Női kosár MK: a címvédő Sopron és a házigazda DVTK a döntőben

FAZEKAS ZOLTÁNFAZEKAS ZOLTÁN
2022.02.19. 21:32
A címvédő Sopron átgázolt a Pécsen (85–47), így elsőként jutott be a női kosárlabda Magyar Kupa döntőjébe, amelyben a Szekszárdot legyőző DVTK lesz az ellenfele.
A Pécs nem tudta felvenni az iramot a Győr-Moson-Sopron megyeiekkel
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Dömötör Csaba)
A Pécs nem tudta felvenni az iramot a Győr-Moson-Sopron megyeiekkel A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Dömötör Csaba)

A pécsi Wentzel Nóra akrobatikus kosarával – betört és a gyűrű alól, Határ Bernadett hosszú „csápjait” kikerülve talált be – kezdődött az első elődöntő, amelyen a PEAC próbálta meg a szinte lehetetlent, azaz legyőzni a Sopron Basketet, az előző három kiírás győztesét. A feladat nehézségét mutatta, hogy a címvédő 2018. március 25. óta nem kapott ki ebben a sorozatban, amikor az Atomerőmű KSC Szekszárd legyőzte a soproni fináléban.

A Győrt pénteken kiejtő baranyaiak bátran és jól kezdtek, öt perc után öt ponttal megléptek és elérték, hogy Gáspár Dávid időt kérjen. Fel is pörgött a sárga mezes együttes, Czukor Dalma tűpontos, sarokról behintett hárompontosával a 12. percben már öttel vezetett a címvédő. Ritmust fogott a Sopron, s fokozatosan növelte előnyét, amely a 16. percben 12 pontosra nőtt. Jelena Brooks pillanataival kezdődött a második félidő, a szerb klasszis két remekbe szabott triplát dobott, a Sopron pedig tulajdonképpen lezárta a meccset a harmadik negyeddel, amit 23–2-re nyert meg, hiszen tíz perccel a meccs vége előtt 34 ponttal vezetett, majd 38-cal nyert.

Hang- és dobópárbajjal, remek hangulatban indult a második elődöntő, a borsodi együttes és a Szekszárd szurkolótábora is torka szakadtából buzdította kedvenceit a félig megtelt, novemberben átadott új DVTK Arénában. Bernáth Réka hárompontosa után kisebb hangrobbanás rázta meg az épület falait, ekkor 11–6-ra vezetett a piros mezes házigazda, amely tavaly meglepetésre ezüstérmes lett a budapesti, zárt kapus tornán. A nyolcadik percben 19–8-ra elhúzott a Völgyi Péter vezetőedző által alaposan feltüzelt, extázisban játszó borsodi csapat, miközben szenvedett a tolnai ellenfél. Mint akik vért ittak, úgy hajtottak a hazaiak, s egyre csak nőtt az előnyük, húsz pont fölé is ment.

Alighanem Djokics Zseljkónak is elő kellett adnia egy ütős hegyibeszédet a nagyszünetben, mert nagy bajban volt együttese. A parketten hatalmas volt a feszültség, Krnjics Szara és Cheridene Green kakaskodott egymással, előbbi technikait is kapott a videózást követően, közben pedig már 28 pontra nőtt a miskolci vezetés.

Valamicskét faragott a hátrányából a Szekszárd, de az utolsó negyed így is 66–51-ről indult, ám ennél közelebb nem tudott kerülni az Atom, amely borzalmasan dobott távolról (1/20), így pedig egyszerűen nem lehet meccset nyerni, bármilyen jól is dolgoztak a centerek a gyűrűk alatt.

Meglepetésre tehát megismétlődik a tavalyi finálé, amelyen újból a címvédő Sopron a favorit, de mint a szombati második meccs is mutatta, az akarat hegyeket mozgat meg...

NŐI KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA
ELŐDÖNTŐ
SOPRON BASKET–NKA UNIVERSITAS PEAC 85–47
(20–18, 25–14, 23–2, 17–13)
Miskolc, 250 néző. V: Mészáros B., Söjtöry, Minár
SOPRON: JANUARY 14/9, Williams 10/3, N. Jovanovics 1, BROOKS 17/9, Határ 10. Csere: Fegyverneky 5/3, Sitku 4, Czukor 7/3, Kókai, DOLSON 9/3, Varga S. 4, Varga A. 4. Edző: Gáspár Dávid
PEAC: DUDÁSOVÁ 11/3, Marshall 6/6, Wentzel 9/3, Nelson 2, Kiss V. 8/3. Csere: Sarok 7/3, Simon Zs., Szücs R. 2, Selcová 2, Csényi, Brajkovics. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–5. 6. p.: 7–12. 8. p.: 12–14. 12. p.: 23–18. 15. p.: 33–22. 17. p.: 38–25. 23. p.: 51–32. 27. p.: 63–34. 32. p.: 73–39. 37. p.: 81–43
Gáspár Dávid: – Elégedett vagyok a játékunkkal, bejutottunk a döntőbe, sokat is tettünk érte. Vannak még üresjárataink, a számukat azonban a fináléban csökkenteni akarjuk.
Csirke Ferenc: – Jelenleg ez a realitás, a bronzérmet azonban szeretnénk megszerezni. Ezen a meccsen a második harmad közepétől nyílt ki az olló. A nagyszünetig harminckét pontot szereztünk, de ez lehetett volna sokkal több is. A szünet után már sok könnyű kosarat dobtak a soproniak.

DIÓSGYŐRI VTK–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 83–66 (26–13, 28–19, 12–19, 17–15)
Miskolc, 1000
néző. V: Praksch, Nagy V., Győrfy
DVTK: VORPAHL 10/6, Aho N. 6/3, M. JOVANOVICS 23/9, GREEN 15, Kiss A. 5. Csere: KÁNYÁSI 11/3, Bacsó, Tóth F., Oláh F., BERNÁTH 13/9. Edző: Völgyi Péter
SZEKSZÁRD: Studer 11/3, Miklós M., Bálint R., Goree 10, Krnjics 13. Csere: MILICS 22, Morgan, Gereben 8, Mányoky, Friskovec 2, Holcz. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–2. 4. p.: 8–3. 7. p.: 16–8. 13. p.: 30–13. 14. p.: 35–15. 16. p.: 41–19. 17. p.: 41–26. 27. p.: 66–39. 29. p.: 66–51. 32. p.: 71–51. 34. p.: 73–58. 36. p.: 78–58
Kipontozódott: Studer (38. p.)
Völgyi Péter: – Az első félidőben elbizonytalanítottuk a Szekszárdot remek teljesítményünkkel. Ritkán adatik meg az, hogy hazai pályán egy csapat Magyar Kupa-döntőt játszik. Most gyorsan ki kell pihennünk magunkat, hiszen nyakunkon a finálé.
Djokics Zseljko: – El kell ismernem, hogy szenzációsan játszott a DVTK, amely az első félidőben ötvennégy pontot szerzett, és ez önmagáért beszél. A hazaiak hatvanszázalékosan dobták a triplákat. Játékosaim sajnos nem értették meg egymást, ráadásul húsz triplakísérletünkből csak egy ment be.