Nemzetisport.hu nyomtatott 2008.10.15 19:31 Frissítve: 2011.12.23 02:41

A hosszabbításban mentett pontot a Honvéd a Ferencváros ellen

Idegenben 2–2-es döntetlenre futotta a Ferencváros erejéből a labdarúgó Ligakupa 2. fordulójában a Budapest Honvéd ellen. A zöld-fehérek Aaron Downing 18. percben szerzett góljával jutottak előnyhöz, amelyre Hercegfalvi alig öt perccel később válaszolt. Matthew Bartholomew fejese sokáig győzelemmel kecsegtette a Fradit, ám Moreira Guilherme a lefújás pillanatában egyenlített.

Bartholomew (jobbra) és Benjamin főszereplők voltak
Fotó: Németh Péter

Az egy csapatra való sérült nélkül felálló Ferencváros a Bozsik-stadionba látogatott a Ligakupa 2. fordulójában.

A megannyiszor bírált kisebbik kupasorozat mostani mérkőzése remek iramot, és lüktető játékot hozott. Az első percekben egyértelmű hazai fölény volt jellemző, ezután azonban játékban is felnőtt első osztályú ellenfeléhez a Fradi.

Olyannyira jól harcoltak a zöld-fehérek, hogy a 18. percben teljesen megérdemelten szerezték meg a vezetést – igaz ehhez kellett a kispesti védő Benjamin ügyetlenkedése is. A hazai légiós röviden fejelte haza a labdát, ami így pont jó volt Aaron Downingnak. A trinidadi támadó pedig a befejezésnél rendkívül higgadt volt, nyolc méterről a rövid sarokba gurított.

A Fradi-szurkolók öröme azonban nem tartott sokáig. Egy szögletet követően Hercegfalvi Zoltán remekül emelkedett az ötös sarkánál, és parádés mozdulattal fejelt a vendégkapu bal oldalába.

Ivancsics Gellért még az első félidőben zúgó kapufát lőtt, majd a Ferencváros is kialakított egy-két helyzetet, a szünetben mégis igazságos döntetlen, 1–1 állt az eredményjelző táblán.

A második játékrészben többnyire a vendégcsapat akarata érvényesült, nem érződött, hogy külön osztályban futballozik a két csapat.

Ismét a Fradi játszott kezdeményezőbben, az újabb találat azonban csak nem akart megszületni. A 74. percben aztán a másik trinidadi játékos, Matthew Bartholomew ismét megszerezte a vezetést a zöld-fehéreknek.

Bartholomew gyakorlatilag három méterre a kispesti kaputól emelkedett, s mégis sikerült elfejelnie a labdát az ügyetlenkedő Tóth Iván elöl – a kapuba.

A folytatásban úgy tűnt újabb gól nem születik, de a hosszabbítás második percében Moreira Guilherme remek kapáslövésével megmentette az egyik pontot a Honvédnak.

LIGAKUPA, 2. FORDULÓ

A-CSOPORT
DVSC-TEVA–NYÍREGYHÁZI SPARTACUS 2–1 (2–0)
Debrecen, 800 néző. Vezette: Erdős J. (Varga Zs., Ortó Gy.)
DEBRECEN: Csernyánszki – Nagy Z. (Bernáth, a szünetben), Kardos, Takács Z., Szatmári – Bódi, Sándor T. (Rezes, a szünetben), Varga J., Czvitkovics (Spitzmüller, 78.) – Dudu (Bogdanovics, 68.), Varga Z. (Kerekes, 60.)
Klubmenedzser: Herczeg András
NYÍREGYHÁZA: Illyés – Zaleh, Nánási, Ur, Varga K. (Tóth Gy., 78.) – Belényesi (Farkas M., 68.), Lippai (Simon G., 70.), Odrobéna, Lakatos L. (Orgován, 63.) – Dosso, Schevel (Puskás, 81.)
Vezetőedző: Szabó András
Gólszerző: Takács Z. (1–0) a 8., Dudu (2–0) a 16., Lippai (2–1) az 53. percben
Jó: Kardos, Bódi, Sándor T., Varga J., ill. Illyés, Lippai, Zaleh
BŐCS KSC–DVTK 0–1 (0–0)
Bőcs, 500 néző. Vezette: Nagy R. (Pápai Z., Márkus T.)
BŐCS: Szabó Á. – Szakszon, Martis, Kóka, Török (Halder, 64.) – Jeney (Halász, 83.), Irhás, Lipták (Zsarnai, 72.), George – Bardi (Vass, a szünetben), Gaál (Vasas, 52.)
Vezetőedző: Tóth László
DVTK: Vojinovics – Bokros, Milicsics, Kállai, Trbovics (Kamber, 70.) – Szélpál (Pelecaci, 61., Lipusz. 77.) Pintér Z. (Gohér, 70.), Ahodikpe, Búrány – Honma, Szabó V. (Sztanics, 40.)
Vezetőedző: Sisa Tibor
Gólszerző: Szélpál (0–1) az 56. percben
Jó: Irhás, George, ill. Pintér Z., Szélpál, Honma

B-CSOPORT
BUDAÖRSI SC–GYŐRI ETO FC 0–1 (0–0)
Budapest, 150 néző. Vezette: Kovács G. (Kiss Z., Beidek)
BUDAÖRS: Babócsy – Csengő, Varga D. (Mihályi, 79.), Bálint (Végh A., 50.), Novák – Lászka, Nagy R. (Lalusz, 54.) – Papp G. (Pálinkás, 82.), Bencze (Farkas J., 62.), Farkas Á. – Tüske
Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
GYŐRI ETO: Varga Z. – Bank, Kovács, Zámbó B. (Dorogi A., a szünetben), Vető – Copa, Pákolicz (Kiss Sz., 73.), Eugene (Lappints, a szünetben), Pintér A. – Csermelyi, Brnovics (Sánta, 63.)
Vezetőedző: Egervári Sándor
Gólszerző: Lappints (0–1) az 53. percben
Jó: Csengő, Papp G., Bencze, Farkas Á., Tüske, ill. Varga Z., Bank, Vető, Copa, Csermelyi

MTK BUDAPEST–BFC SIÓFOK 1–8 (0–4)
Hidegkuti-stadion, 150 néző. V: Szőts G. (Takács G., Gyűrűsi)
MTK: Szatmári Z. – Szelecki (Hajdú S., 61.), Ladiszlai, Kornis, Ladányi – Hauser, Nagy T. (Csorba, a szünetben) – Kis R., Nikházi, Csiki (Tischler, a szünetben) – Eppel
Szakmai igazgató: Garami József
SIÓFOK: Hegedűs L. – Mogyorósi, Kerényi N., Sütő (Gajda, a szünetben), László A. (Forgács, a szünetben) – Horváth G. (Horváth A., 55.) – Takács M., Lipcsei R., Ladóczki – Ndjodo (Köntös, a szünetben), Magasföldi (Fülöp Z., a szünetben)
Klubmenedzser: Détári Lajos
Gólszerző: Takács M. (0–1) a 4., Magasföldi (0–2) a 35., Magasföldi (11-esből, 0–3) a 41., Ndjodo (0–4) a 44., Fülöp Z. (0–5) a 49., Gajda (0–6) az 52., Nikházi (1–6) a 72., Gajda (1–7) a 75., Fülöp Z. (1–8) a 80. percben
Jó: Nikházi, ill. Magasföldi, Gajda, Fülöp Z., Ladóczki, Lipcsei R.

SZOMBATHELYI HALADÁS–LOMBARD PÁPA TERMÁL FC 5–2 (2–1)
Szombathely, 600 néző. Vezette: Oláh G. (Deutsch Sz., Csete A.)
HALADÁS: Szép (Mursics, 83.) – Schimmer, Balassa, Nagy B., Farkas Sz. – Csutak (Major, 83.), Michael, Szakály (Kalász, 60.) – Skriba (Ugrai, 70.), Andorka, Burkus (Kovács I., 76.)
Vezetőedző: Csertői Aurél
PÁPA: Tarczy – Tóth G., Fehér Zs., Kovács Sz., Lelkes – Varga G., Vidó (Szabó Zs., 83.), Imrik (Bakos, 70.), Mallinerits (Rajnay, a szünetben) – Venczel, Germán (Nyári, 58.)
Vezetőedző: Kovács László
Gólszerző: Balassa (1–0) a 23., Skriba (2–0) a 34., Fehér Zs. (2–1) a 38., Andorka (3–1) az 59., Schimmer (4–1) a 74., Nyári (4–2) a 85., Major (5–2) a 90. percben
Jó: Schimmer, Balassa, Michael, Skriba, ill. Fehér Zs., Varga G.

C-CSOPORT
DUNAÚJVÁROS FC-PRELASTI–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 1–5 (1–0)
Dunaújváros, 300 néző. Vezette. Szöllősi (Vígh, Agócs)
DUNAÚJVÁROS: Bartus (Héger, 59.) – Facskó B. (Szabó M. a szünetben), Rátkai, Aradi (Pénzes, a szünetben), Csorba – Micskó, Szauter – Fröhlich (Drozdik, a szünetben), Marques (Huszár, a szünetben), Nagy I. – Simpson
Vezetőedző: Nagy Tibor
KAPOSVÁR: Kovács Z. – Szeles, Ribi, Pintér – Wilfred (Márton A., 65.), Ato, Graszl K. (Balogh L., 54.), Graszl N., Farkas Z. (Keczeli, 60.) – Jovánczai – Reszli (Kerekes Zs. 54.)
Vezetőedző: Prukner László
Gólszerző: Simpson (1–0) a 37., Pató (1–1) a 47., Ato (1–2) az 59., Jovánczai (1–3) a 61., Kerekes (1–4) a 75., Ato (1–5) a 78. percben
Jó: Simpson, ill. Pintér, Ribi, Ato, Graszl N.

PMFC–ZTE 2–0 (2–0)
Pécs, 400 néző. Vezette: Pintér Cs. (Huszár B., Kovács Z.)
PMFC: Sólyom – Simonfalvi (Berdó, a szünetben), Finta, Lantos, (Bodó, 79.), Gulyás M. (Dara, 74.) – Luczek – Szabó N., Szalai T. (Törtei T., a szünetben), Wittrédi, Nagy A. – Horváth Zs. (Lovrencsics, 65.)
Vezetőedző: Róth Antal
ZTE: Sipos G. – Kovács G., Miljatovic, Botis (Trnavacs, 58.), Varga R. – Máté P., Alomerovics (Mirceta, a szünetben), Davidov (Petneházi, 58.), Hajdu N. (Zsömlye, 58.) – Pekics (Sluka, 79.), Waltner
Vezetőedző: Csank János
Gólszerző: Wittrédi (11-esből, 1–0) a 21., Horváth Zs. (2–0) a 24. percben
Jó: Finta, Lantos, Szabó N., Törtei T., Horváth Zs., ill. Miljatovic, Máté P.

D-CSOPORT
RÁKOSPALOTAI EAC–KECSKEMÉTI TE-ERECO 0–3 (0–0)
Budai II László Stadion, 100 néző. V: Farkas Á. (Kelemen A., Fehér Gy.)
REAC: Szántai (Tóth P., 77.) – Csorja, Imre, Hajdu (Odor, 63.), Oláh (Szoboszlai, 54.) – Héger, Csorba, Bakos, Tandari (Kramlik, 66.) – Tihanyi, Szűcs (Benke, 56.)
Mb. edző: Balogh Béla
KECSKEMÉT: Velimirovic (Tóth Z., a szünetben) – Koszó, Bagi, Balázs, Nagy S. – Menyhárt (Mamouna, a szünetben), Ábel (Pénzváltó, a szünetben), Alempijevics (Hegedűs, 69.) – Rusvay, Litsingi, Szilágyi
Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Gólszerző: Alempijevics (0–1) az 59., Mamouna (0–2) a 60., Nagy S. (0–3) a 69. percben
Jó: Héger, Csorba, ill. Alempijevics, Rusvay, Litsingi, Nagy S.

BAKTALÓRÁNTHÁZA VSE–FC FEHÉRVÁR 0–2 (0–0)
Baktalórántháza, 100 néző. V: Fajkusz (Hegyi, Kormányos)
BAKTALÓRÁNTHÁZA: Nagy Z. – Deák T., Mező Á., Doros, Koskovits (Szenes, a szünetben) – Vágó Z. (Kozma A., 38.), Kozma J. (Zámbori, 68.), Szilágyi K., Szabó M. – Szabó R. (Marics G., a szünetben), Illés L. (Tóth Sz., 58.)
Vezetőedző: Kovács János
FEHÉRVÁR: Németh V. (Török I., 85.) – Lázár, Deniszov, Bencze Zs., Romero – Lattenstein (Gyurcsó, 68.), Csobánki, Dvéri, Nagy D. – Lelkes (Ulviczky, 56.), Disztl D.
Mb. edző: Sándor István
Gólszerző: Lattenstein (0–1) az 51., Disztl D. (0–2) a 65. percben
Jó: Doros, ill. Dvéri, Lattenstein, Nagy D.

BP. HONVÉD–FERENCVÁROS 2–2 (1–1)
Bozsik-stadion, 1000 néző. Vezette: Arany (Tóth J., Viszokai)
HONVÉD: Tóth I. – Horváth L., Simic, Benjamin (Filó T., a szünetben), Magocs – Maróti B. (Gebró, a szünetben), Ivancsics – Dobos (Abbas, 71.), Hercegfalvi (Moreira, a szünetben), Renato – Arszenijevics (Kocsis F., 76.) Vezetőedző: Pölöskei Gábor
FTC: Megyeri – Fülöp N., Balog Z., Csiszár, Sváb – Kulcsár D., Deme, Lamine, Downing – Pölöskei P. Bartholomew
Vezetőedző: Bobby Davison
Gólszerző: Downing (0–1) a 18., Hercegfalvi (1–1) a 24., Bartholomew (1–2) a 73., Moreira (2–2) a 92. percben
Jó: Dobos, Maróti, Hercegfalvi, ill. Balog Z., Deme, Lamine, Downing, Bartholomew

Labdarúgó NB I DEÁK ZSIGMOND

NS-VÉLEMÉNY. Most mondhatnám, reménykedjünk, hogy rendbe jön.

Labdarúgó NB I SOMOGYI ZSOLT

NS-VÉLEMÉNY. Hűség, alázat, szorgalom, a csapatérdek mindenek előtt, ezek nem csak üres szavak egy közösség életében.

2021.09.19 09:35:33

Labdarúgó NB I VAJDA GYÖRGY (összefoglaló)

Könnyed győzelmet aratott a Hatvan ellen a Ferencváros, Gavrics, Loncar és Gera Zalán is betalált.