Női kosár Ek: megvan a Sopron második győzelme

2014.11.12. 21:45
A női kosárlabda Európa-kupa „magyaros” csoportjában a Sopron a francia Landes otthonában a második győzelmét is megszerezte.

A Sopron az Európa-kupa H-csoportjában a nyitó körben megverte a magyar bajnok PINKK Pécset, a 2. fordulóban pedig a vereséggel rajtoló francia Landes-hoz látogatott.

A végig szoros találkozón a magyar csapat a harmadik negyedben produkált egy jó sorozatot, aminek köszönhetően 35–35 után fokozatosan meglépett, majd a játékrész végén már 49–40-re vezetett.

A franciák azonban a folytatásban váltani tudtak, és leginkább jó védekezésüknek köszönhetően teljesen nyílttá tették a meccset, de fordítani nem tudtak.

A légiósai által vezérelt soproniaknál elsősorban a három triplát is elsüllyesztő, 15 pontig jutó Bria Hartley és a 17 ponttal zéró szerb Alekszandra Crevandakics remekelt. A másik oldalon a cseh Kamila Stepanova volt a legeredményesebb 19 ponttal, de ez is kevésnek bizonyult, a Sopron 65–62-re nyert, és két meccs után is hibátlan.