Női kosár NB I: 33 pontos különbség, a Csata simán nyert a Pécs ellen

CS. M.CS. M.
2021.10.03. 19:34
Könnyedén nyert otthon a Csata (Fotó: Árvai Károly – archív)
A Ludovika-FCSM Csata 84–51-re nyert a PINKK Pécsi 424 ellen vasárnap a női kosárlabda NB I vasárnapi játéknapján.

A hazaiak magabiztosan, mind a négy negyedet megnyerve húzták be a Pécs elleni mérkőzést. Az első játékrészt követően még csak hét pont volt a két csapat között, a második negyedben azonban már nagyon ellépett ellenfelétől a Csata, amely végül 33 ponttal, 84–51-re nyert.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
2. FORDULÓ

LUDOVIKA-FCSM CSATA–PINKK-PÉCSI 424 84–51 (20–13, 23–12, 21–14, 20–12)
Ludovika Aréna, 150 néző.V: Tóth C., Varga-Záray, Kapusi.
CSATA:   BÖRÖNDY V.  10,   LELIK 13/6,  Toman P.      7/3,      Carey 6,   HEGEDŰS
J. 8  . Csere:      HORVÁTH BERNADETT 11/3,   Balogh L. 5/3,    Zele  9,  Simon Zs, 2,   GYÖNGYÖSI 11/3,  Angyal N. 2. Edző: Tursics Krisztián
PINKK: Mujovics   4,   Tenyér 4,   RÉVÉSZ L.  11/3,   Jáhni 8,  Davis Stewart 7  .Csere: ZSILINSZKI 10/6,      Szűcs L.  3/3,  Vincze N.   4,   Horváth Boglárka,
Földing. Edző:  Vanja Miljkovics
Az eredmény alakulása. 4. perc:   10–5. 8. p.:  18–11.  17. p.:   37–22. 24. p.:   47–29. 33. p.:   68–42.  37. p.:      77–49
Tursics Krisztián:
  – A héten a harmadik meccsünket játszottuk, azt terveztük, hogy az elején tempót diktálunk, letámadást alkalmazunk. Igyekeztem a játékperceket elosztani a lányok között, a rotáció működött is, hiszen nagyjából hasonló ideig tudott mindenki a pályán lenni. Örültem a fiatalok játékának, valamint annak, hogy mindenki szerzett pontot. Viszont az eladott labdák számát csökkentenünk kell a jövőben.
Vanja Miljkovics:   – Megragadnám az alkalmat, gratulálok a Csata Európa-kupás és mostani győzelméhez. Rajtunk látszott, hogy még nincs minőség a csapatban. A héten sok nehézséggel küzdöttünk, alig tudtunk edzeni sérülések miatt. A Csata győzelme teljesen reális.

1. Atomerőmű KSC Szekszárd 3 3 270–183 6 1.000
2. Sopron Basket 3 3 226–144 6 1.000
3. Ludovika-FCSM Csata 2 2 162–120 4 1.000
4. PEAC-Pécs 2 2 165–151 4 1.000
5. UNI Győr MÉLY-ÚT 2 1 1 170–158 3 0.750
6. DVTK 2 1 1 161–156 3 0.750
7. ELTE BEAC Újbuda 3 3 197–231 3 0.500
8. VBW CEKK Cegléd 1 1 65–55 2 1.000