Felkészülés: a Vasas elbukta második meccsét; a Honvéd is kikapott

P. L., V. J.P. L., V. J.
2022.07.09. 19:04
A horvát újonctól kapott ki a Honvéd (Fotó: Polgár László)
A Vasas FC felkészülési mérkőzésen, Telkiben 1–0-ra kikapott az izraeli Maccabi Netanyától, míg a Budapest Honvéd Lendván a horvát Varazdintól szenvedett hasonló kimenetelű vereséget.

A Vasas két felkészülési mérkőzést is játszott szombaton. Miután délelőtt, a Fáy utcai Sportcentrumban legyőzte a DVSC-t, délután „idegenbe” utazott: a Telki edzőközpontban az izraeli Maccabi Netanya látta vendégül. Kuttor Attila értelemszerűen teljesen lecserélte délelőtti kezdőjét, a DVSC ellen csereként már pályára lépők közül viszont többen a Maccabi Netanya ellen is lehetőséget kaptak. A találkozón a Vasas nem játszott alárendelt szerepet, de az izraeliek nyertek egy első félidőben szerzett találattal, amikor Igor Zlatanovics közelről gólra váltott egy kipattanót. 1–0

A Budapest Honvéd a horvát élvonal újoncával, az NK Varazdinnal mérte össze tudását. A mérkőzés időnként kemény játékot hozott az első félidőben és a Varasd is igyekezett méltó partnere lenni a budapesti együttesnek. Helyzetet nem jegyezhettünk fel sokat. Mindkét fél a labdavesztés utáni kontrákkal próbálkozott. Egy megingást követően a második félidő hajrájában a horvátok szereztek vezetést. A Honvédnak volt lehetősége az egyenlítésre: egy alkalommal a Varazdin védője a gólvonalról vágta ki a labdát, az eredmény ugyanakkor már nem változott. 0–1

NB I-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
MACCABI NETANYA FC (izraeli)–VASAS FC 1–0 (1–0)
Telki, Globall Hotel, zárt kapuk mögött
VASAS: Dombó – Szivacski, Iyinbor, Otigba, Silye – Hidi, Berecz, Hinora – Ihrig-Farkas, Novothny, Radó. Csereként beállt: Szilágyi Sz., Pekár, Szalai J., Márkvárt, Faragó. Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerző:
Zlatanovics (32.)

BUDAPEST HONVÉD–NK VARAZDIN (horvát) 0–1 (0–0)
Lendva, zárt kapuk mögött. Vezette: Purger
HONVÉD: Szappanos (Tujvel, a szünetben) – Doka (Jónsson, 31.), Batik (Lovric, a szünetben), Klemenz (Gomis, 79.), Tamás K. (Szabó T., 67.) – Mitrovics, Bocskay (Szabó A., 67.), Plakuscsenko (Petruszenko, 67.) – Kocsis D. (Eördögh, 67.), Kerezsi (Keresztes, 67.), Benczenleitner (B. Traoré, a szünetben). Vezetőedző: Tam Courts

Edzőtábor:
Moravske Toplice (Alsómarác, Szlovénia), július 3–16.
Felkészülési mérkőzések
Július 6., 18.00, (Szlovénia): Nafta Lendava (Lendva, szlovén, II.)–Honvéd 0–4
Július 9., 17.30, (Szlovénia): Honvéd–NK Varazdin (Varasd, horvát) 0–1
július 13., 17.30, (Szlovénia): Honvéd–Arszenal Tivat (montenegrói)
Július 23.: Honvéd–ETO FC Győr (NB II)

A VASAS FC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Felkészülés kezdése:
június 20.

Június 25.: Vasas FC–Kisvárda Master Good 2–2 (Bobál G. 2)
Június 29.: Vasas FC–MFK Zemplín Michalovce (Nagymihály, szlovákiai) 3–0 (Ihrig-Farkas 8., 30., Bobál G. 57.)
Július 2.: Mezőkövesd Zsóry FC–Vasas FC 1–1 (Baráth)
Július 6.: Vasas FC–Komáromi FC (szlovák II.) 4–1 (Zimonyi 3, Sztojka)
Július 9. Vasas FC–DVSC 1–0 (Bobál G.)
Július 9.: Vasas FC–Maccabi Netanya (izraeli) 0–1
Július 13.: Vasas FC–Zalaegerszegi TE FC
Július 23.: Soroksár SC (NB II)–Vasas FC
Július 23.: Vasas FC–Diósgyőri VTK (NB II)