Böde Dánielék négy góllal kikaptak a Ferencvárostól

A mérkőzésről tudósított: BORBOLA BENCE (összefoglaló),   BACSKAI JÁNOS (percről percre)A mérkőzésről tudósított: BORBOLA BENCE (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2019.09.14. 19:20
Joggal örülhettek a vendégek (Fotó: Meder István)
A Paksi FC Böde Dániellel felállva is simán kikapott (0–4) odahaza a címvédő Ferencvárostól a labdarúgó NB I 6. fordulójának záró mérkőzésén.

LABDARÚGÓ NB I
6. FORDULÓ

Paksi FC–Ferencváros 0–4 (Zubkov 33., Nguen 36., Varga R. 45., 81. – az első 11-esből)
Paks, Városi Stadion, 2680 néző. Vezette: Pintér Cs.
Kiállítva: Gévay (72., Paks)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

A kettes számú pénztár délután egykor bezárt.

Szombat délutánra egyetlen jegy sem maradt az esti Ferencváros elleni összecsapásra, és ez a két csapaton, a Fradi Európa-liga-szereplésén túl leginkább Böde Dánielnek volt köszönhető. A korábbi Üllői úti kedvenc távozása óta első mérkőzésén lépett pályára Szerhij Rebrov együttese ellen, és amint a hangosbemondó a paksi estébe üvöltötte, hogy „A tizenhármas mezben pedig Bööööööde Dániel...”, nemcsak a hazai, hanem a vendégszektor is üdvrivalgásban tört ki. Még el sem kezdődött a találkozó, a helyszínen szurkoló drukkerek máris felállva ünnepelték a madocsai erőcsatárt.

És hogy az élet mekkora rendező, Böde Dániel mikor ünnepelte volna 350. élvonalbeli meccsét, mint ezen az estén? A jubileumi köszöntés nem maradhatott el, így nyugodtan írhatjuk, hogy a kezdő sípszóig minden Böde Dánielről szólt. Hogy aztán a következő fél órában se Böde Dánielről, se pedig a futballról ne szóljon a mérkőzés...

Szenvedett a két csapat, nem talált fogást egymáson, nemhogy helyzetek, lövések sem voltak. A hazaiak remekül visszazártak a kapujuk elé, a vendégek pedig nemigen tudtak mögéjük kerülni, míg a paksi ellentámadásokat rendszeresen lefülelték a ferencvárosi védők. Na, de aztán beindult a meccs! A paksiak tizenkét perc alatt tulajdonképp kivégezték magukat. A szünet előtti időszak finoman fogalmazva sem sikerült a hazaiaknak. Tomiszlav Szivics együttesének védelme előbb kihagyott, majd hatalmas egyéni hibát követett el, végül felesleges büntetőt hozott össze. A három gól gyakorlatilag választ adott a legfontosabb kérdésekre.

Ha Szerhij Rebrov addig idegesen toporgott az oldalvonal mellett, innentől fogva nem kellett nyugtalankodnia, játékosai a tetemes előny birtokában lehiggadtak, a paksiak pedig alighanem feladták a harcot. Hogy a védelmi hibákat látva mi járt Szivics fejében, talán jobb, ha nem tudjuk meg, a tizennyolcas korhatáros karikát alighanem azonnal ki lehetett volna képzeletben tenni a gondolatai mellé. A fordulás után Olekszandr Zubkov és társai már olyan cseleket is megcsináltak, amelyeket gól nélküli állásnál nem, az eredmény pedig megengedte Rebrovnak, hogy a hajrára lehozzon néhány olyan játékost (Tokmac Nguen, Franck Boli, valamint Sigér Dávid), akire a csütörtöki, Espanyol elleni idegenbeli Európa-liga-találkozón is főszerep várhat.

A túloldalon Böde próbálta a lelket tartani társaiban, erre főleg azok után volt szükség, hogy Gévay Zsolt az első félidei hibája mellé egy piros lapot is összehozott magának. És ha már Böde Dániel: jegyezzük meg, a csatár a Ferencváros elleni mérkőzésen legalább helyzetig eljutott, a találkozó vége felé lecsapott egy labdára, ám Dibusz Dénes jó ütemben mozdult ki kapujából, így nem született Böde-gól.

Ahogy azt várni lehetett, a félidei szünet előtti gólzáport követően a második félidőre már nem maradt izgalom, a Ferencváros Varga Roland révén a hajrában újabb gólt lőtt, és ha a zöld-fehérek jobban használják ki a lehetőségeiket, nagyobb ütést is mérhettek volna a paksiakra. A Ferencváros azonban így is önbizalom-növelő győzelemmel a zsebében utazhat az Espanyol elleni El-erőpróbára. 0–4

1. Mol Fehérvár FC 6 6 17–3 +14 18
2. Mezőkövesd Zsóry FC 6 5 1 9–4 +5 15
3. Puskás Akadémia FC 6 3 1 2 10–6 +4 10
4. Debreceni VSC 5 3 2 12–9 +3 9
5. Ferencvárosi TC 4 3 1 7–4 +3 9
6. Kisvárda 6 3 3 8–10 –2 9
7. Újpest FC 6 2 1 3 9–12 –3 7
8. Paksi FC 6 2 1 3 6–9 –3 7