Női kosár NB I: a Szekszárd fordított a Csata ellen

Cs. B.Cs. B.
2021.10.16. 18:23
A szekszárdiak nyolcpontos hátrányban voltak, végül kilenccel nyertek (Fotó: Dömötör Csaba)
Az Atomerőmű KSC Szekszárd 75–66-ra legyőzte a Ludovika-FCSM Csatát, míg az ELTE BEAC Újbuda 79–73-ra felülmúlta az Aluinvent DVTK Miskolcot a női kosárlabda NB I alapszakaszának szombati játéknapján.

Annak ellenére, hogy az első negyedben a Csata vezetett nyolc ponttal, a Szekszárd a másodikban először közelített riválisához, a harmadikban pedig megfordította a meccset. A szekszárdiaknak kitartott a lendület az utolsó játékrészben is, így 75–66-ra nyertek.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–LUDOVIKA-FCSM CSATA 75–66 (20–28, 20–19, 13–4, 22–15)
Szekszárd, 600 néző. Vezette: Praksch, Nyilas, Varga-Záray
SZEKSZÁRD: Studer 6, FRISKOVEC 16/6, Mányoky 2, GOREE 15, MILICS 11. Csere: KRNJICS 15, Vorpahl, Miklós M. 8/6, Bálint R. 2, Holcz. Edző: Djokics Zseljko
CSATA: HORVÁTH B. 20/18, LELIK 8, Toman 5, CAREY 9, Hegedűs J. 2. Csere: Böröndy 5/3, Balogh L., Angyal N., GYÖNGYÖSI 17/15. Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–11. 6. p.: 12–17. 9. p.: 16–22. 12. p.: 24–28. 15. p.: 33–32. 18. p.: 39–35. 19. p.: 40–41. 22. p.: 43–47. 28. p.: 50–51. 33. p.: 64–53. 36. p.: 70–59. 39. p.: 74–61
Kipontozódott: Hegedűs J. (32. p.)
Djokics Zseljko: – Nagyon jó meccset játszottunk a ragyogó dobóformát mutató Csatával. Az első félidőben tizenkét kísérletből kilenc triplája ment be, ami nem mindennapi. Ezt a csapatot tudtuk a harmadik negyedben négy ponton tartani. A játékunkon látszott, hogy a héten betegséggel küzdöttünk, és mindössze két edzésünk volt a két mérkőzés mellett. Kiestünk a ritmusból, de remélem, hogy ez hosszú távon nem lesz kihatással ránk.
Tursics Krisztián: – Le a kalappal a csapatom előtt, kiváló mérkőzést játszottunk egy euroligás együttessel, amely ellen végig meccsben voltunk. Nem kevés hiányzónk volt, kilenc embert tudtam forgatni a fiatalokkal együtt. A második félidőben kezdtünk elfogyni, az agresszivitásban egyébként is erős Szekszárd felőrölt minket. Jól kosárlabdáztunk, folytatjuk tovább, mert jövő héten jelentős mérkőzés vár ránk Törökországban.

ELTE BEAC ÚJBUDA–ALUINVENT DVTK MISKOLC 79–73 (26–17, 17–14, 16–18, 20–24)
Budapest, Gabányi-sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Csabai-Kaskötő, Balog Gy., Németh P.
BEAC: IVANOVA 10/6, CZANK 10/3, BOROS J. 18/6, Mérész B. 7, BARNAI 18. Csere: Joseph 8/3, Boros B. 6, Koch 2, Orosz Zs.Edző: Balogh Judit
DIÓSGYŐR: Kravjánszki-Medgyessy 8/6, KÁNYÁSI 11/3, M. Jovanovics 10/3, KISS A. 15, GREEN 14. Csere: Aho 7/6, Tóth F. 6, Bogicsevics 2, Bernáth.Edző: Földi Attila
Az eredmény alakulása. 4. perc: 13–4. 7. p.: 19–9. 13. p.: 29–17. 17. p.: 39–20. 23. p.: 47–35. 28. p.: 56–44. 33. p.: 63–54. 37. p.: 69–60. 39. p.: 74–69
Kipontozódott: Aho (36. p.), M. Jovanovics (39. p.)
Balogh Judit: – Tizenhat éve vártam egy hasonló sikerre, türelmes vagyok, de remélem nem kell újabb tizenhatot várnom a következőre. Néhány éve azt mondtam egy francia edzőnek, hogy nem léteznek csodák, most azonban azt kell mondanom, hogy vannak.
Földi Attila: – A BEAC teljesen megérdemelten nyerte meg a meccset. A szerdai, Csata elleni találkozót követően arra készültünk, hogy agresszívan kell kezdenünk a találkozót, ehhez képest borzasztóan kezdtünk. A második félidőben korrektül játszottunk, de kapkodtunk, hiszen nekünk kellett futni az eredmény után. Az első félidőt még ki kell elemeznem, el kell gondolkodnom azon, hogy miért nem sikerül a csapatot meggyőznöm, miért nem tudok hatni rá.

VASAS AKADÉMIA–NKA UNIVERSITAS PEAC 49–63 (8–21, 7–19, 18–12, 16–11)
Pasaréti út,
100 néző. V: Minár, Jakab, Balogh Gy.
VASAS: PAPP K. 10, BACH 12/6, Tóth O. 4, Budácsik 4, Heljic 2. Csere: Szmailbegovics 4, Salamon 1, Pusztai P. 5, Szerencsés 2, Madár E. 5/3. Edző: Milos Pavlovics
PEAC: Dudásová 4, WENTZEL 12, Marshall 8, NELSON 16, KISS V. 17. Csere: Szücs R. 4/3, Sarok 2, Selcová, Brajkovics. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–7. 8. p.: 6–17. 13. p.: 8–27. 17. p.: 12–37. 23. p.: 22–42. 28. p.: 30–52. 34. p.: 37–56. 37. p.: 42–63.
Kipontozódott: Heljic (28. p.)
Milos Pavlovics:
– Bárcsak a második félidőtől láttam volna a mérkőzést, hiszen így kellene játszanunk mindig. Felvettük a kesztyűt a palánk alatt egy centerposzton rendkívül erős csapat ellen, ami nem volt a forgatókönyv része. Eddigi sikereink nagy része az agresszív játékunknak volt köszönhető, így kellett volna játszanunk ezúttal is. Valószínűleg nem állunk még készen arra, hogy negyven percen keresztül nyomás alatt tartsuk az ellenfelet, és hibákra kényszerítsük. Tisztában kell lennünk azonban azzal, hogy a legerősebb csapatokkal néztünk eddig farkasszemet, a fontos meccsek nekünk ez után jönnek csak.
Csirke Ferenc: – Úgy érzem, a csapatom maximálisan betartotta, amit kértem. Elég koncentráltan játszottunk, nagyon sajnálom a második félidőt, de ez benne van a pakliban, hiszen ez volt a kilencedik tétmérkőzésünk szerda-szombat ritmusban, így a Vasas frissebb volt. Büszke vagyok a csapatra az első félidei teljesítmény miatt, így kell elkezdeni, és így kell lejátszani egy félidőt.

TFSE-MTK–PINKK-PÉCSI 424 68–62 (25–12, 14–14, 18–13, 11–23)
Acsády Ignác u.
, 50 néző. V: Rácz Zs., Horváth Cs., Rózsavölgyi.
TFSE: THEODOREÁN 10/6, DÚL P. 9, BAA 8, TAPLEY 19, Pavel 7. Csere: Szeitl, Németh A. 3, BURJÁN 12/3, Tóth T., Király A., Herman. Edző: Magyar Bianka
PINKK: Tenyér 9, Szücs L. 5/3, Révész L. 5, JÁHNI 16, DAVIS-STEWART 8. Csere: Zsilinszki 3, Kovács K., Horváth B. 4, VINCZE N. 12/6. Edző: Vanja Miljkovic
Kipontozódott: Theodoreán (38. p.)
Magyar Bianka:
– A lányok nagyon megérdemelték a győzelmet. Nagyon keményen dolgoztunk az előszezonban, csupa kemény ellenféllel volt dolgunk. A bajnokság elején rögtön három kőkemény csapat ellen játszottunk. Úgy gondolom, napról-napra fejlődünk, és ez a mérkőzés lendületet ad nekünk. Egy másodpercig sem forgott veszélyben a győzelmünk. Nagy öröm, hogy a fiatal játékosaink nagyon jól éltek a lehetőséggel, szépen fejlődnek edzésről-edzésre. A csapatnak idő kell, a kohézió nagyon jó, és szépen össze fogunk szokni. Ez a mérkőzés jó lehetőség volt arra, hogy gyakoroljuk támadásban és védekezésben is a játékelemeinket.
Vanja Miljkovic: – Két kulcsjátékosunk nem játszott és a fiataljaink közül is voltak hiányzóink. A védekezésünk az első félidőben nagyon rossz volt, ezt az utolsó negyedre kijavítottuk, de addigra már akkora előnnyel vezettek a hazaiak, hogy nem volt kérdéses a mérkőzés győztesének kiléte. Megérdemelten győztek Magyar Biankáék. A PEAC ellen is az volt a probléma, hogy az elején elengedtük a riválist, aztán hiába nyertünk két negyedet, már nem volt visszaút. Fiatal csapatunk van, és ha a védekezésünk összeáll, akkor lesz keresnivalónk.

BKG-PRIMA SZIGETSZENTMIKLÓS–VBW CEKK CEGLÉD 72–74 (19–17, 21–14, 21–25, 4–9, 7–9) – h. u.
Szigetszentmiklós
, 550 néző. V: Pozsonyi, Lengyel, Szilágyi.
SZIGETSZENTMIKLÓS: ANGYAL B. 15/3, ZSIVALJEVICS 8/3, Suppán, Aldazabal 8, CAMPISANO 20/6. Csere: Davis 11/6, Benke S., Kovács V., Raus 6/3, Vári 4. Edző: Gedei Tibor
CEGLÉD: Viszmeg, Szabó Fanni 9/6, KATONA SZ. 10, Szerelem-Kobolák 6, MANIS 15/3. Csere: HOLESINSKÁ 15/3, BAUGH 7, Szabó Flóra 4, Szabó D. 6/6, Rakita 2. Edző: Hegedűs Péter
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–5. 8. p.: 16–13. 13. p.: 25–20. 17. p.: 34–25. 22. p.: 42–37. 27. p.: 54–45. 33. p.: 61–58. 37. p.: 63–62. 43. p.: 72–69.
Kipontozódott: Manis (38. p.), Davis (41. p.)
Gedei Tibor:
– A mérkőzés nagy részében amit elterveztünk, el tudtuk végezni. Támadásban és a védekezés szervezettségében léptünk előre. A hibák ellenére jól dolgoztak a lányok a héten, de a zónavédekezés a végén teljes mértékben megfogott minket. Nem tudtuk feltörni, a dobóhelyzeteink alig-alig voltak meg, azokat rendre kihagytuk. Amikor egy plusz passz hiányzott volna, hogy helyzetbe kerüljünk, akkor azokat nem, vagy rossz ütemben adtuk. Dolgozni kell tovább, menni előre!
Hegedűs Péter: – A legigazságosabb a döntetlen lett volna. Az első félidőben abszolút a BKG akarata érvényesült, a negyedik negyedben tudtunk kicsit változtatni védekezésben, ami végül segített abban, hogy visszakapaszkodjunk a mérkőzésbe, de úgy érzem, hogy a hazai közönség és a hazai játékosok is minden tőlük telhetőt megtettek, hogy megnehezítsék a dolgunkat.

1. Atomerőmű KSC Szekszárd 5 5 435–303 10 1.000
2. PEAC-Pécs 5 5 398–329 10 1.000
3. Ludovika-FCSM Csata 5 4 1 372–305 9 0.900
4. Sopron Basket 4 4 326–198 8 1.000
5. UNI Győr MÉLY-ÚT 4 3 1 327–272 7 0.875
6. DVTK 5 2 3 395–372 7 0.700
7. VBW CEKK Cegléd 4 3 1 281–274 7 0.875
8. ELTE BEAC Újbuda 5 1 4 330–404 6 0.600