendégek megszerezték a győztes gólt, s 4–3-ra nyertek. A Nyírgyulaj is 10 pontot gyűjtött eddig, s ott van a 2. helyen.

Óriási verést mért hazai pályán a Dunaferr a DEAC-ra. Az első öt perc után 1–1 volt az eredmény, a szünetben már 4–2-re vezettek a hazaiak. A második félidőben sem javult a helyzet, a Dunaferr még berámolt három gólt, és 7–2-re kiütötte a debrecenieket.

FÉRFI FUTSAL NB I
4. FORDULÓ
Berettyóújfalu–FTC 6–4
(Rábl 1. 13., Fernandes S. M. 2., 31., Nagy I. 8., 40., ill. Gergály 1., 22., Rábold 30., Bognár B. 40)
Rubeola FC–Nyírgyulaj 3–4 (Horváth N. 4., Nehéz 22., Horváth Sz. 36., ill. Siska 16., Sánta 18., 22. – az elsőt hetesből, Csoma 38.)
Dunaferr–Debreceni EAC 7–2 (Sáhó 2., 21., Klacsák 5., 14., Dorogi 6., Szeghy 25., Pál 34., ill. Szentes 5., Tóth A. 20.)