Női kosár Adria-liga: húszpontos hátrányból szerezte meg a bronzot a Pécs

2013.03.03. 20:33
A női kosárlabda Adria-liga vasárnapi bronzmérkőzésén a PEAC-Pécs 79–74-re legyőzte Újvidéken a házigazda csapatot. A baranyaiak – akik harmadik nap alatt a harmadik meccsüket játszották – pocsékul kezdték az összecsapást, a második negyed elején húszpontos hátrányban is voltak, ám a folytatásban összeszedték magukat, és végül fordítani tudtak.

NŐI KOSÁRLABDA ADRIA-LIGA
A 3. HELYÉRT
PEAC-PÉCS–VOJVODINA 79–74
(14–34, 20–14, 22–15, 23–11)
Újvidék, 200 néző. Vezette: Adamovics (bosnyák), Ninkovics (szerb), Nikolics (szerb)
PEAC-PÉCS: FŰRÉSZ 14/3, BARBOUR 15/3, DUSANICS 17, Horváth L. 2, JAESCHKE 14. Csere: NAGY-BUJDOSÓ 6, CZIRJÁK 7/3, Szamosi 4. Edző: Zseljko Djokics
VOJVODINA: POPOVICS 21/3, Boskovics 9/3, BUCSEVAC 18/9, MATOVICS 13/3, Sesnics 8. Csere: Krnjetin 5/3, Csorto. Edző: Violeta Knezsevics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–5, 5. perc: 4–13, 8. perc: 10–23, 13. perc: 18–38, 18. perc: 30–45, 22. perc: 39–48, 28. perc: 51–59, 35. perc: 65–65, 37. perc: 72–68
Kipontozódott: Horváth L. (33.), Nagy-Bujdosó (36.), Sesnics (37.).
Zseljko Djokics: – Az egész Adria-liga-szereplést nagyon szép dolognak tartom, sok tapasztalatot szereztünk. Történelmi siker, hogy harmadikak lettünk! Nagyon mélyről jöttünk vissza, az első félidőben eksztázisban játszott a Vojvodina, a másodikban viszont a kemény védekezésünknek köszönhetően csak huszonhat pontot kaptunk. Olyan győzelem volt ez, amely erősebbé tesz egy csapatot.
Violeta Knezsevics: – A csapat menedzseréből lettem most edző, s kellemetlen helyzetbe kerültem, hiszen a tanítvány majdnem megverte a tanárát: Djokics ugyanis Szegeden az edzőm volt. De a meccs alatt is beugrott a filozófiája, amit jól ismerek, vagyis hogy sosem szabad feladni, s jó védekezéssel meg lehet nyerni egy ilyen meccset is.