Női kosár NB I: ceglédi sikerrel kezdődött az idény, de nyert a címvédő Sopron is

2021.09.25. 19:55
Magabiztos győzelemmel rajtolt a Sopron (Fotó: Földi Imre – archív)
A Cegléd tíz ponttal nyert az ELTE BEAC Újbuda otthonában a női kosárlabda NB I új idényének első mérkőzésén, míg a címvédő Sopron, valamint a Győr is idegenben győzött.

A Cegléd az utolsó negyedben mutatott remek teljesítményének köszönheti a sikerét, mivel addig az ELTE BEAC Újbuda vezetett.

A győriek mind a négy negyedet megnyerték Kozármislenyben a PINKK Pécs vendégeként, a Sopron pedig két szoros játékrész ellenére is fölényesen győzte le a Vasas Akadémiát. (MTI)

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ELTE BEAC ÚJBUDA–
VBW CEKK CEGLÉD 55–65 (17–12, 18–15, 13–16, 7–22)
BEAC: Koch 5/3, Ivanova 5/3, CZANK 8/3, Boros J. 4, MÉRÉSZ B. 19. Csere: Boros B. 3, Zsámár 4, Juhász A. 5, Orosz Zs., Katona B. 2. Edző: Balogh Judit
CEGLÉD: Katona Sz. 4, SZABÓ FANNI 10/3, Szirony 2, MANIS 16/6, BAUGH 6. Csere: Viszmeg, Holesinská 12/6, Szerelem-Kobolák 2, Szabó P., Szabó D. 6/6, Szabó Flóra 7. Edző: Hegedűs Péter
Gabányi-sportcsarnok, 200 néző. V: Goda, Varga-Záray, Németh P. Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–2. 7. p.: 11–10. 13. p.: 17–14. 18. p.: 30–18. 24. p.: 39–29. 28. p.: 47–36. 32. p.: 50–48. 36. p.: 55–55. 39. p.: 55–58
Balogh Judit: – Karddal mentünk csatába ágyúk ellen, ami nem egyszerű feladat, várjuk az ágyúkat, hogy megérkezzenek. Jól kosárlabdáztunk, jól védekeztünk, azonban elfáradtunk, hiszen végig húsz kiló és húsz centi hátrányban voltunk átlagosan. Sajnáljuk, hogy így alakult, korszakos lett volna a BEAC történelmében győzelemmel kezdeni az idényt.
Hegedűs Péter: – Nem volt szép összecsapás, azonban méltó az évadkezdethez. Az elején nem találtuk a ritmust a BEAC agresszív védekezése ellen, de tízpontos hátrányban sem adtuk fel, mindig visszakapaszkodtunk, köszönhetően a padról érkező fontos pontoknak is. Bízom benne, hogy a jövő héten precízebb játékot tudunk nyújtani.

PINKK-PÉCSI 424–UNI GYŐR MÉLY-ÚT 66–92 (14–22, 24–31, 13–22, 15–17)
PINKK: MUJOVICS 14, Tenyér 3, Révész L. 2, Jáhni 9/3, Stewart 9. Csere: Vincze N. 3/3, ENGELMAN 12/9, Kovács K., Zsilinszki 9, Horváth Zs., Szücs L. 3/3, Borbás 2. Edző: Vanja Miljkovic
GYŐR: DOMBAI 19/3, WENINGER 8/3, Dubei 8/3, Török Á. 6/6, MARKOVICS 7. Csere: OROSZOVÁ 17, Ruff-Nagy 4, Varga Zs. 6, Rozman 4, Baffy 8/6, Révész B. 5/3. Edző: Iványi Dalma
Kozármisleny, 100 néző. V: Söjtöry, Jakab, Horváth Cs. Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–7. 6. p.: 10–16. 13. p.: 17–30. 17. p.: 30–39. 23. p.: 38–55. 26. p.: 44–67. 33. p.: 53–79. 37. p.: 56–85. Kipontozódott: Vincze N. (30. p.)
Vanja Miljkovic: – Az első félidőben védekezésben, a másodikban támadásban adódtak problémáink. Lesznek nekünk ennél sokkal fontosabb mérkőzéseink is az idényben, azokra készülünk.
Iványi Dalma: – Jó ritmusú, látványos mérkőzést játszottunk, amiért mindkét csapatot dicséret illeti. Fontos volt, hogyan kezdjük az évadot, hiszen a felkészülés során nem volt győzelmünk. Sokat viszontláthattunk abból, amit kértünk a lányoktól, és ezzel a győzelemmel sikerült önbizalmat is szerezni.

VASAS AKADÉMIA–SOPRON BASKET 59–83 (12–26, 15–14, 20–21, 12–22)
Pasaréti út, 100 néző. V: Minár, Major, Rózsavölgyi
VASAS: PAPP K. 11, Pusztai P., Tóth O. 5, Madár E. 2, Budácsik 4. Csere: BACH 17/6, Szmailbegovics 10/6, Madár K. 2, Szerencsés, Salamon 5, Siklós 3. Edző: Milos Pavlovics
SOPRON: FEGYVERNEKY 8, N. JOVANOVICS 14/3, CZUKOR 9/3, Varga A. 10/3, Határ 14. Csere: GAYE 16, Sitku 5, Varga S. 3/3, Kókai 2, Molnárová 2. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–8. 8. p.: 8–24. 13. p.: 15–30. 17. p.: 23–36. 24. p.: 32–46. 28. p.: 43–54. 33. p.: 49–66. 37. p.: 54–76
Kipontozódott: Budácsik (33. p.)
Milos Pavlovics: – Nyilvánvalóan nehéz mérkőzés volt. A felkészülési időszak problémái miatt most nem igazán volt fontos az eredmény. Fókuszáltnak kell maradnunk, és magunk mögött hagyni, amit nem szeretnénk újra viszontlátni a pályán. Jónak tartom, hogy rövid időszakokra azt a csapatot láttuk, amit látni szeretnénk, ezekből kell sokkal több. Természetesen ezért nem csak mi vagyunk a felelősek, a Sopron remekül tette a dolgát.
Gáspár Dávid: – Nagyon szívós csapat a Vasas, látszik rajta a hosszú évek munkája, ez most is szépen kiütközött. Amikor nem kellő koncentrációval és keménységgel játszottunk, akkor a rivális jelentős problémákat tudott okozni nekünk a védelem bontásával, még akkor is, amikor jól védekeztünk. Az utóbbi időben vannak problémáink, épp nehezebb időszakot élünk meg, viszont ezúttal minden játékosunk kellő koncentrációval lépett pályára, s helyenként nagyon szép játékot mutattunk be, amire lehet építkezni.