Női kosár Ek: először győzött a Győr az új idényben

K. B.K. B.
2021.11.03. 19:57
Megszerezte első győzelmét a Győr az Európa-kupa új idényének csoportkörében (Fotó: FIBA)
Az UNI Győr Mély-Út 77–65-re legyőzte a török Elazigot, az NKA Universitas PEAC viszont 66–56-os vereséget szenvedett az izraeli Ramla otthonában a női kosárlabda Európa-kupa csoportkörének negyedik fordulójában. Az F-csoportban két magyar csapat küzdött egymás ellen, a DVTK hazai pályán sima, 69–49-es sikert ért el a Ludovika-FCSM Csata felett.

Hiába nyerte meg a B-csoportban eddig három vereséget maga mögött tudó Győr hazai pályán 23–17-re az első negyedet, a szünetre hárompontos hátrányban kellett levonulnia, mivel a második játékrészben 26–17-es különbséget alakított ki az Elazig. Iványi Dalma csapata ugyanakkor rendkívül magabiztosan játszott a harmadik felvonásban (20–8), így ismét a maga javára billentette a mérleg nyelvét. A győriek a záró etapot is behúzták, így 77–65-ös diadalt arattak, s először győztek az Ek új idényének csoportkörében.

Jobban kezdett a legutóbbi fordulóban bravúrt elérő PEAC-nál hazai pályán a D-csoport sereghajtója, a Ramla, ugyanis az első tíz percben hárompontos előnyre tett szert (23–20). A mecsekiek viszont a folytatásban fordítottak, a második negyedet 20–14-re, a harmadikat pedig 13–12-re nyerték meg. A négypontos vezetés ezúttal kevésnek bizonyult, mivel az izraeliek ellentmondást nem tűrően játszottak az utolsó negyedben: a PEAC a mérkőzés ezen szakaszában csupán három pontig jutott, így 66–56-os vereséget szenvedett.

A Ludovika-FCSM Csata csak az első játékrészben tudta megnehezíteni a DVTK dolgát, ám ebben a tíz percben is a Miskolc nyert 13–12-re. A DVTK a második negyedben 17–12-re, a harmadikban 24–13-ra, míg a negyedikben15–12-re győzött, így 69–49-es diadalt aratott. Földi Attila együttese jelenleg a tabella élén áll, a Csata pedig a negyedik pozícióban tanyázik.

KOSÁRLABDA
NŐI EURÓPA-KUPA
4. FORDULÓ
B-CSOPORT

UNI Győr Mély-Út–Elazig (török) 77–65 (23–17, 17–26, 20–8, 17–14)
GYŐR: Ruff-Nagy 3, DOMBAI 20/12, TÖRÖK Á. 17/6, OROSZOVÁ 17/9, Mompremier 12. Csere: Colley 2, N. Markovics 4, Varga Zs. 2. Edző: Iványi Dalma
ELAZIG: MORGAN 19, Pulliam 9/3, DABAKOGLU 16/3, Razseva 12, Brych 4. Csere: Sönmez 3/3, Türk 2. Edző: Aziz Akkaya
Győr, 100 néző. V: Ortis (francia), Zenis (szlovák), Perlic (horvát). Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–0. 6. p.: 15–8. 9. p.: 21–10. 12. p.: 23–25. 17. p.: 31–37. 23. p.: 48–43. 29. p.: 58–49. 33. p.: 64–55. 36. p.: 69–63. 38. p.: 74–65
Iványi Dalma: – A kezdeti jó koncentrációnk után a törökök szerkezetváltása megzavart bennünket. A második félidőben a remek védekezés felhozta a támadójátékot is, és az volt a fontos, hogy a hibák ellenére a kulcsmomentumoknál helyén volt a szívünk.
Aziz Akkaya: – Az első két negyedben mutatott támadójátékunk még rendben volt, ezt mutatja a félidei vezetésünk. A folytatásban azonban már sok dobást hibáztunk el, és ezt megbüntették a hazai csapat játékosai.

D-CSOPORT
Ramla (izraeli)–NKA Universitas PEAC 66–56
(23–20, 14–20, 12–13, 17–3)
RAMLA:
Baron 14, Eisner 2, Salom 1, G. JOHNSON 15/3, CANNON 27. Csere: Hannun 7/3, Neser. Edző: Sira Haelion
PEAC:
Dudásová 5/3, Wentzel 11/3, Marshall 12/3, Nelson 6, KISS V. 15. Csere: Brajkovics, Sarok 2, Szücs R. 5/3, Selcova. Edző: Csirke Ferenc
Ramla, 100
néző. V: Manosz (görög), Szczesny (norvég), Stefanov (bolgár). Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–7. 8. p.: 21–15. 12. p.: 28–27. 15. p.: 30–31. 18. p.: 33–38. 23. p.: 37–44. 26. p.: 46–46. 30. p.: 47–53. 35. p.: 54–53. 37. p.: 60–56. Kipontozódott: Marshall (35. p.), Nelson (36. p.), Wentzel (40. p.)
Csirke Ferenc:
– Az a baj, hogy csak ismételgetni tudom magam: hullafáradtak a lányok. Sarok Niki megsérült, míg Chelsea Nelson és Tyaunna Marshall kipontozódott, amikor egálra álltunk – eddig, vagyis a harmadik negyed végéig bírtuk ezt a menetet. Nagy erőt tett a csapat a védekezésbe, ám ez felőrölt minket fizikailag. Nem volt meg a kéz a dobásokhoz, ami kicsit érthető is, noha a kijátszott helyzeteink megvoltak, nem tudtuk bedobni őket. A szív és a láb vitte előre a lányokat, azonban amilyen kinti dobószázalék jellemzett minket, azzal idegenben nem lehet mérkőzést nyerni. Van ilyen nap, a negyedik negyed az idény leggyengébb támadójátékát hozta, ugyanakkor a védekezésünkkel végig elégedett lehettem.

F-CSOPORT
DVTK–Ludovika-FCSM Csata 69–49 (13–12, 17–12, 24–13, 15–12)
DVTK: Medgyessy 6, AHO N. 14/12, Kányási, M. JOVANOVICS 14, GREEN 20/3. Csere: KISS A. 13/3, Bernáth, Tóth F. 2, Bacsó, Vég-Dudás. Edző: Földi Attila
CSATA: Horváth B., Simon Zs. 8/6, Lelik 2, Hegedűs J. 4, Carey 8. Csere: GYÖNGYÖSI 21/15, Böröndy V. 2, Toman P. 4, Balogh L., Angyal N. Edző: Tursics Krisztián
Miskolc, 1600 néző. V: Szmiljanics (szerb), Katic (horvát), Radinovics (montenegrói). Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–7. 7. p.: 9–9. 16. p.: 24–16. 18. p.: 30–19. 24. p.: 41–31. 28. p.: 49–35. 36. p.: 65–42
Földi Attila: – Az elején pontatlanul játszottunk, mert a nagy várakozás miatt hamar el akartuk dönteni a találkozót, de a Csata azért ennél sokkal jobb csapat. A győzelmünk kulcsa az volt, hogy nálunk játszik az ország két legjobb védekező játékosa, Aho Nina és Kányási Veronika.
Tursics Krisztián: – Maximálisan megérdemelt a Diósgyőr győzelme. Gyengén játszottunk, védekezésben puhák voltunk, támadásban szenvedtünk, semmi sem sikerült nekünk. Mivel háromnaponta játsszuk a meccseket, várható volt, hogy a sok jó mérkőzés után jön a hullámvölgy is. Az alapemberek jó teljesítménye elmaradt, hasznos lesz a szünet, remélem, hogy Zele Dorina vissza tud majd térni, mert nagyon hiányzik a rotációból