A Ferencváros legyőzte az orosz élvonal listavezetőjét

2018.02.10. 15:52
A labdarúgó NB I éllovasa, a Ferencváros nemzetközi felkészülési mérkőzésen 2–1-re legyőzte az orosz éllovas Lokomotiv Moszkvát. A magyar csapat Julian Koch és Varga Roland bombagóljaival már 2–0-ra is vezetett, az oroszok az Eb-döntő egyetlen gólját szerző Éder emelésével szépítettek.

A magyar csapat kezdte aktívabban a meccset, de az első nagyobb lehetőségre a 19. percig kellett várni – Varga Roland szabadrúgása nem talált kaput.

A félidő derekához érve éledeztek a több alapembert is a kezdőbe nevező oroszok, de Dibusznak egyedül az Eb-döntőn győztes gólt szerző Éder elől kellett mentenie, ezt meg is tette.

A játékrész hajrájában aztán újra a ferencvárosiak voltak fölényben, leginkább Varga veszélyeztetett, gól azonban az első félidőben nem született.

A fordulást követően Julian Koch is beállt az FTC-be, és ha már ott volt, nem is húzta sokáig az időt: az 55. percben óriási gólt vágott a moszkvai kapuba (1–0).

Percekkel később már kettő volt közte, Varga Roland számára is megtört a jég, 20 méteres szabadrúgása után a labda a kapu jobb oldalában kötött ki (2–0).

De még mindig csak a 61. percben jártunk, amikor újabb gól esett, a portugál Éder igazolta klasszisát, amikor a csereként beálló Varga Ádám felett a kapuba emelt (2–1).

A továbbiakban is inkább a fél csapatot lecserélő ferencvárosiak előtt adódtak a nagyobb lehetőségek, de a végén Vargának is be kellett mutatnia egy nagy védést – maradt a 2–1.

FELKÉSZÜLÉS
FERENCVÁROS–LOKOMOTIV MOSZKVA 2–1 (0–0)
La Línea de la Concepción
FERENCVÁROS: Dibusz (Varga Á., a szünetben) – Lovrencsics G., Otigba, Blazic (Batik, 65.), Pedroso (Sternberg, 65.) – Leandro (Koch, a szünetben), Gorriarán (Hajnal, 65.) – Varga R. (Nagy D., 65.), Paintsil (Rui Pedro, 65.), Moutari – Böde (Lovrencsics B., 65.)
Gólszerző: Koch (55.), Varga R. (59.), ill. Éder (61.)
Forrás:fradi.hu

90.
Véget ért a mérkőzés.
85. Lovrencsics jobb oldali beadása kicsit lecsúszva kapura ment, a kapus szögletre mentett, Batik fejesét pedig már lehúzta.
83. MECCSLABDA? Lovrencsics Balázs
szerzett labdát, de a szólója végén hosszan tolta meg, és bár kapura kotorta, Medvegyev védeni tudott.
80. LEHETŐSÉG!
A veszélyes orosz támadás végén Rybus jobb alsó sarokra tartó lövését Varga Ádám bravúrral védte.
73.
Cserél a moszkvai csapata, Galadzsan váltotta Kaszajevet.
68. Moutari buktatása után Hajnal Tamás lapos centerezését Nagy Dominik középről visszatette Sternbergnek, ő Moutarihoz játszott, aki kevéssel a bal sarok mellé lőtt.
65.
Tömeges csere a Fradinál: lejön Böde, Varga Roland, Paintsil, Pedroso, Blazic és Gorriarán, beáll Batik, Sternberg, Hajnal, Rui Pedro, Nagy Dominik és Lovrencsics Balázs.
64. HELYZET. Varga Roland
hasonló helyzetből végezhetett el szabadrúgást, de a bal alsónál Medvegyev bravúrral védett.
61. SZÉPÍTETT A LOKOMOTIV.
Betalált az Eb-döntő hőse: Eder kapott labdát az utolsó védők vonalában, a fordulás után pedig szépen emelte át a kapujából kint álló Varga Ádámot. 2–1
59. OTT A MÁSODIK!
Painsil harcolt ki szabadrúgást a kaputól 20 méterre, kissé balra. VargaRoland állt a labda mögé és a kapu jobb oldalába tekert. 2–0
55. VEZET A FRADI!
Paintsil szólója után a védők hiába próbáltak tisztázni, a labda Kochig jutott, aki 25 méterről óriási gólt lőtt, a labda a lécről pattant be. 1–0
50. Varga Roland iramodott meg a jobb szélen, lapos lövését Medvegyev védte.
46. Folytatódik a meccs.

Kettőt cserének a ferencvárosiak: Dibusz helyén Varga Ádám folytatja, Leandro helyén pedig Koch. Az orosz csapat is kettőt cserél, a kapuban Medvegyev folytatja, Galanyin helyére pedig Korjan érkezett.

45.
Véget ért az első félidő.
45. Varga 30 méteres szabadrúgását másodjára tudja összeszedni Kocsenkov.
39. Ederrel szemben szabálytalankodtak a védők a 16-os jobb oldalánál, de még azon kívül. Rybus szabadrúgása a kétfős sorfalban halt el.
34. HELYZET. Varga Roland lövését Kocsenkov kisebb bravúrral védi.
32. VESZÉLYES KONTRA.
Ezek most újra a Fradi pillanatai: Moutari lépett ki a labdaszerzés után, majd Paintsil és Gorriarán volt a labda útja, utóbbi Lovrencsicsnek készítette le lövésre, de a labda fölé, mellé száll.
30. A Ferencváros rövid idő alatt két szögletet is elvégezhetett, a másodiknál Böde fejese elkerülte a kaput.
27. AZ ELSŐ OROSZ HELYZET. Gorriarán eladta a labdát a 16-os bal sarkánál, Taraszov nagy erejű lövése jócskán fölé szállt.
25. Liszov bal oldali beadását Dibusz öklözi ki Eder elől.
24. Éledezik az orosz csapat, egy szöglet után veszélyesen középre érkező labdát Moutari vág ki.
19. HELYZET. Varga
végezhetett el veszélyes helyről szabadrúgást, de lövése ezúttal sem talált kaput.
17. Kisebb tűzijáték a moszkvai kapu előtt, de az ide-oda pattogó labdából nagy ziccer nem alakult ki.
14. Lovrencsics jó indítása során Böde átlépte a leshatárt.
Varga Roland lövése nem talált kaput.
10. Eddig a Fradi van kisebb fölényben, nagy helyzet nincs.
6. Lovrencsics Gergő iramodott meg a jobb oldalon, lapos centerezése után azonban a védők tisztáztak.
4. A kezdeti percek a magyar csapat fölényével teltek. Paintsil hiába esett el védője mellett a büntetőterületen belül, nem járt tizenegyes a Ferencváros számára.
1.
Elkezdődött a mérkőzés.

Az oroszok a Kocsenkov – Rotenberg, Mihalik, Corluka, Liszov – Taraszov, Galanyin, Barinov – Rybus, Eder, Kaszajev tizeneggyel kezdenek.

A Fradi a Dibusz – Lovrencsics G., Otigba, Blazic, Pedroso – Leandro, Gorriarán – Varga R., Paintsil, Moutari – Böde kezdőcsapattal áll fel.

A mérkőzés tudósítása a fradi.hu közvetítése alapján történt.

ELŐZMÉNYEK

Az NB I éllovasa a két sima hazai felkészülési meccse után Portugáliában a HNK Rijekától kikapott, a dél-koreai Ulszant viszont legyőzte, majd hazaérve a Slaven Belupót is két vállra fektette a gárda. Ezt követően Spanyolországba utazott, ahol a Cádiz B ellen könnyedén nyert, most pedig az orosz bajnokságot fölényesen – 20 fordulót követően nyolc ponttal – vezető Lokomotiv Moszkva lesz az ellenfél.

Az orosz csapatban olyan játékosok futballoznak, mint a horvát Vedran Corluka, a perui házi gólkirály Jefferson Farfán vagy éppen a 2016-os Eb-döntő egyetlen gólját szerző portugál Éder.

A FERENCVÁROS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 10.
Edzőtábor: január 22–29., Portugália; február 5–12., Spanyolország
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 16.: Ferencváros–Dunaföldvár 16–0 (Böde 3, Ikaunieks 3, Lovrencsics B. 3, Hajnal 2 – az első 11-esből, Priskin 2, Csonka, Gorriarán, Rui Pedro)
Január 20., Szekszárd, műfüves pálya: Szekszárd–Ferencváros 0–4 (Gorriarán 2, Varga R., Szpirovszki)
Január 25., Portugália: Ferencváros–HNK Rijeka(horvát) 0–1
Január 28., Portugália: Ferencváros–Ulszan Hyundai FC (dél-koreai) 2–1 (Varga R. – 11-esből, Böde)
Február 3.: Ferencváros–Slaven Belupo (horvát) 3–2 (Batik, Moutari, Lovrencsics B.)
Február 7., Spanyolország: Ferencváros–Cádiz B (spanyol) 4–0 (Varga R. 2, Georgijevics 2)
Február 10., Spanyolország: Ferencváros–Lokomotiv Moszkva (orosz) 2–1 (Koch, Varga R.)

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS A FERENCVÁROSNÁL
Érkezők:
Dejan Georgijevics (szerb, FK Vozsdovac – Szerbia)
Kölcsönbe érkezők:
Nagy Dominik (Legia Warszawa – Lengyelország)
Kölcsönből visszatérők:

Az utánpótlásból felkerültek/ profi szerződést kötöttek:
Kiszemeltek:
Távozók:Bognár István (Mezőkövesd)
Kölcsönbe távozók: Csernik Kornél (Soroksár), Kundrák Norbert (Soroksár), Popov Patrik (Soroksár)