Női kosár MK: a PEAC-Pécs, a DVTK, a Szekszárd és a Sopron is elődöntős

2021.02.24. 22:36
A női kosárlabda Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén a PEAC-Pécs 53–52-re legyőzte szerdán a VBW CEKK Ceglédet, így bejutott az elődöntőbe. A DVTK is bejutott a legjobb négy közé, miután 74–71-re kerekedett a Győr fölé. Harmadikként a Szekszárd kvalifikálta magát az elődöntőbe, miután 85–79-re megverte a TFSE-MTK-t. Az utolsó, negyedik találkozón a Sopron Basket magabiztos, 88–53-as sikert könyvelhetett el a Ludovika-FCSM Csata ellen.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK MEG A NEGYEDDÖNTŐ MÉRKŐZÉSEIRŐL! (Fotók: Földi Imre)

A mérkőzés végig szoros volt: egy negyed után döntetlen volt az állás, a második játékrészt három ponttal a Pécs nyerte, míg az utolsó negyed előtt a ceglédiek álltak jobban két ponttal. A hajrát a Pécs bírta jobban, amely nagy küzdelemben 53–52-re nyert, így bejutott az elődöntőbe. A győztes csapat egyik legjobbja a 13 pontig jutó Wentzel Nóra volt.

Amire leginkább vártunk a fővárosi Gabányi-sportcsarnokban rendezett négy negyeddöntős mérkőzés közül, vagyis az Uni Győr Mély-Út és az Aluinvent DVTK Miskolc csatája nem okozott csalódást.

Hatalmas iramban kezdett a két együttes, a találkozó eleje egyértelműen a borsodiaknak sikerült jobban. A Győr fokozatosan magára talált, a DVTK azonban nagyon jól pörgött, különösen Földi Attila edző, aki mindent megtett, hogy tanítványai figyelme egy másodpercre se lankadjon.

A nagyobb játékerő ugyanakkor a Győr oldalán sorakozott fel, ezt igazolandó a harmadik negyed utolsó percében Török Ágnes triplájával 55–48-ra vezettek a Rába-partiak, ráadásul Brianna Kiesel duplája még mélyebbre lökte a miskolci csapatot.

Amely nem adta fel a harcot, hatvannál utolérte a riválist, majd Keyona Hayes (27 pont, 15 lepattanó) hármasával a vezetést is visszavette. Fantasztikus izgalmakat hozott a hajrá, a Győr Dubei Debóra tripláival maradt életben. Egy perccel a vége előtt 71–68-as DVTK-vezetésnél Kiesel belement Aho Ninába, Medgyessy Dóra (16 pont, tíz gólpassz) örömében hatalmasat ordított, majd a túloldalon egy büntetőt is értékesített a kettőből. Az utolsó másodpercekben Dubei triplakísérlete rövidnek bizonyult – a Győr a bajnokságban kétszer legyőzte a Szekszárdot, kétszer felülmúlta a DVTK-t is, ám a tolnaiak az Európa-kupában, a borsodiak meg a Magyar Kupában törtek borsot az orra alá…

A TFSE-MTK és az Atomerőmű KSC Szekszárd összecsapása szintén magas hőfokúra sikeredett, nagyon jól kezdett a budapesti csapat, kétszámjegyű előnyt épített ki, ebből hármat megőrzött a nagyszünetre. Sőt, a záró periódus első felében is Magyar Bianka csapata állt jobban, vagyis konstatálhattuk, az első három meccs egyaránt szoros volt az MK nyolcas döntőjében. A TFSE-nél Bernáth Réka és Chanise Jenkins egymást múlták felül a pontszerzés terén, sőt, Katona Szidónia tempójával elérhető közelségbe került a hatalmas siker (71–65). A Szekszárd felzárkózott, Bálint Réka két büntetőjével egalizált. Bernáth aztán hibázott, Studer Ágnes nem, pincérdobása bepottyant, sőt, plusz büntetőt kapott, amit nem dobott be, de a kékeké lett a lepattanó. Bálint kettőből csak egyszer talált be a büntetővonalról, viszont Bernáth jöhetett még háromszor, mert meglökték a triplakísérleténél – naná, hogy nem hibázott!

Következett a ráadás, amit megérdemelt ez a lebilincselő mérkőzés. A pattanásig feszült idegek küzdelmét a Szekszárd nyerte, Bernáth Réka eladott labdájából Bálint Réka dobott ziccert, majd javított Bernáth, ám ezután Gereben Lívia és Studer Ágnes köszönt be. A négypontos különbség elegendő volt a KSC-nek a 45. percre fordulva, de lehetett sajnálni a városmajoriakat, rászolgáltak volna a továbbjutásra, ám az egyenes kieséses rendszer sajátosságaként csak az egyik csapat lehetett boldog a végén.

KOSÁRLABDA
NŐI MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ

PEAC-PÉCS–VBW CEKK CEGLÉD 5352 (14–14, 16–13, 10–15, 13–10)
Gabányi László-sportcsarnok, zárt kapuk mögött. Vezette: Papp P., Boros T., Györfy R.
PEAC:
SZÜCS R. 10/6, WENTZEL 13/3, Strautmane 3, ANDUSICS 7, Kiss V. 5. Csere: Sarok 11/9, Kaposi 1, Sánta 3/3, Hegedűs R. Edző: Csirke Ferenc
CEGLÉD: ORTIZ 10, Gorjanácz 5, Szotiriu 7, McBryde 14/12, MOORE 11. Csere: Kobolák 5/3, Ruják N., Révész L. Edző: Konsztantinosz Keramidasz
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–0. 8. p.: 9–10. 13. p.: 17–16. 17. p.: 24–18. 19. p.: 26–23. 23. p.: 32–33. 27. p.: 35–39. 34. p.: 46–47. 38. p.: 51–52
Csirke Ferenc:– Nagy fegyvertény a győzelmünk. A Magyar Kupában nem létező fiatalszabály miatt erős, a saját Európa-kupa-csoportjából továbbjutó ellenfelet sikerült legyőznünk nem túl szép mérkőzésen. Támadásban mindkét fél szenvedett, sok eladott labdánk volt, ellenfelünk sok támadólepattanót szedett, azonban védekezésünknek köszönhetően sikerült nyernünk. Faultproblémáink miatt néhány játékos cseppet összezavarodott. Nagy dolognak tartom, hogy ezzel a fiatal, pécsi kötődésű csapattal sikerült továbbjutni.
Konsztantinosz Keramidasz: – Nagyon szoros mérkőzés volt, amely a legkisebb különbséggel dőlt el. Sok statisztikai mutatóban jobbak voltunk ellenfelünknél, hiába szedtünk tizenhét támadólepattanót, sajnos a rossz dobószázalékunk miatt nem tudtunk ezzel élni. További sok szerencsét a Pécsnek!

ALUINVENT DVTK MISKOLCUNI GYŐR MÉLY-ÚT 7471 (17–9, 18–24, 15–25, 24–13)
Gabányi László-sportcsarnok, zárt kapuk mögött. Vezette: Győrffy P., Nagy V., Pozsonyi
DIÓSGYŐR: MEDGYESSY 16/6, AHO 7/3, Pusztai P., HAYES 27/6, Mokango 8. Csere: KISS A. 10, Kányási 6, Tóth F., Frindt. Edző: Földi Attila
GYŐR: KIESEL 20/3, DOMBAI 12/6, Dubei 6/6, TÖRÖK Á. 18/9, Mompremier 8. Csere: Barnai 2, Weninger 3, Varga Zs. 2, Lass. Edző: Iványi Dalma
Földi Attila: – Jó mérkőzést játszottunk szimpatikus ellenféllel szemben. A bajnokságban mind a kétszer felülmúlt minket a Győr, ezért bizonyítani akartuk, hogy nem legyőzhetetlen. Fegyelmezettek és harciasak voltunk, ez is alapozhatta meg a sikerünket. A pénteki meccsre fókuszálunk most már, hiszen a PEAC-ot meg mi győztük le kétszer az idény során.
Iványi Dalma: – A DVTK ezúttal okosabban játszott nálunk. Sok energiát fektetünk a meccsbe, azonban fejben az elejétől a végéig százszázalékosan koncentrálni kell. A tanulságokat le kell vonnunk, a hibáinkat ki kell javítani.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRDTFSE-MTK 8579 (16–21, 21–19, 21–13, 17–22, 10–4) – h. u.
Gabányi László-sportcsarnok, zárt kapuk mögött. V: Tőzsér, Farkas G., Fodor A.
SZEKSZÁRD: Studer Á. 15/3, GEREBEN 12/3, Friskovec 2, GOREE 16/3, MCCALL 21/3. Csere: Krnjics 3, Theodoreán 3/3, Zele 2, Szabó F., BÁLINT 11/3. Edző: Djokics Zseljko
TFSE: CH. JENKINS 25/15, BERNÁTH 31/12, Katona Sz. 7, Markovics 8, A. JENKINS 8. Csere: Dúl P., Németh A. Edző: Magyar Bianka
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–7. 8. p.: 8–17. 13. p.: 21–33. 15. p.: 29–35. 18. p.: 35–37. 24. p.: 44–44. 28. p.: 58–48. 32. p.: 58–59. 37. p.: 65–69. 40. p.: 70–72. 43. p.: 79–77
Kipontozódott: Theodoreán (39. p.), Ch. Jenkins (40. p.)
Djokics Zseljko: – Elismerésem mindkét csapatnak, kiváló mérkőzés volt. Nagyon tetszik, hogy a TFSE sosem adja fel, végig meccsben volt. Puhán kezdtünk védekezésben, valamint rossz taktikát is választottunk, de a találkozó során változtatni tudtunk ezeken. A kupa speciális versenysorozat, minden nap egy meccs van, amelyen bármi történhet.
Magyar Bianka: – A meccs előtt azt kértem a lányoktól, hogy bármi is legyen az eredmény, emelt fővel jöjjünk le a pályáról. Felkészültünk a Szekszárdból, azonban ellenfelünknek, mint be is bizonyosodott, hosszabb a kispadja, ez döntött a mérkőzésen. Szép jövő áll előttünk, ha így folytatjuk tovább a bajnokságban.

SOPRON BASKET–LUDOVIKA-FCSM CSATA 8853 (25–17, 26–8, 16–17, 21–11)
Gabányi László-sportcsarnok, zárt kapuk mögött. Vezette: Söjtöry, Nyilas, Szilágyi
SOPRON:
January 7, G. Williams 15/3, Czukor, BROOKS 15/3, HATÁR 18. Csere: Krajisnik 6, Fegyverneky 4, WALKER 17/3, Varga A. 2, Varga S. 4, Varga K. Edző: Gáspár Dávid
CSATA:
Horváth B. 9/3, Lelik 6, Mányoky R. 4, Hegedűs J. 2, ZEMPARE 9. Csere: Böröndy V. 6, James 8, Angyal B. 5/3, Balogh L. 2, Gyöngyösi 2, Angyal N. Megbízott edző: Bódi Ferenc
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–5. 5. p.: 11–9. 9. p.: 23–15. 15. p.: 39–19. 18. p.: 47–23. 22. p.: 54–27. 24. p.: 56–35. 28. p.: 65–35. 31. p.: 67–45. 37. p.: 82–47.
Kipontozódott: Lelik (32. p.)
Gáspár Dávid:
– Mindkét csapatnak voltak olyan periódusai, amikor előreléptek a legutóbbi egymás elleni találkozóhoz képest. Szerettem volna, hogy az egyéni felelősségvállalás megvalósuljon védekezésben, ez a meccs zömében meg is történt. Ezúttal sokkal nagyobb ellenállásba ütköztünk a Csata részéről. Hosszú folyamat részesei vagyunk, jó úton haladunk, fontos lépést tettünk a Magyar Kupa első napján, készülünk a következő kihívásra!
Bódi Ferenc:
– Túl nagy elemzésbe nem szeretnék bonyolódni, Európa egyik legmagasabban jegyzett csapatával találkoztunk. Realizálódott a papírforma, de próbáltuk kihozni a mérkőzésből, amit lehetett. Büszke vagyok a lányokra, végig megmaradt a tartásunk, emelt fővel jöhettünk le a parkettről.