Női kosár NB I: 23 ponttal nyert a Cegléd ellen a Sopron Basket

2020.12.29. 19:59
Megan Walker (balra) ismét remekelt (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
A Sopron Basket a Cegléd ellen, a Győr Mély-Út az Atomerőmű Szekszárd vendéglátójaként tudott győzni a női kosárlabda NB I kedd esti mérkőzésein.

A Sopron és Cegléd most játszotta le a koronavírus-járvány miatt az ősz folyamán elmaradt monori meccset, ám erre a találkozóra Sopronban került sor, ahol a két csapat szerdán 16.30-tól ismét megmérkőzik egymással – összegezte a meccs különlegességeit az MTI.

A mezőny legeredményesebb játékosa a továbbra is százszázalékos soproniak amerikai légiósa, Megan Walker volt húsz ponttal.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I

VBW CEKK CEGLÉDSOPRON BASKET 5578 (12–22, 14–21, 13–21, 16–14)
Sopron, zárt kapuk mögött. V: Söjtöry, Kovács N., Horváth A.
CEGLÉD:
Ortiz 2, GORJANÁCZ 11/3, McBryde 6, Szirony, Moore 5
Csere: Révész L. 8/6, Bozóki 5/3, Ruják N. 7/3, Kobolák 7/3, Viszmeg 4, Filipowicz
Edző: Kosztasz Keramidasz
SOPRON: JANUARY 14/9, Varga S., WALKER 20/9, Brooks 11, KRAJISNIK 14
Csere: Varga A. 10/6, Fegyverneky 4, Czukor 3/3, Varga K. 2, Pfeiffer
Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–11. 8. p.: 9–20. 13. p.: 14–29. 16. p.: 16–37. 18. p.: 24–41. 22. p.: 26–48. 25. p.: 31–54. 28. p.: 37–59. 33. p.: 41–68. 35. p.: 44–68. 38. p.: 51–74
Kipontozódott: Ortiz (35. p.)
Kosztasz Keramidasz: – Különböző célokért küzd a két csapat, így mindkét együttesnek jó lehetősége volt, hogy szabadabban játsszon, gyakoroljon. Nagyon hasznos találkozó volt!
Gáspár Dávid: – Az az érzésem volt a mérkőzésen, hogy a karácsonyi szünet némi ritmusvesztést okozott a csapaton belül. Voltak jó és kevésbé jó periódusai a találkozónak. A Cegléd több üres helyzetet is kialakított, melyeket a gyengébb védőmunkánk számlájára írok. Jól kontrolláltuk azonban a mérkőzést, adódtak hibák, melyekről a meccs során beszéltünk, és a második félidőben jobban is oldottuk meg ezeket. Szerdára szeretnék javulást látni a csapattól az összképet tekintve, ezzel együtt elismerésem a lányoknak.

UNI GYŐR MÉLY-ÚTATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 7564 (23–9, 15–22, 17–15, 20–18)
SZEKSZÁRD: Theodoreán 2, Friskovec 6, Miklós M., SKORICS 17/9, Goree 10
Csere: STUDER Á. 6, Gereben 2, Zele 7/3, KRNJICS 10, Bálint R. 4, Renczes, Szabó F.
Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. perc: 11–0. 7. p.: 17–9. 13. p.: 29–13. 16. p.: 36–19. 19. p.: 38–27. 24. p.: 40–33. 28. p.: 50–42. 32. p.: 60–46. 35. p.: 62–53. 37. p.: 69–56
Kipontozódott: Goree (35. p.)
Iványi Dalma: – Fontos volt a jó kezdés, ez önbizalmat adott nekünk, ugyanakkor elbizonytalanította a Szekszárdot. A mieink felszabadultan játszottak, a nehezebb pillanatokban is mindig akadt egy-egy jó védekezés vagy jó dobás. A sok kiváló egyéni teljesítménnyel együtt is csapatmunka a siker, ami megerősíti, hogy jó úton járunk.
Djokics Zseljko: – Kicsivel keményebben edzettünk az elmúlt napokban, talán ezért kezdett kicsit tompábban a társaság, és indult rosszul a mérkőzés. A folytatásban ugyan fel tudtunk zárkózni, de amikor kellett volna, mindig hiányzott tőlünk egy vezér, míg a győrieknél a korábban kiegészítőnek tartott játékosok is kiválóan dobtak.