Női kosár Euroliga: szekszárdi vereség hosszabbításban

2022.01.26. 20:19
Nagyot küzdött, de tizenkettedjére sem sikerült a győzelem a Szekszárdnak (Fotó: Kiss Albert)
A koronavírus-fertőzések által sújtott Atomerőmű KSC Szekszárd három negyed után még vezetett, végül hosszabbításban alulmaradt a spanyol Perfumerias Avenida ellen a női kosárlabda Euroliga csoportkörében. Ezzel a tizenkettedik mérkőzésén is alulmaradt a magyar együttes.

Az eddigi 11 mérkőzésüket elvesztő szekszárdiak nehéz időszakon vannak túl, mivel koronavírusos fertőzöttjeik miatt a múlt héten a jekatyerinburgi Euroliga-mérkőzésüket és az NKA Universitas PEAC elleni bajnokijukat is elhalasztották.

Az első euroligás győzelem megszerzése ezúttal azért sem tűnt valószínűnek, mert a Salamanca ezüstérmes volt az előző nemzetközi idényben, ráadásul a két gárda novemberi meccsét 96–54-re nyerték odahaza a spanyolok, főként az elmúlt WNBA-döntő legjobbjává választott Kahleah Copper 25 pontjával.

A tolnai csapat – amely 16/1-es mérleggel büszkélkedhet az NB I-ben – védekezése az első negyedben nem állt össze, a vendégek 27 pontot szerezve nyolcpontos előnyre tettek szert. A második felvonást azonban 11–0-s etappal kezdték a hazaiak, és onnantól kezdve új, abszolút kiegyenlített mérkőzés vette kezdetét. A harmadik negyed végéhez közeledve már hattal is vezetett a Szekszárd, a Salamanca azonban kapaszkodott, és 74–74-gyel zárult a mérkőzés rendes játékideje. A ráadásban a vendégek uralták a játékot, és öt perc alatt annyi pontot szereztek, mint az egész második negyedben.

A sereghajtó szekszárdi csapat szombaton az előző fordulóból elhalasztott mérkőzésen a címvédő és százszázalékos orosz Jekatyerinburghoz látogat. A jövő szerdán esedékes Riga-Szekszárd találkozó ugyanakkor a letteknél született pozitív koronavírustesztek miatt elmarad.

KOSÁRLABDA
EUROLIGA, CSOPORTKÖR

NŐK

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD
PERFUMERIAS AVENIDA (spanyol) 8488 (1927, 2014, 2015, 1518, 10–14) – hosszabbítás után
Szekszárd,
500 néző. V: Jovanovics (bosnyák), Katic (horvát), Mikulic (horvát)
SZEKSZÁRD:
STUDER 18/6, MIKLÓS M. 6, Bálint R. 1, GOREE 16, KRNJICS 18. Csere: FRISKOVEC 23/12, Horváth D., Mányoky, Holcz 2
Edző:
Djokics Zseljko
SALAMANCA
: Domínguez 5, Karlie Samuelson 7, KATIE SAMUELSON 27/15, COPPER 19/12, Fasoula. Csere: HOF 17, Cazorla 4, Vilaró Aragones 6/6, S. Evans, Rodríguez, Alarie 3, Lo
Edző:
Roberto Iniguez
Az eredmény alakulása: 3. perc:
4–4. 6. p.: 12–12. 8. p.: 19–19. 13. p.: 28–27. 15. p.: 30–33. 18. p.: 37–38. 21. p.: 39–43. 25. p.: 52–50. 29. p.: 59–53. 33. p.: 63–61. 36. p.: 65–67. 39. p.: 70–69. 41. p.: 76–80. 43. p.: 81–85.

Djokics Zseljko:
– A Győr elleni bajnokin játszottunk utoljára öt az öt ellen, ennek már tíz napja. Nikolina Milicsre még vigyázni kell, nem kockáztattuk a játékát, míg voltak olyan játékok, akik a koronavírusból felgyógyulva mindössze egy edzéssel vállalták a játékot. A Salamanca nagy esélyes a Final Fourba jutásra, ellenük így játszani, minden elismerésem a lányoké. Sajnálom, hogy nem történt csoda.
Roberto Iniguez:
– Ismerős környezetbe jöttem vissza, tudtam, hogy a szekszárdi szurkolók remek hangulatot tudnak teremteni, ez most is így történt. Elismerésem az ellenfélnek, mindenre volt válaszuk, megérdemelték volna a győzelmet, de természetesen örülök, hogy be tudtuk húzni ezt a mérkőzést. Magunkhoz képest puhák voltunk, az első félidei teljesítményünkkel nem vagyok elégedett. Meglátszott a játékunkon, hogy karantén miatt fizikálisan nem voltunk teljesen rendben.