Felkészülés: Bumba debütált, a Mol Fehérvár két góllal nyert

Cs. B.Cs. B.
2022.06.29. 21:04
Marcel Heister is betalált az Ajka ellen (Fotó: molfehervarfc.hu)
A Mol Fehérvár Bohdan Lednev és Marcel Heister találatával 2–0-ra legyőzte az Ajkát a második nyári felkészülési mérkőzésén.

A Mol Fehérvár az NB II elmúlt idényében kilencedik helyen záró Ajkaellen, zárt kapuk mögött játszotta második nyári felkészülési mérkőzését, amelyen a csapat új szerzeménye, a Kisvárdáról érkező Claudiu Bumba is bemutatkozott.

Az első félidőben nem esett gól, de a fordulást követően 10 perc alatt kétszer vette be az Ajka kapuját a Vidi. A csereként beálló BohdanLednev Kovács István beadását váltotta gólra, két minutummal később pedig Marcel Heister volt eredményes. A hátralévő időben többször is veszélyeztetett az ukrán Lednev, de maradt a 2–0.

Második nyári felkészülési meccsét is kapott gól nélkül hozta le tehát a Mol Fehérvár, amely jövő szerdán a török Fenerbahce orra alá törhet borsot az ausztriai edzőtáborában.

NB I-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE

MOL FEHÉRVÁR FC–AJKA (NB II) 2–0 (0–0)
Székesfehérvár
MOL FEHÉRVÁR: Kovács D. – Kojnok, Lüftner, Sabanov, Heister – Pinto, Dárdai – Funsho, Bumba, Csoboth – Babos (csereként beállt: Alef, Kovács I., Makarenko, Lednev, Petrjak, Rockov, Farkas M., Berekali). Vezetőedző: Michael Boris
Gólszerző: Lednev, Heister

MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC–MTK BUDAPEST (NB II) 5–4 (3–0)
Mezőkövesd. V: Rúsz
MZSFC: Tordai (Rjabenko) – Cseke (Qaka), Pillár (Derekas), Bobál D. (Vadnai) – Madarász (Kállai Z.), Cseri (Babati), Karnyicki (Kotula), Nagy G. (Besirovic), Vajda S. (Rédling, Sipos J.) – Drazsics (Selmani), Molnár G. (T. Kis). Vezetőedző: Supka Attila
MTK: Somodi (Csenterics) – Nagy Zs., Szépe, Medgyes (Horváth A.) – Kovács Mátyás (Kovács Máté), Biben (Nagy B.), Kata (Lehoczky), Bognár I. (Zuigéber), Miknyóczki (Barkóczi) – Futács (Varjú), Németh K. (Prosser). Vezetőedző: Bognár György
Gólszerző:
Selmani (2), Drazsics, Molnár G., Nagy G., ill. Zuigéber, Szépe, Prosser (11-esből), Barkóczi

VASAS FC–ZEMPLÍN MICHALOVCE (Nagymihály, szlovákiai) 3–0 (2–0)
Fáy utcai sportcentrum
VASAS:
Dombó (Uram, a szünetben) – Baráth B. (Szivacski, a szünetben), Otigba (Litauszki, a szünetben), Silye (Szilágyi Z., a szünetben) – Hidi M. S. (Pátkai, 30.; Márkvárt, 62.) – Ihrig-Farkas (Pekár, 30.; Kapornai, 62.), Hinora (Vida, a szünetben), Berecz (Szilágyi Sz., 30.; Sztojka, 62.), Cipf (Faragó B., a szünetben) – Novothny (Bobál G., 30.; Zimonyi, 62.), Géresi (Radó, 30.; Szalai J., 62.). Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerző: Ihrig-Farkas (2), Bobál G.

FK BORAC BANJA LUKA (bosnyák)–ZTE FC 2–1 (0–1)
Lendva
ZTE FC. 1.félidő:
Demjén – Huszti A., Mocsi, Kálnoki-Kis, Gergényi – Kovács B., Tajti – Mim, Májer – Szalay Sz., Németh D.2. félidő: Gyurján – Mim (Huszti A.), Szafranov, Németh E., Bedi – Tajti (Kovács B.), Szabó B. – Meshack, Milovanovics (Szalay Sz.) – Fehér B., Klausz
Gólszerző: Tatar, Mrkaic, ill. Májer