Női kosár Ek: hosszabbításban győzött a Ludovika-FCSM Csata

D. Á.D. Á.
2021.10.28. 22:41
Megvan a Ludovika-FCSM Csata első győzelme az Európa-kupában (Fotó: Szilágyi Dénes/Ludovika-FCSM Csata)
A női kosárlabda Európa-kupa 3. fordulójában a Ludovika-FCSM Csata hosszabbításban 82–77-re legyőzte az orosz Sziktivkart.

A mérkőzésen egyik csapat sem tudott igazán elhúzni a másiktól, a félidőben egy ponttal vezetett a Ludovika-FCSM Csata – a felek 41–40-nel fordultak.

A harmadik negyedet öttel nyerte meg a magyar együttes, az utolsó játékrészben azonban ledolgozta hátrányát a Sziktivkar – a Ludovika-FCSM Csata mindössze hét pontot szerzett –, így jöhetett a hosszabbítás.

Itt már csak egyszer jött össze az egyenlítés az oroszoknak, a Ludovika-FCSM Csata 82–77-re nyert, s megszerezte első győzelmét az Európa-kupában. Az F-csoportot jelenleg az Ormanspor vezeti 6 ponttal, a DVTK a második, a Ludovika a harmadik helyet foglalja el.

NŐI EURÓPA-KUPA
F-CSOPORT, 3. FORDULÓ
LUDOVIKA-FCSM CSATA–NYIKA SZIKTIVKAR (orosz) 82–77 (25–24, 16–16, 25–20, 7–13, 9–4) – h.u.
Ludovika Aréna, 150
 néző. V:  Velikov (bolgár), Fuska (szlovák), Bejat (norvég).
CSATA:  HORVÁTH B.      9,      SIMON ZS.      10/6     , LELIK      22/6,      HEGEDŰS J.      23/6     , Carey      11.
Csere:  Böröndy V.      2,      Gyöngyösi      5/3,      Toman P.      Edző:      Tursics Krisztián
SZIKTIVKAR:   Goldireva      13/6,      Kozsuhar      5,      CSEREPANOVA      13/6,      PSZAREVA      10/6,      Muszina      10.
Csere:   COULIBALY      12,      Marcsenkova      9/3,      Harris      5,      Burik.  Edző:  Alekszandr Vaszin
  Az eredmény alakulása. 4. perc:      6–7.      8. p.:      15–21.      12. p.:      27–24.      16. p.:      33–30.      19. p.:      36–37.      23. p.:      50–47.      28. p.     : 62–60.      33. p.:      66–60.      36. p.:      70–68.      39. p.:      73–72.      43. p.:      79–75.
Kipontozódott: Kozsuhar (38. p.), Lelik (45. p.)

 Az állás: 1. Orman (török) 6, 2. DVTK 5, 3. CSATA 4, 4. Sziktivkar 3