Női kosár Ek: svéd ellenfél vár a DVTK-ra a következő körben

2015.12.18. 07:57
A svéd Lulea lesz a DVTK ellenfele a női kosárlabda Európa-kupa nyolcaddöntőjében.

Az egyenes kieséses szakaszban az ellenfeleket nem sorsolták, hanem a csoportmeccseken elért eredmények alapján felállított erősorrend szerint párosították a csapatokat – olvasható a dvtk.eu-n. A legjobb a leggyengébb, a 2. a 15., a 3. a 14., stb. ellen játszik páros mérkőzést, így kapta a DVTK a svéd Luleát, amely a D-csoportban három-három győzelemmel és vereséggel végzett a második helyen.

A negyeddöntőben is a fenti elv érvényesül, és amikor már csak négy csapat marad csak állva, akkor csatlakozik hozzájuk az Euroliga két csoportjának 5–6. helyezettje. Ezt a nyolc csapatot vaksorsolással rendelik egymáshoz, azaz nem lesz semmilyen kiemelés.