Női kosár NB I: négy Vasas-pont az első negyedben

2014.01.22. 20:18
A Zalaegerszeg és a Győr is magabiztos győzelmet aratott a női kosárlabda-bajnokság szerdai játéknapján fővárosi riválisa ellen. A Vasas hazai pályán 35–4-re bukta el az első tíz percet a győriek ellen, utána pedig már a vendégek is fél gőzzel játszottak.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ZTE NKK–MTK-BUDAPEST 72–55 (13–11, 20–13, 16–18, 23–13)
Zalaegerszeg, 100
néző. V: Jakab, Kulcsár, Gyuris
ZTE: Mányoki 8/6, Fuisz 5, Varga Zs. 6, Czukor, Horváth Zs. 1. Csere: KNEZEVICS 21/3, DARIDA C. 18/3, FRITZ 11, Vágvölgyi 2. Edző: Gáll Tamás
MTK: MEDGYESSY 12/3, Vukov 3/3, Orsó 6, Bagi 4, SVITLICA 10. Csere: Mihaczi 2, Reiner 9/3, Zsilinszky 2, Cymmer 2, Baksa 5, Szabó V. Edző: Sztevan Csupics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–5. 7. p.: 4–7. 15. p.: 26–13. 18. p.: 28–19. 23. p.: 33–31. 33. p.: 52–48. 36. p.: 56–50
Kipontozódott: Svitlica (33. p.), Horváth Zs. (34. p.), Orsó (37. p.), Bagi (38. p.)
Gáll Tamás: – Fontos meccset nyertünk meg, mert túlléptünk az árnyékunkon, irányítónk ritmust és lendületet adott.
Sztevan Csupics: – Néhány hülyeséggel kilencpontos hátrányba kerültünk a félidő előtt, de sikerült a harmadik negyedben visszazárkózni. A huszonhat-tizenegyes büntetőarány nem reális, ráadásul három centerem is kipontozódott.NŐI KOSÁRLABDA NB I

MKB-EUROLEASING VASAS–HAT AGRO-UNI GYŐR 44–86 (4–35, 12–17, 10–16, 18–18)
Pasaréti út, 100 néző. V: Gorka, Tőzsér, Lövész
VASAS:
Pál 3, Süle 6, Bajnóczi 1, Fejes F. 10/3, Barnai 4. Csere: Aho 8, Farkas F. 4, Müller 2, GOCSMAN 6, Rakolcai, Szalay V., Wéber. Edző: Krivacsevics Dragoljub
GYŐR: Koch 2, IVANOVICS 7, Laklóth 7/3, Mansaré M. 4, TINKLE 24. Csere: SEMSEI 14/6, FEJES R. 10/3, Pénzes 1, Czirják 2, Diamant 11, Lengyel 4. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–8. 8. p.: 2–30. 15. p.: 8–43. 19. p.: 13–49. 24. p.: 21–58. 29. p.: 24–66. 33. p.: 34–75. 39. p.: 42–82
Krivacsevics Dragoljub:
– Ennyi a különbség egy euroligás és egy fiatal, center nélküli csapat között. Harcoltuk, küzdöttünk, de ma ennyire tellett tőlünk.
Bencze Tamás: – Az első negyedbeli letámadásunk ellen nem volt ellenszere a Vasasnak, így tíz perc alatt eldöntöttük a meccset. A folytatásban visszább húzódtunk védekezésben, hagytuk a hazaiakat játszani, megtisztelve őket. Örülök annak, hogy mindenkinek tudtam játéklehetőséget biztosítani.

1. UNI Gyõr 7 7 586–388 1.000
2. Atomerőmű KSC Szekszárd 12 7 5 814–862 0.792
3. ZTE NKK 12 7 5 762–734 0.792
4. MTK-Budapest 12 5 7 790–790 0.708
5. MKB Euroleasing Vasas 13 2 11 732–910 0.577