Női kosár NB I: 28 pontos soproni győzelem a TFSE ellen

K. B.K. B.
2022.10.11. 19:51
A Sopron Basket hazai pályán 90–62-re legyőzte a TFSE-MTK csapatát kedden, a női kosárlabda NB I 13. fordulójából előrehozott mérkőzésen, így öt találkozót követően az alapszakasz élén áll.

Idénybeli ötödik győzelmét is megszerezte a bajnokságban a Sopron Basket (Fotó: MKOSZ, archív)

A soproniak már az első negyedben tízpontos előnyre tettek szert (26–16), s a másodikban még tovább növelték a különbséget, 46–29-es állásnál vonultak szünetre a csapatok. A harmadik tíz perc alakult a legszorosabban, ám ezt is elvitte a Sopron (25–24), amely végül 90–62-re diadalmaskodott.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I

SOPRON BASKET–TFSE–MTK 90–62 (26–16, 20–13, 25–24, 19–9)
Sopron, 600
néző. V: Varga-Záray, Szilágyi, Földesi
SOPRON: Fegyverneky 8/6, SYKES 20, KUNEK 18/6, Brooks 14, Sitku 2. Csere: SZTANKOVICS 14, Varga A. 7/3, Völgyi, Czukor 2, Böröndy 5. Edző: Gáspár Dávid
TFSE: Dúl T. 4, Marshall 7/3, Hegedűs 6, Dúl P. 13/3, HILLSMAN 27. Csere: Theodoreán 2, Király, Turi, Burján, Szeitl 3/3. Edző: Magyar Bianka
Az eredmény alakulása.4. perc: 8–3. 8. p.: 22–12. 15. p.: 34–18. 18. p.: 40–25. 22. p.: 49–36. 25. p.: 59–42. 28. p.: 65–49. 32. p.: 73–53. 35. p.: 84–56. 38. p.: 86–62
Kipontozódott: Hegedűs (35. p.)
Kiállítva: Marshall (25. p., két sportszerűtlen hibával)
Gáspár Dávid:
– Több játékosunknak is meg kell még tanulnia és kiviteleznie, hogy kell negyven percen át fenntartani az elvárt minőséget, akár a padról érkezik valaki, akár a pályán van már huzamosabb ideje. Ebben láttam most ingadozást. Az első félidőben négy támadólepattanót szedett a TFSE, a szünet után tizenkettőt, ami mutatja, hogy bizonyos helyzetekben nem voltunk elég élesek.
Magyar Bianka: – Brutális szériában vagyunk, folyamatosan kemény csapatokkal játszottunk az elmúlt időszakban. Reálisan kell látnunk, hogy ez még nem a mi szintünk. Kell egy hét, hogy fel tudjunk készülni a meccsekre. Érződik, hogy a lányok mentálisan is fáradtak.