Női kosár NB I: a Vasas legyőzte a Szekszárdot

2013.11.30. 18:52
A Vasas magabiztos győzelmet aratott a Szekszárd ellen a női kosárlabda-bajnokság szombati játéknapján.

Jobban kezdett a második kör első meccsén a házigazda. A hatodik percben 13-1-et mutatott az eredményjelző, Magyar Gergely lányai ekkor kezdtek észbe kapni, hogy elmehet a meccs és neki kéne állni védekezni. A negyed derekán a látogató be is érte a Vasast, de ez volt a szekszárdiak utolsó fellángolása. A hazaiaknál Pál Szandra remekül irányított, pontjai mellett tíz gólpasszt jegyzett, Határ Bernadett a lepattanókat szedte és a sapkákat osztogatta. Előbbiben tizenötig, utóbbiban hétig jutott a center. A vendégek roppant pontatlanul játszottak, a kispadról sem sok segítség érkezett, nem úgy a hazai oldalon. Fejes Fruzsina ötből ötször, Szabó Flóra négyből négyszer talált be. A Vasas a jobb játékának és csapategységének köszönhetően még a huszonkét eladott labdát is elbírta.

Vasárnap a Győr is csatlakozik a sorozathoz, az MTK-t fogadja.

NB I A-CSOPORT, NŐK

MKB-EUROLEASING VASAS–ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD 78–66 (17–14, 24–20, 21–11, 16–21)
Pasaréti út, 100 néző. V: Minár, Hervay, Radnóti
VASAS: PÁL 12, SÜLE 11/6, Müller 2, Barnai 7, HATÁR 18. Cs: FEJES 11/3, Aho 6, SZABÓ F. 8, Bajnóczi 3/3, Gocsman. Edző: Krivacsevics Dragoljub
SZEKSZÁRD: Studer Zs. 6/3, SCSEKICS 12/6, Dusanics 11/3, Zele 8/3, Kovalcsik 8. Cs: Kalocsai 4, Simon A. 3, Hajdú 4, Tamis 8/6, Studer Á. 2. Edző: Magyar Gergely
Kipontozódott: Barnai (33. p.), Zele (37. p.)
Az eredmény alakulása: 4. p.: 9–1. 8. p.: 13–6. 13. p.: 25–22. 17. p.: 37–32. 24. p.: 44–38. 28. p.: 56–44. 33. p.:67–51. 39. p.: 76–64

Krivacsevics Dragoljub:
– A mai mérkőzésből mindenki kivette a saját részét. Élmény dolgozni ezzel a csapattal és remélem, hogy ugyanilyen sikeresen tudjuk tovább folytatni a megkezdett munkát.
Magyar Gergely: – Ugyanígy kezdtük az első kört is, csak akkor hazai pályán kaptunk ki a Vasastól. Remélem, hogy a folytatás is hasonló lesz eredményességben az első forduló meccseit tekintve.

1. ZTE NKK 6 4 2 414–382 0.833
2. Atomerőmű KSC Szekszárd 7 4 3 491–501 0.786
3. MTK-Budapest 6 3 3 434–406 0.750
4. MKB Euroleasing Vasas 7 2 5 417–467 0.643
5. UNI Gyõr 0 0–0 0.0
A Győr a busztragédiája miatt csak vasárnap kapcsolódik be a küzdelmekbe.