Felkészülés: nem született gól a Kecskemét meccsén, nyert a Paks

L. M.L. M.
2022.07.09. 14:07
A Kecskemét 0–0-s döntetlent játszott szlovén ellenfelével (Fotó: kecskemetite.hu)
Véget ért a Kecskeméti TE szlovéniai edzőtábora, a csapat utolsó mérkőzésén a szlovén másodosztályban szereplő Rudar Velenjével játszott 0–0-s döntetlent. A Paksi FC is folytatta a felkészülést, a Tolna megyeiek a harmadosztályban szereplő III. Kerületi TVE-t győzték le 3–1-re.

Folytatódik a felkészülés a labdarúgó NB I 2022–2023-as idényére. A frissen feljutott Kecskemét szombat délelőtt lejátszotta az utolsó mérkőzését a szlovéniai edzőtáborában. A találkozó első félidejében kiegyenlített volt a játék, a felek helyzeteket alakítottak ki, de a kapuba senki sem tudott betalálni. A második játékrészben a vendégcserék felpörgették a játékot, több lehetősége is volt a magyar csapatnak, ám a győztest gólt nem sikerült megszerezni, 90 perc játék után is maradt a 0–0.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
RUDAR VELENJE (szlovén II.)
KECSKEMÉTI TE 0–0
Radenci

Kecskeméti TE, 1. félidő:
Varga B. – Katona M., Szabó A., Belényesi, Szalai G., Zeke – Nagy K., Katona B., Meszhi – Szabó L., Djuranovics. 2. félidő: Varga B. – Sági, Szabó A., Belényesi, Pejovics, Grünvald – Buna, Vágó, Szuhodovszki – Katona B., Tóth B.

A KECSKEMÉTI TE FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Felkészülés kezdése: június 16.
Edzőtábor: Radenci (Szlovénia), július 3–9.
Felkészülési mérkőzések
Július 1.:
Kecskeméti TE–Békéscsaba (NB II) 3–2 (Belényesi, Katona M., Szalai G.)
Július 6., 17.30 (Szlovénia):
Slovenska Bistrica (szlovén II.)–Kecskeméti TE 1–3 (Djuranovics, Sági, Pejovics)
Július 9., 11.00 (Szlovénia): Rudar Velenje (szlovén II.)–Kecskeméti TE 0–0
Július 13.: az ellenfél még nem ismert
Július 16., 12.00: Kecskeméti TE–Putnok (NB III)
Július 23.:
Kecskeméti TE–Szeged-Csanád GA (NB II) – a tervek szerint dupla meccs

A Kecskemét mellett a Paksi FC is pályára lépett szombat délelőtt. A Tolna megyeiek a másodosztályból nyár elején kieső III. Kerületi TVE-t fogadták. A találkozó gyors gólváltással kezdődött. Böde első percben szerzett találatára a vendégek már a negyedikben válaszoltak Tóth révén. A második játékrészben ismét megszerezte az előnyt a Paks, Varga talált a kapuba. A végeredményt Vas állította be, a hazaiak középpályásának 85. percben szerzett góljával alakult ki a 3–1.

PAKSI FC
III. KERÜLETI TVE (NB III) 3–1 (11)
Paks,
Paksi FC Stadion, 200 néző
Paksi FC, 1. félidő: Nagy G. – Kovács N., Szélpál, Lenzsér, Szabó J., Papp, Balogh B., Windecker, Haraszti, Böde, Nagy R. 2. félidő: Nagy G. (Simon B., 55.) – Osváth, Kinyik, Szekszárdi, Debreceni Z., Gyurkits, Vas, Bőle (Kesztyűs, 70.), Sajbán Máté, Varga B., Szabó B.
III. Kerületi TVE: Szmola – Kulcsár D., Preklet, Egerszegi, Lapu, Kozics, Vankó, Barczi, Schuszter. Tóth L., Kokenszky. A 60. perctől: Kemenes – Szabó L., Erdei, Bekker, Lőrincz, Hajzlinszki, Köböl, Behovits, Földeák, Szalai V., Takács
Gólszerző: Böde (1.), Varga B. (52.), Vas (85.), ill. Tóth L. (4.)

A PAKSI FC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Felkészülés kezdése:
június 13.
Edzőtábor: Zrece (Szlovénia), július 10–16.
Június 22.:
Ercsi Kinizsi–Paksi FC 0–17 (Windecker 2, Böde 2, Pethő 2, Pesti 2, Kocsis 2, Haraszti 1, Szabó B. 1, Zuigéber 1, Sajbán 1, Kosznovszky 1, Volter 1, Gyurkits 1)
Június 25.:Paksi FC–BFC Siófok (NB II) 3–2 (Osváth A., Volter P., Vas G.)
Június 30.: DAC (szlovákiai)–Paksi FC 1–3
Július 6.: Paksi FC–Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II) 2–2
Július 9.: Paksi FC–III. Kerületi TVE (NB III) 3–1 (Böde, Vas, Varga B.)
Július 11. (Szlovénia, Zrece): Paksi FC–Arszenal Tivat (montenegrói)
Július 13. (Szlovénia, Zrece): Paksi FC–Sparta Praha (cseh)
Július 16. (Szlovénia, Zrece): Paksi FC–Sigma Olomouc (cseh)