Női kosár MK: a Szekszárd lelépte a Csatát az elődöntőért

2020.03.05. 22:10
A női kosárlabda Magyar Kupa pécsi nyolcas döntőjének utolsó negyeddöntőjén született a nap legsimább győzelme, miután a Szekszárd kereken húsz pont különbséggel legyőzte a félidőben még egy egységgel vezető Csatát.

néző. V: Földházi, Praksch, Mészáros B.
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 12/6, Miklós, DOJKIC 18/3, McCall 3/3, RUZICKOVÁ 18. Csere: KRNJICS 10/6, Bálint 6/6, Marshall 9, Theodoreán 9/9, Studer Zs., Horváth D., Holcz. Edző: Djokics Zseljko
CSATA: Horváth B. 11/9, Lelik 9/3, FRISKOVEC 13/9, CANNON 17, Radócz 6/6. Csere: Gustafson 5, Mányoky 4, Angyal, Krasovec, Boros J. Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–8. 6. p.: 8–11. 13. p.: 21–25. 17. p.: 32–35. 23. p.: 49–47. 26. p.: 54–49. 33. p.: 75–53. 37. p: 79–59
Djokics Zseljko:
– Az első félidőben puhán védekeztünk, míg a Csata remekül dobta a triplákat. A második félidőben ezt kontrolláltuk, és elkezdtünk futni, ugrani. A kosárlabda sprint nélkül ugyanis nem sokat ér. A negyvenhét lepattanó és a húsz gólpassz önmagáért beszél, sikerült Megan Gustafsont kikapcsolni a játékból.
Tursics Krisztián: – A Szekszárd ezúttal is kiválóan kosarazott. Volt egy hullámvölgyünk, amelyet eddig nem tapasztaltunk az idényben, de várható volt. Jól küzdöttünk, az első félidőben remekül játszottunk, de várható volt, hogy a szűkebb rotációnk miatt a Szekszárd átrohan rajtunk.