Női kosár Euroliga: győzelem nélkül esett ki a Szekszárd

F. Z., CS. B.F. Z., CS. B.
2022.02.23. 21:17
A női kosárlabda Euroliga A-csoportjának záró fordulójában a TTT Rigától elszenvedett 69–68-as vereséggel búcsúzott a sorozattól – ez azt is jelenti, hogy a magyar gárda győzelem nélkül esett ki.

Győzelem nélkül esett ki a Szekszárd (Fotó: Dömötör Csaba)

Nem alakult a legjobban a Szekszárd első idénye az Euroligában. Több mérkőzésen, így a Riga ellen is nagyon közel állt a győzelem megszerzéséhez, ám végül ez nem jött össze neki.

Az Atomerőmű az utolsó percben is a győzelemért hajtott, ám egy nem létező lépéshiba megítélése után a Riga megkapta a labdát, a győzelem pedig elúszott.

TTT RIGA (lett)–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 69–68(17–22, 13–15, 24–12, 15–19)

Riga, 500néző.Vezette:Ortis (francia), Gajdosz (lengyel), Marchis (román)
RIGA:
Handy 10/6, Pulvere 8/6, M. Basko 9/3, THOMAS 13/3, SARAUSKAITE 11.Csere: Jasa 14/9, Gilday, Klakocka 4, Sila. Edző: Martins Gulbis
SZEKSZÁRD: Studer 11/3, Friskovec 2, GEREBEN 12, Goree 6, Krnjics 12.Csere: MILICS 17, Mányoky 2, Kolby 6/3, Bálint. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–8. 6. p.: 11–13. 8. p.: 14–19. 14. p.: 20–27. 16. p.: 22–31. 20. p.: 28–37. 26. p.: 42–40. 28. p.: 47–47. 31. p.: 54–49. 33. p.: 54–56. 37. p.: 61–64. Kipontozódott: Sarauskaite (31. p.), Studer (39. p.)
Djokics Zseljko: – Nem a legjobb körülmények között kikaptunk egy egylabdás meccsen. Amikor elhúztunk ellenfelünktől, akkor érdekes személyi hibákat ítéltek ellenünk, vagy éppen nem fújták le a javunkra, ami szabálytalan volt. Az utolsó percben, amikor a győzelemért támadtunk, viszont egy nem létező lépéshibát ítéltek ellenünk, majd amikor mi tényleg szabálytalankodtunk, azt nem fújták le… Azért is érthetetlen a bírói felfogás, mert ezen a találkozón semmi nem múlt. Sajnos az egész szezonunkat jellemezte ez a mérkőzés.

EUROLIGA, NŐK, A-CSOPORT
14. forduló. További eredmény: Jekatyerinburg–MBA Moszkva 104–65

Az állás: 1. Jekatyerinburg (orosz) 28 (14 mérkőzés), 2. USK Praha (cseh) 24 (14), 3. Avenida Salamanca (spanyol) 23 (13), 4. Umana Reyer Venezia (olasz) 19 (14), 5. TTT Riga (lett) 20 (14), 6. Lattes Montpellier (francia) 19 (13), 7. MBA Moszkva (orosz) 18 (14), 8. SZEKSZÁRD 14 (14)