Felkészülés: magabiztos győzelmet aratott a Kecskemét

2023.01.03. 14:45
Szabó István elégedett lehet az eredménnyel a csapat első felkészülési mérkőzésén(Fotó: Kovács Péter)
Hatgólos mérkőzésen aratott győzelmet (4–2) a Kecskemét hazai pályán a Békéscsaba ellen a Széktói Stadionban. A Kecskemét ezzel kezdte meg hosszú felkészülési időszakát a tavaszi idényre.

A Kecskeméti TE 4–1-es győzelmet aratott a Békéscsaba felett téli felkészülési mérkőzésen hazai pályán. Szerda reggel utazik a csapat Törökországba, ahol a Magdeburg, a Rapid Bukarest, az Universitatea Craivoa, és a Teplice ellen lép pályára az NB I második helyén álló lila-fehér csapat.

„A harmadik hét elején vagyunk a felkészülésben. Az volt a cél, hogy mindenki negyvenöt perc terhelést kapjon, előtte hosszabb bemelegítéssel, majd levezető kocogással, mivel szerdán indulunk Törökországba. Elégedett voltam a hozzáállással, a teljesítménnyel, s noha a játék időnként akadozik, ilyen terhelés mellett nem is mindig könnyű jól futballozni. Sajnálom, hogy két gólt kaptunk, mert nem volt benne a játékban, ezzel együtt úgy érzem, jó úton haladunk” – nyilatkozta a klub honlapjának a mérkőzést követően Szabó István, a kecskemétiek vezetőedzője.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
KECSKEMÉTI TE–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 4–2
(2–1)
Kecskemét, 50 néző.
KTE, 1. félidő: Kersák – Győri Á., Polyák, Vágó, Buna (Szalai Sz.), Hatvani – Meszhi, Bodor, Gréczi, Horváth Á. – Győri B. 2. félidő: Varga B. – Buna, Szabó I. A., Belényesi, Pejovics, Grünvald – Nikitscher, Banó-Szabó, Szuhodovszki, Katona B. – Tóth B.
BÉKÉSCSABA: Bukrán – Bora, Farkas M., Albert I., Hodonicki – Kitl M., Talpalló, Váradi, Kleisz – Ilyés, Czékus. Csereként pályára lépett: Fila, Mikló, Szabó Cs., Farkas M., Puskás, Mágocsi, Lakatos-Lengyel, Mehmeti, Zvara, Futó, Bónus, Zádori
Gólszerző: Győri B. (30.), Hatvani (39.), Banó-Szabó (52.), Pejovics (78.), ill. Váradi (41.), Mehmeti (89.)