Férfi kosár NB I: óriási ZTE-siker a presztízscsatában

2014.02.01. 20:57
A felsőházi hatosba igyekvő csapatok rangadóján a Sopron 93–79-re legyőzte a Kaposvárt a férfi kosárlabda NB I alapszakaszában, a 19. forduló szombati játéknapján, míg a hasonló álmokat szövögető Körmend egyértelmű vereséget (83–112) szenvedett a ZTE elleni idegenbeli presztízsmeccsen. Justin Stafford 40 pontig jutott a zalaiaknál.
A HARMADIK LEGJOBB
A legutóbbi hazai meccsén is száz pont fölé (104) jutó, ezúttal 112 pontot termelő ZTE-é az idény harmadik legmagasabb pontszáma: csak az Atomerőmű (116) és az Alba Fehérvár (115) előzi meg a zalaiakat – mindketten a Nyíregyháza gyűrűjét tömték ki.

A zalaegerszegi presztízscsata elejét nagyon elkapta a Körmend, Marko Rakocsevics közeli találata után 19–9-re vezettek a vendégek, de szép lassan megérkezett a meccsbe a ZTE is, és a második negyed elején már nála volt az előny (25–24), sőt 37–36 után trappolt egy 12–2-t, és onnantól kézben tartotta az irányítást. Gerald Boston közeli találata után a harmadik negyed derekán már 68–52-re ment a ZTE, és bár a vasiaknak sikerült még tíz ponton belülre kapaszkodniuk, a végjátékra teljesen szétestek.

A Sopron az ősszel tíz ponttal kapott ki Kaposváron, így szombaton nem a sima győzelem, hanem a tíz pontnál nagyobb siker lebegett játékosai szeme előtt. Az első félidő végén még a Kaposvár vezetett, azonban a második húsz perc a hazaiaknak sikerült jobban, és nagyon fontos győzelmet arattak.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 19. FORDULÓ
Szombati mérkőzések

ZALAKERÁMIA-ZTE KK–EGIS-KÖRMEND 112–83 (20–22, 40–23, 17–22, 35–16)
Zalaegerszeg, 2500
néző. Vezette: Földházi, Farkas G., Makovsky
ZALAEGERSZEG: BOSTON 9, GÁSPÁR 9/3, PLUMB 12, SAFFORD 40/9, Lekli 15. Csere: KOVÁCS Á. 11/3, Kámán 3/3, Kertész 2, Koma 8, Velkey 1, Kerkai 2. Edző: Raúl Jiménez
KÖRMEND: Wisseh 6, EL-AMIN 23/9, Ferencz 9/3, Grebenár, RAKOCSEVICS 33. Csere: Farkas 6, Kusnyér 4/3, Kutasi, Sonyák, Sömenek 2. Edző: Hencsey Tamás
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–5. 7. p.: 9–19. 12. p.: 30–26. 18. p.: 49–38. 22. p: 68–52. 26. p.: 68-57. 28. p.: 76–60. 37. p.: 101–77
Kipontozódott: Farkas A. (37.p.)
Raúl Jiménez: – Jó munkát végzett a csapat, a szurkolók, no meg a klubiroda is a mérkőzés előkészítésében és lebonyolításában. Az történt, amit megbeszéltünk, intenzíven, jó csapatmunkával játszottunk, főleg védekeztünk. Ha elkerüljük a sérüléseket, így fogunk játszani. Úgy érzem, kivívtuk a közönség tiszteletét a show-val!
Hencsey Tamás: – A jó kezdés után a második negyedben egyénieskedni kezdtünk. Ellenfelünk agresszív védekezése, lelkes játéka megérdemelt győzelmet hozott a hazaiaknak, pedig figyelmeztettem játékosaimat, hogy mire számíthatunk.

SOPRON KC–KAPOSVÁRI KK 93–79 (14–12, 25–30, 28–16, 26–21)
Sopron, 1500
néző. Vezette: Győrffy, Hegedűs, Németh Cs.
SOPRON: Thomas 12/3, Thompson 6, DÉNES 15/6, Boriszov 17/6, BAROVICS 16. Csere: RUJÁK 12/3, TÓTH G. 12/3, Trepák, Takács N. 3/3. Edző: Sabáli Balázs
KAPOSVÁR: HINNANT 13/3, Fodor M. 7, PULJKO 15/9, HENDLEIN 14/3, CHISM 22/6. Csere: Drahos 5, Jancsikin 3/3, Horváth M. Edző: Fekete Ádám
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–2. 7. p.: 9–7. 9. p.: 12–12. 12. p.: 16–16. 15. p.: 24–26. 18. p.: 33–36. 23. p.: 47–46. 26. p.: 54–54. 28. p.: 59–56. 34. p.: 77–64. 37. p.: 82–69
Kipontozódott: Chism (33. p.), Horváth M. (36. p.), Fodor M. (39. p.)
Sabáli Balázs: – Végletes volt számunkra a mérkőzés: az első félidőben nem találtuk a ritmust, de tudtunk fordítani a második játékrészben. Wayne Chism kiválása jót tett nekünk, és nagyszerűen bírtuk a végjátékot az idegenben is remekül szereplő Kaposvárral szemben.
Fekete Ádám: – A második félidőben gyengén védekeztünk, ez megpecsételte sorsunkat. Ekkor könnyű gólokat kaptunk, innen nem tudtunk már felállni, ekkor ugyanis eredményesebbek voltak a hazaiak, és megérdemelten nyerték meg a találkozót.