Női kosár Ek: kettős sikerrel jutott tovább a DVTK

2016.01.14. 20:21
Van még, akit meglepnek a diósgyőri szurkolók (Fotó: Földi D. Attila)
A Diósgyőr 90–72-re nyert hazai pályán a svéd Lulea ellen a női kosárlabda Európa-kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján, így kettős győzelemmel jutott tovább.

Sok izgalomra nem lehetett számítani azok után, hogy a DVTK 86–62-re nyert Svédországban, ésa papírforma érvényesült a visszavágón is. Az első negyed után 20–17-re még a vendégek vezettek, a második játékrészben azonban húsz ponttal volt jobb a Diósgyőr, eldöntve ezzel a mérkőzést.

A „negyeddöntőben” a cseh Nymburk lesz a DVTK ellenfele. A következő körből továbbjutó négy csapathoz csatlakozik az Euroligából búcsúzó négy csapat, amelyeket vaksorsolással párosítanak a valódi negyeddöntőben.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
ALUINVENT DVTK–LULEA BBK (svéd) 90–72 (17–20, 32–12, 16–22, 25–18)
Miskolc, 1500
néző. V: Spendl (szlovák), Adamovic (bosnyák), Vladic (osztrák)
DVTK: CZANK 15/9, LIHTAROVICS 10, SZÉCSI O. 14, Brewer 15/3, HORTI 18. Cs: Rasheed 8/6, Jovanovics 5, Hill 3/3, Horváth B., Szabó P. 2, Bálint, Bach. Edző: Maikel López
LULEA: Vanloo 13/9, Bussey 8/3, Nyström 10, Hendrickx 12, Vesterberg 11/6. Cs: STAALVANT 16/9, Hägg 2. Edző: Jens Julian Tillman
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–0. 8. p.: 17–12. 12. p.: 27–20. 16. p.: 37–27. 19. p.: 46–32. 22. p.: 49–40. 25. p.: 52–43. 28. p.: 60–52. 32. p.: 69–56. 35. p.: 74–62. 39. p.: 88–72
Maikel López:
– A meccs előtt mindenki figyelmeztetett, hogy vigyázzunk a visszavágón, mert a svédek biztosan készülnek valamivel. Az ellenfél most valóban sokkal jobb volt, mint az első meccsen, megmutatták, hogy nemcsak egy-két játékos köré épül a csapatuk, mindenki jól tud játszani, ha akar. Nézői szempontból nagyon jó meccs volt.
Jens Julian Tillman: – Jó meccs volt egy jó csapat ellen, az első negyedben kifejezetten jól játszottunk. Nem lógathatjuk az orrunkat túlságosan, sőt büszkék lehetünk, elvégre ez volt az első szezonunk az Európa-kupában. Bemutatkozásnak nem is olyan rossz.