Felkészülés: Videoton-siker a „kapufás” horvátok ellen

2016.09.03. 20:04
A labdarúgó NB I-ben szereplő Videoton hazai pályán 2–0-ra legyőzte a horvát bajnokságban jelenleg harmadik helyen álló NK Osijeket.

Az első nagy helyzet a horvátok előtt adódott, de Mioc Benedik lövése a kapufáról kifelé pattant. A Videoton jobb oldala igen aktív volt az első félidőben, a 35. percben pedig ez eredménnyel is párosult, amikor Szolnoki Roland nagy bedobását egy horvát védő megcsúsztatta, de a labda éppen Feczesin Róbert elé került, aki közelről a kapuba bólintott. (1–0)

A második játékrész nagy Vidi-lehetőséggel kezdődött, de Danko Lazovics fejesét nagy bravúrral hárította a kapus. A horvátok ezután átvették az irányítást, és két percen belül fordíthattak volna, mindkét alkalommal a kapufán csattant a labda.

A 73. percben növelte előnyét a fehérvári csapat. Bódi Ádám szögletét Vinícius csúsztatta Lazovics elé, aki néhány lépésről passzolt a kapuba. (2–0) A horvátok a második kapott gól ellenére is támadásban maradtak, de előbb Kovácsik Ádám bravúrja, majd egy újabb – a meccsen a negyedik – kapufa akadályozta meg a szépítést. Az eredmény már nem változott, a Videoton – amelyben a két új szerzemény, Varga József és Marko Scsepovics is bemutatkozott – 2–0-ra nyert.