Női kosár Európa-kupa: a PEAC legyőzte a szlovák ellenfelét

D. Á.D. Á.
2023.01.04. 19:59
(Fotó: fiba.basketball)
A női kosárlabda Európa-kupa rájátszásának 1. fordulójában a Serco Uni Győr 78–61-es vereséget szenvedett a Galatasaraytól. Az NKA Universitas PEAC a szlovák Piestanské Cajky vendégeként aratott 68–62-es győzelmet.

A PEAC számára nem kezdődött jól az összecsapás, a Piestanské Cajky ugyanis az első negyedben 19–15-re vezetett. A második negyedre nagyon összekapta magát a pécsi csapat, hiszen 32 pontot szerzett. Az utolsó játékrésznek úgy vághattak neki a felek, hogy egyenlő volt az állás, de a negyedik negyedben az NKA Universitas PEAC jobbnak bizonyult a szlovák ellenfelénél, s 68–62-re megnyerte a mérkőzést.

A Győr a Galatasarayt látta vendégül, s sokáig igencsak szoros meccset vívott a török csapattal – a félidőben csak kettővel vezettek a vendégek. A második félidőben a Galata ellenállhatatlanul kosárlabdázott, 78–61-re le is győzte a győri csapatot.

NŐI EURÓPA-KUPA
RÁJÁTSZÁS, 1. FORDULÓ
1. MÉRKŐZÉS

SERCO UNI GYŐR–GALATASARAY (török) 61–78 (20–18, 17–21, 15–21, 9–18)
Győr, 400 néző. Vezette: Sljivic (osztrák), Vavrová (cseh), Obertová (szlovák)
GYŐR: ELLENBERG-WILEY 27/9, Dombai 3, Bach 5/3, Oroszová 5/3, MOMPREMIER 12. Csere: Dubei 5, Ruff-Nagy, P. Williams 2, Török Á. 2, Weninger. Edző: Cziczás László
GALATASARAY: Bilgic 2, NACICKAITE 19/9, Yildizhan 7/3, MCCOWAN 17/3, STEVENS 16/3. Csere: E. Prince 12/3, Uygül, Jurjane 5. Edző: Alper Durur
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–2. 6. p.: 10–9. 9. p.: 20–13. 12. p.: 20–24. 14. p.: 28–27. 19. p.: 34–38. 24. p.: 44–44. 26. p.: 44–51. 28. p.: 51–54. 33. p.: 54–62. 36. p.: 54–70. 38. p.: 58–72
Cziczás László: – Sajnálom, hogy a végére megnőtt a különbség a vendégek javára. Nagyon készültünk, de a védekezésünkbe hibák csúsztak, a török sztárcsapat pedig bizonyította, hogy idegenben is képes kiemelkedő teljesítményre.
Alper Durur: – A mérkőzés eleje nehéz volt, érződött két játékosunk hiánya. Később a védekezésünk keményedése hozta meg a fordulatot, de ez csak az első mérkőzés volt, szeretnénk a visszavágót is megnyerni.

PIESTANSKÉ CAJKY (szlovák)–NKA UNIVERSITAS PEAC 62–68 (19–15, 20–32, 13–7, 10–14)
Pöstyén, 900 néző. V: Jevtovics (szerb), Krajnc (szlovén), Pesics (szerb).
PIESTANSKÉ CAJKY:    Mujovics 14, ANDELOVÁ 16/6, K. James 17/9, Mandic 2, JURCENKOVÁ 8. Csere:      Martísková 5/3, Moravcíková, Rusináková. Edző:  Peter Jankovic
PEAC: Katanics 4, WENTZEL 10/6, CALHOUN 22/15, BURDICK 7, Kiss V. 9/3. Csere: Sánchez 7/3,   Simon Zs.   6/6, Szücs R.      3/3. Edző: Jovan Gorec
 Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–2.  8. p.: 15–8. 9. p.:  15–15. 15. p.: 28–32. 17. p.:  33–41. 24. p.:   41–51.      27. p.:      52–51.      33. p.:      52–58.      37. p.:      58–68
Jovan Gorec:      – Nehéz mérkőzést játszottunk jó csapat és Euroliga-szintű edző ellen, nem könnyű ebben a csarnokban nyerni. Ellentétes félidőket produkáltunk, az elsőben jól dobtunk, de gyengén védekeztünk, a másodikban pedig fordítva. Az eredménnyel elégedettek lehetünk, ám a párharcnak nincs még vége, otthon jobban kell játszanunk. Jó volt ennyi sportszerű néző előtt kosárlabdázni!