Női kosár NB I: idegenben verte könnyedén a Győr a BEAC-ot

L. M.L. M.
2022.12.21. 19:45
Magabiztosan nyert a Győr (Fotó: Facebook/UNI Győr)
A SERCO UNI Győr 88–60-ra legyőzte az ELTE BEAC együttesét a női kosárlabda NB I 13. fordulójában szerdán. A vendégek ennek a sikernek köszönhetően beérték a tabellán a Sopront, de maradtak a második helyen.

Jobban kezdte a mérkőzést az előzetes várakozások alapján esélyesebb győri csapat, az első negyedben kilencpontos előnyt harcolt ki, ezt a félidőre tovább növelte. A harmadik negyedben jött ki a különbség igazán a két együttes között, a Győr 20–7-re hozta ezt a játékrészt. Egy ideig úgy tűnt, hogy az utolsó negyedet behúzza a BEAC, de a vendégek végül ezt is megnyerték. A Győr pontszámban ugyan beérte a tabella első helyén álló Sopront, de pontkülönbség miatt továbbra is maradt a második.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
E-ON ELTE BEAC–
SERCO UNI GYŐR 60–88 (20–29, 16–19, 7–21, 17–19)
Gabányi-sportcsarnok, 300 néző. V: Minár, Fodor A., Rácz Zs.
BEAC: M. Green 11/3, Angyal B. 8, Milkovics, Tóth F. 6, VOJTULEK 25/3. Csere: ZSÁMÁR L. 5, Orosz Zs., Juhász A., Radócz 4, Benke S. 1. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
GYŐR: Ellenberg 19/15, Dombai 13/9, BACH 4/3, P. WILLIAMS 4, MOMPREMIER 19. Csere: Oroszová, DUBEI 14/6, Rozmán 3/3, Török Á. 11/6, Weninger 1, Varga Zs., Baffy. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–11. 8. p.: 13–21. 13. p.: 24–37. 17. p.: 31–41. 24. p.: 36–55. 28. p.: 41–63. 33. p.: 51–74. 38. p.: 57–87
Mészárosné Kovács Andrea: – Tisztában voltunk abban, hogy a Győr erősebb csapat. Megpróbáltunk koncentrálni az első és harmadik negyedbeli kezdésre, mert tudtuk, hogy ellenfelünk teljes erőbedobással kezdi ezeket a játékrészeket. Semmit sem sikerült megvalósítani terveinkből. Amikor csapdáztuk a centert, akkor kívülről dobtak át minket, amikor egy-egyben védekeztünk, akkor meg belülről kaptuk a pontokat. Nem éreztem megalázónak a vereséget, felvettük a küzdelmet, nem akartuk megadni magunkat. Javítani kell néhány dolgon, ez ma a realitás volt.
Cziczás László: – Tartottunk a mérkőzéstől, nem számítottam arra, hogy ennyire dominálni fogunk. Az utóbbi időben kerestük önmagunkat, de ma úgy álltuk bele a találkozóba, ahogy kell. Sok jó egyéni teljesítményt láttam, a triplákat is jó dobtuk, azonban nem vagyok maradéktalanul elégedett. Az utolsó pillanatig komolyan vettük a meccset, mert boldogan és nyugodtan szerettem volna karácsonyozni.
Tudósított: LASZTOMÉRY ANDRÁS