Felkészülés: a Honvéd és a Gyirmót is fölényes győzelmet aratott

CS. M.CS. M.
2021.07.14. 12:55
Lencse László duplázni tudott (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Budapest Honvéd, Gyirmót kettős könnyed győzelmet aratott szerdán, felkészülési mérkőzésen. Előbbi a szlovén Drava Ptujt, utóbbi a szlovák Inter Bratislavát ütötte ki 5–0-ra.

A Honvéd már az első félidőben eldöntötte a Drava Ptuj elleni mérkőzést. Horváth Ferenc csapata Tóth-Gábor Kristóf és Májer Milán duplájának köszönhetően már a 40. percben 4–0-ra vezetett, majd Thierry Gale is betalált a 45. percben (5–0).

A második játékrészben már nem esett gól, a kispestiek megtartották az ötgólos előnyt. A Honvédra még szerda este is vár egy újabb meccs, akkor a cseh Príbram lesz az ellenfél.

A Gyirmót meccse hasonlóan simán alakult az Inter Bratislava ellen. Az első félidőben már hárommal vezetett az NB I-be feljutott csapat – Nagy Patrik egy, valamint Lencse László két góljának köszönhetően. A folytatásban aztán Varga Barnabás is duplázni tudott, a Gyirmót pedig 5–0-ra kiütötte szlovák ellenfelét.

NB I-ES CSAPATOK FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSE
Budapest Honvéd
–Drava Ptuj (szlovén) 5–0 (5–0)
Honvéd: Tujvel (Dúzs, 63.) – Lovric, Baráth (Benczenleitner, 39., Talys, 63.), Klemenz, Kovács N. – Pantelic (Kerezsi, a szünetben) – Gale, Banó-Szabó (Keresztes, 66.), Zsótér, Májer – Tóth-Gábor
Vezetőedző: Horváth Ferenc
Gólzszerzők: Tóth-Gábor (20., 27.), Májer M. (29., 40.), T. Gale (45.)

Gyirmót FC Győr–Inter Bratislava (szlovák) 5–0 (3–0)