Női kosár Ek: szárnyal a Sopron, 24 pontos siker a svédek ellen

2015.01.15. 20:47
A csoportot hibátlan mérleggel záró soproniak a svédek ellen sem álltak meg (Fotó: NS-archív)
A női kosárlabda Európa-kupa nyolcaddöntőjének első találkozóján az Uniqa Euroleasing Sopron 103–79-re legyőzte svéd ellenfelét, az Umeát.

A soproniak remekül szerepeltek eddig az Európa-kupában, Igor Polenek együttese hibátlan mérleggel fejezte be szereplését a H-csoportjában.

A nyolcaddöntő is jól indult a soproni lányoknak, a svéd Umea ellen remekül kezdtek Kayla McBride-ék, és az első negyed végére már nyolcpontos előnyt dolgoztak ki.

A folytatásban sem torpant meg a 60 százalék felett dobó magyar együttes, és bár kisebb hullámvölgyek akadtak, a harmadik negyedben jött az igazi soproni henger, így az utolsó játékrészre már húszpontos előnnyel fordultak a felek.

A vége 103–79 lett, amely azt jelenti, hogy a visszavágót megnyugtató, 24 pontos előnnyel várja a Sopron.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, 1. FORDULÓ

Umea (svéd)–Uniqa Euroleasing Sopron 79–103 (20–28, 23–26, 16–25, 20–24)
Umea, 812 néző. V: Vitkauskas (litván), Larsen (dán), Inacjeu (fehérorosz)
UMEA: NORDSTRÖM 16, ROSANIO 19/3, Zanoni 12/3, Pikciute 11, Lukavocicova 12/3. Csere: Tava, Brown 6, Jakobsson 3/3
SOPRON: HARTLEY 16, SIMON ZS. 16., McBride 20/6, CRVENDAKICS 21/6, KRNJICS 20. Csere: Weninger, Sztankovics 9, Licskai, Kuttor 1
Az eredmény alakulása.3. perc: 2–11. 6. perc: 12–11. 8. p.: 15–19. 12. p.: 24–33. 15. p.: 34–39. 18. p.: 41–48. 20. p.: 43–54. 22. p.: 50–56. 25. p.: 55–65. 30. p.: 59–79. 33. p.: 63–89.

Igor Polenek: Amit itt csináltunk két mezőnyemberünk hiányában, az egyszerűen szenzációs!