Nem lett meg az ötvenszázalékos mérleg a Győrnek

2013.01.31. 19:54
Simon Zsófia volt a Győr második legeredményesebbje a Bourges ellen (Fotó: Veres Viktor)
Hiába harcolt az utolsó pillanatig a Hat-Agro Uni Győr a francia Bourges ellen a női kosárlabda Euroliga A-csoportjának 12. fordulójában, nem jött össze a győzelem, Fűzy Ákos együttese 65–59-es vereséggel zárta ezt a szakaszt. A Győr már korábban kiharcolta a továbbjutást a legjobb 16 közé.

A magyar bajnok Hat-Agro Uni Győr már a korábban a legjobb 16 közé jutott az Euroligában (története során először), de három kulcsjátékosa, Ieva Kublina, Chalysa Shegog és Nagy-Bujdosó Nóra távozása után Fűzy Ákos vezetőedzőnek szinte új csapatot kell építenie.

STATISZTIKA
GYŐR
BOURGES
22/59 (37%) Mezőnybeli dobószázalék 23/54 (43%)
13/14 (93%) Büntetők dobószázaléka 14/20 (70%)
28 Lepattanók 42
Őri 7 Legtöbb lepattanó Kaltsidou 9
Hurst, Simon Zs. 3-3 Legtöbb gólpassz Dumerc 10

A vezetőedző azt ígérte, a csapat korábbi jellemzői, a határozottság, a gyorsaság, a szervezettség megőrzésével kifulladásig fognak harcolni. A mérkőzés hűen tükrözte mindezt, a Győr kiélezett meccset játszott a franciákkal.

Bár az első kosár a vendégeké volt, de utána 5–2-re fordított a magyar együttes. A negyed nagy részében a hazaiak tartották az előnyüket, de a Bourges Endene Miyem pontjaival 18–17-re átvette a kezdeményezést az első szünetre.

A második játékrész elején majdnem három percig nem talált be a Győr, ezután futnia kellett az eredmény után, a Bourges már nyolc ponttal is meglógott (21–29), innen sikerült mínusz négyre visszajönni. Támadásban hiába voltak meg a hazai helyzetek, azok kimaradtak, így pedig a kevés szerzett ponttal kódolva volt, hogy hátrányban lesz a hazai csapat.

38–29-es francia előnynél kezdte meg a felzárkózást a Győr, és Simon Zsófia kosaraival sikerült is 44–43-nál visszavenni az irányítást. Simon mellett az egyetlen megmaradt légiós, Natalie Hurst, valamint Raksányi Krisztina járt élen a ponttermelésben, a záró negyed előtti egypontos hátrány szoros végjátékot sejtetett.

Így is lett, bár a Bourges nagyrészt kontrollálta a játékot. Az utolsó szakaszt eleinte kevés kosár és hatalmas küzdelem jellemezte, 53–53 után a tavaly olimpiai ezüstérmes Celine Dumarc és Emmeline Ndongue találataival ismét a vendégeknél volt az előny, és már nem sikerült utolérni őket. Végül hat ponttal, 65–59-re maradt alul a Győr, amely után nem lett meg az ötvenszázalékos mérleg.

A csoport végső sorrendje jövő héten alakul ki, mivel a többi csapat akkor játssza utolsó meccsét, a Győr pedig szabadnapos lesz. A rájátszás február 19-én rajtol, a Győr biztosan ott lesz a legjobb 16-ban, a Sopron továbbjutása jövő héten dől el.

NŐI KOSÁR EUROLIGA
A-CSOPORT, 12. FORDULÓ
HAT-AGRO UNI GYŐR–BOURGES BASKET (francia) 59–65 (17–18, 10–13, 20–17, 12–17)
Győr, Egyetemi Sportcsarnok, 450 néző. Vezette: Milojevics (macedón), Juras (szerb), Rohacky (osztrák)
GYŐR: HURST 11/3, Rasheed 9, SIMON ZS. 15/3, Őri 2, Dobos Á. Csere: RAKSÁNYI 18, Laklóth 4, Semsei, Nagy D.
BOURGES: DUMERC 13/3, Leedham 9/3, Kaltsidou 6/3, MIYEM 17/3, NDONGUE 11. Csere: Skrba 2, Krawczyk 3/3, Diallo 2, Bernies 2
Az eredmény alakulása. 5. perc: 9–6. 7. p.: 13–8. 10. p.: 17–18. 17. p.: 21–29. 19. p.: 27–29. 25. p.: 29–38. 27. p.: 38–41. 28. p.: 42–41. 35. p.: 50–50. 37. p.: 53–57
Kipontozódott: Ndongue (38. p.), Őri (40. p.)
Fűzy Ákos, a Győr edzője: Küzdőképes, egymásért harcoló csapatunk végig közel tudott maradni, de a lepattanók aránya is bizonyítja, hogy mégoly jelentős motivációval sem lehet objektív tényekkel szembe menni.
Valérie Garnier, a Bourges edzője: Kemény mérkőzésre számítottunk, és a bátran, tűzzel játszó hazaiakkal szemben, ha nehéz pillanatok árán is, de sikerült a helyezésünk megőrzéséhez fontos győzelmet megszereznünk.