Férfi kosár NB I: sorozatban hatodszor kapott ki a Sopron

V. Á.V. Á.
2021.11.14. 15:57
Wittmann Krisztián 15 pontot dobott a Sopron ellen (Fotó: Bús Csaba/Petőfi Népe)
A Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 75–72-re győzött a Sopron vendégeként a férfi kosárlabda NB I 10. fordulójában.

Három negyed után 18 ponttal vezetett a vendégcsapat, úgy tűnt, csak formalitás az utolsó felvonás. A Sopron azonban megtáltosodott, a hajrában két pontra megközelítette a Kecskemétet (72–74), de egyenlítenie már nem sikerült.

A házigazda Sopron sorozatban hatodszor kapott ki, a Kecskemét újabb sikerével továbbra is ott van az élmezőnyben.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
SOPRON KCDUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT 72–75 (16–23, 18–18, 14–25, 24–9)
Sopron,
800 néző. V: Kapitány, Csabai-Kaskötő, Jakab
SOPRON: Halász 3/3, MYERS 14, Sitku 11/6, FORD 11/3, MONTGOMERY 11. Csere: Schöll, Diggs 2, McGill 15/9, Fazekas, Takács 5/3. Edző: Dzunics Braniszlav
KECSKEMÉT: WITTMANN 15/9, Jaramaz 11/6, MILUTINOVICS 22/9, Kucsera, KARAHODZSICS 10. Csere: DRAMICSANIN 14/12, Kiss, Körmendi 3/3, Tóth. Edző: Forray Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–6. 8. p.: 11–13. 12. p.: 16–23. 15. p.: 24–31. 18. p.: 29–35. 22. p.: 39–46. 25. p.: 44–53. 28. p.: 48–60. 32. p.: 52–66. 35. p.: 54–70. 38. p.: 67–70.
Kipontozódott: Körmendi (34. p.)
Dzunics Braniszlav:
– Megérdemelt a vendégek győzelme. Három negyeden keresztül futottunk az eredmény után, majd a végén sikerült utolérni az ellenfelet és egylabdás végjátékot játszani, ezért a játékosaim megérdemlik a dicséretet a hozzáállásuk miatt. Hosszú vereségsorozatban vagyunk, ilyenkor az edzőnek kell vállalnia a felelősséget.
Forray Gábor: – Azt gondolom, megérdemelten nyertünk, hiszen végig vezettünk, de a végére elkészültünk az erőnkkel, szoros lett a találkozó. Sokan kérdeztek a mérkőzés előtt a hiányzókról, de mi egy jól felépített rendszer mentén dolgozunk, így ha egy vagy két ember kiesik, azon még úrrá tudunk lenni. A végén hiányoztak ezek a percek, de ennek a győzelemnek az értékét az is növeli azon kívül, hogy idegenben szereztük meg, hogy fiatal játékosaink nagyon fontos perceket töltöttek a pályán.